Halsema bemiddelt bij onrust over intocht Sint in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema gaat donderdag praten met het bestuur van de Stichting Sinterklaas in Amsterdam, om te helpen de onrust binnen de gelederen te verminderen en te zorgen "dat ook de gevoelens bij de vrijwilligers weer wat vrolijker worden". Het rommelt binnen de stichting al een tijdje over hoe een alternatieve intocht van de goedheiligman eruit zou moeten zien.
Al in augustus moest de Stichting Sinterklaas in Amsterdam besluiten tot een alternatieve intocht, omdat de klassieke intocht per boot gevolgd door een rijtoer op een paard, door de onzekerheid over de coronamaatregelen geen optie was. Want dat is "een openbaar toegankelijk evenement, 200.000 tot 400.000 kinderen en hun ouders die hutjemutje staan. Daar kun je geen corona-toegangsbewijzen voor vragen." Zo'n evenement zou ook nu nog altijd niet kunnen, al is het in de buitenlucht, aldus Halsema woensdag in de gemeenteraadsvergadering.
Het ziet ernaar uit dat Sinterklaas in Amsterdam zijn intocht beleeft in de Johan Cruijff ArenA. Volgens Halsema wordt momenteel gekeken of er in de voetbal- en muziektempel in de Bijlmer een groot sintfeest kan worden georganiseerd. Ze wijst erop dat de beslissing daarover niet bij de gemeente ligt, maar bij de Stichting Sinterklaas in Amsterdam. Die zou ook nog een ander terrein overwegen.
In elk geval is de vaste subsidie van 180.000 euro voor de hoofdstedelijke intocht al voor zo'n 80 procent uitgekeerd. Mocht een alternatieve intocht in de ArenA tot meer kosten leiden, dan zal de gemeente bijspringen, zegt Halsema. "We willen een feestelijke intocht en dat kinderen een vrolijke dag hebben."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De A12 bij Den Haag is zondag vanaf 14.30 uur weer vrijgegeven voor verkeer na een blokkade van Extinction Rebellion (XR). Ongeveer dertig leden van de klimaatactiegroep liepen rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld op. Zoals bij eerdere acties gaf de burgemeester van Den Haag vrijwel direct de aanwijzing de blokkade te beëindigen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) heeft zondagmiddag opnieuw de A12 in Den Haag geblokkeerd. Activisten betraden rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld, vanaf een zebrapad op de kruising met de Zuid-Hollandlaan.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondagochtend in Zwijndrecht een 19-jarige man uit die plaats aangehouden na een schietincident op een Amsterdams festival zaterdagavond. Daarbij raakten een man en een vrouw gewond.
5 uur geledenBEILEN (ANP) - Op de A28 bij het Drentse Beilen is zondagochtend een kind overleden door een eenzijdig ongeluk, meldt de politie. Het ongeval gebeurde rond 08.50 uur op de afrit van de snelweg. In de auto zaten nog vier andere mensen: twee volwassenen en twee kinderen. Zij zijn zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die zaterdagavond overleed tijdens een aanhouding door de politie in Rotterdam is een 51-jarige man uit die stad. Dat meldt het Openbaar Ministerie zondagochtend.
8 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Deze zomer kende relatief weinig muggenoverlast, meldt de website Nature Today. Volgens onderzoekers van Wageningen University & Research (WUR) komt dit waarschijnlijk door de extreme droogte en hoge temperaturen van de afgelopen tijd.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een man is zaterdagavond overleden bij een aanhouding door de politie in Rotterdam. Hij werd op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid aangehouden na een controle op zijn identiteitsbewijs. "Agenten hielden hem aan na een melding over een gestolen fatbike. Hij kon geen id-bewijs tonen", aldus de politiewoordvoerder.
17 uur geleden