Halsema beëdigd voor tweede termijn als Amsterdamse burgemeester
AMSTERDAM (ANP) - Femke Halsema is beëdigd voor haar tweede termijn als burgemeester van Amsterdam. Dat gebeurde donderdagmiddag tijdens de gemeenteraad.
Halsema is sinds 6 juli 2018 de eerste vrouwelijke burgemeester van Amsterdam. In september liet ze weten de "prachtige stad" nog eens zes jaar te willen dienen. Dat maakte ze bekend via een "overtuigende brief", haalde Kune Burgers als plaatsvervangend voorzitter van de gemeenteraad donderdag aan. De gemeenteraad stemde eind februari in met een tweede ambtstermijn voor de nu 58-jarige Halsema (GroenLinks). De herbenoeming ging volgens Burgers "van een leien dakje, maar wat wil je ook met zo'n moedige en slimme burgemeester als wij hebben".
Ook Arthur van Dijk, commissaris van de Koning, had lovende woorden over voor Halsema. Hij noemde haar onder meer bevlogen en scherp, en prees haar vele werk dat ze verzet dat vaak buiten de schijnwerpers blijft. Van Dijk wenste Halsema succes in de komende jaren om de stad en verschillende inwoners bij elkaar te houden, ongeacht in welke wijk mensen wonen. "Houd het hoofd koel, maar het hart warm", besloot hij, waarna hij overging tot de beëdiging.
Dankwoord
Na de beëdiging bedankte Halsema de raad voor het vertrouwen en collegeleden voor de samenwerking. Ze prees medewerkers bij onder andere het Openbaar Ministerie, politie, brandweer en handhaving voor hun inzet voor de hoofdstad en bedankte de mensen direct om haar heen.
Halsema ontmoette "duizenden Amsterdammers" in haar eerste termijn. "Luidruchtige, stille, brutale, verlegen, gedreven, creatieve, ondernemende, zorgzame, eigenzinnige Amsterdammers." Ze lieten haar "toe bij hun intieme, soms verdrietige en soms heel gelukkige momenten", iets wat ze "het grootste voorrecht van burgemeester zijn" noemt.
'Opdrachten voor onze stad'
De burgemeester keek in haar toespraak ook vooruit en ziet "opdrachten voor onze stad". Ze wil door met de strijd voor veiligheid en aanpak van ondermijning, rechtsstaat en grondrechten beschermen en zorgen voor vertrouwen in de overheid. De gemeente moet weer als bondgenoot worden gezien van Amsterdammers, want: "vooruitgang komt van de mensen die zich roeren, die zich uitspreken, die met eigen initiatieven een aanstekelijk voorbeeld zijn." Halsema besloot haar toespraak met de woorden het "een grote eer" te vinden om in de hoofdstad burgemeester te mogen zijn.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
6 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
13 uur geleden