Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Halsema bemiddelt bij onrust over intocht Sint in Amsterdam

Halsema bemiddelt bij onrust over intocht Sint in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema gaat donderdag praten met het bestuur van de Stichting Sinterklaas in Amsterdam, om te helpen de onrust binnen de gelederen te verminderen en te zorgen "dat ook de gevoelens bij de vrijwilligers weer wat vrolijker worden". Het rommelt binnen de stichting al een tijdje over hoe een alternatieve intocht van de goedheiligman eruit zou moeten zien.

Al in augustus moest de Stichting Sinterklaas in Amsterdam besluiten tot een alternatieve intocht, omdat de klassieke intocht per boot gevolgd door een rijtoer op een paard, door de onzekerheid over de coronamaatregelen geen optie was. Want dat is "een openbaar toegankelijk evenement, 200.000 tot 400.000 kinderen en hun ouders die hutjemutje staan. Daar kun je geen corona-toegangsbewijzen voor vragen." Zo'n evenement zou ook nu nog altijd niet kunnen, al is het in de buitenlucht, aldus Halsema woensdag in de gemeenteraadsvergadering.

Het ziet ernaar uit dat Sinterklaas in Amsterdam zijn intocht beleeft in de Johan Cruijff ArenA. Volgens Halsema wordt momenteel gekeken of er in de voetbal- en muziektempel in de Bijlmer een groot sintfeest kan worden georganiseerd. Ze wijst erop dat de beslissing daarover niet bij de gemeente ligt, maar bij de Stichting Sinterklaas in Amsterdam. Die zou ook nog een ander terrein overwegen.

In elk geval is de vaste subsidie van 180.000 euro voor de hoofdstedelijke intocht al voor zo'n 80 procent uitgekeerd. Mocht een alternatieve intocht in de ArenA tot meer kosten leiden, dan zal de gemeente bijspringen, zegt Halsema. "We willen een feestelijke intocht en dat kinderen een vrolijke dag hebben."

Meer uit Binnenland

Klaas Otto moet ruim 1,6 miljoen betalen aan staat

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft Klaas Otto, oprichter van motorclub No Surrender, in een ontnemingsprocedure veroordeeld tot het betalen van ruim 1,6 miljoen euro aan de staat. Volgens de rechtbank heeft de 58-jarige Otto dit bedrag niet op legale manier verdiend.

5 minuten geleden
Politieonderzoek naar ongeluk A28 duurt 'weken tot maanden'

WEZEP (ANP) - Het is een dag na het ongeluk tussen een touringcar en een bestelbus op de A28 bij Wezep nog te vroeg om iets te zeggen over de toedracht van het ongeval. Het onderzoek daarnaar "kan weken tot maanden duren", meldt de politie.

31 minuten geleden
Advies aan Hoge Raad: zaak Thijs H. niet opnieuw

DEN HAAG (ANP) - Het herzieningsverzoek dat de advocaat van Thijs H. heeft ingediend bij de Hoge Raad moet worden afgewezen. Dat adviseert de advocaat-generaal dinsdag aan de Hoge Raad.

2 uur geleden
Verdachte schietpartij A1 beroept zich op zelfverdediging

UTRECHT (ANP) - De 24-jarige Solano Z., verdacht van een dodelijke schietpartij in een auto op de A1 ter hoogte van Muiden, zegt dat hij uit zelfverdediging heeft geschoten. Hij zou kort daarvoor in Amsterdam zijn ontvoerd door drie mannen. Tijdens een worsteling in de auto zou Z. drie keer hebben geschoten en de man op de bijrijdersstoel hebben geraakt. Het 37-jarige slachtoffer bezweek later in een ziekenhuis aan zijn verwondingen.

2 uur geleden
Ouders veroordeeld tot celstraffen voor crimineel uitbuiten zoon

HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft dinsdag twee ouders veroordeeld tot celstraffen voor het uitbuiten van hun zoon. Ze zijn ook schuldig bevonden aan het witwassen van geld dat hij illegaal verdiende. De vader uit Amsterdam krijgt een jaar celstraf opgelegd, de moeder uit Zaandam een half jaar.

2 uur geleden
Inbraak bij brandweerkazerne in Benthuizen

BENTHUIZEN (ANP) - Dieven hebben in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken in de brandweerkazerne in Benthuizen, een dorp in de Zuid-Hollandse gemeente Alphen aan den Rijn. Volgens een woordvoerder van de politie is daarbij een ruit ingegooid en zijn er spullen gestolen.

4 uur geleden
Meeste Duitse scholieren weer thuis na busongeluk in Nederland

WEZEP (ANP) - Bijna alle Duitse scholieren zijn weer thuis na een busongeluk in Nederland, meldt de Duitse krant Kieler Nachrichten. Zij zaten maandag in een touringcar die op de A28 bij Wezep tegen een bestelbus reed en vervolgens op de andere weghelft belandde.

4 uur geleden