Halsema beëdigd voor tweede termijn als Amsterdamse burgemeester
AMSTERDAM (ANP) - Femke Halsema is beëdigd voor haar tweede termijn als burgemeester van Amsterdam. Dat gebeurde donderdagmiddag tijdens de gemeenteraad.
Halsema is sinds 6 juli 2018 de eerste vrouwelijke burgemeester van Amsterdam. In september liet ze weten de "prachtige stad" nog eens zes jaar te willen dienen. Dat maakte ze bekend via een "overtuigende brief", haalde Kune Burgers als plaatsvervangend voorzitter van de gemeenteraad donderdag aan. De gemeenteraad stemde eind februari in met een tweede ambtstermijn voor de nu 58-jarige Halsema (GroenLinks). De herbenoeming ging volgens Burgers "van een leien dakje, maar wat wil je ook met zo'n moedige en slimme burgemeester als wij hebben".
Ook Arthur van Dijk, commissaris van de Koning, had lovende woorden over voor Halsema. Hij noemde haar onder meer bevlogen en scherp, en prees haar vele werk dat ze verzet dat vaak buiten de schijnwerpers blijft. Van Dijk wenste Halsema succes in de komende jaren om de stad en verschillende inwoners bij elkaar te houden, ongeacht in welke wijk mensen wonen. "Houd het hoofd koel, maar het hart warm", besloot hij, waarna hij overging tot de beëdiging.
Dankwoord
Na de beëdiging bedankte Halsema de raad voor het vertrouwen en collegeleden voor de samenwerking. Ze prees medewerkers bij onder andere het Openbaar Ministerie, politie, brandweer en handhaving voor hun inzet voor de hoofdstad en bedankte de mensen direct om haar heen.
Halsema ontmoette "duizenden Amsterdammers" in haar eerste termijn. "Luidruchtige, stille, brutale, verlegen, gedreven, creatieve, ondernemende, zorgzame, eigenzinnige Amsterdammers." Ze lieten haar "toe bij hun intieme, soms verdrietige en soms heel gelukkige momenten", iets wat ze "het grootste voorrecht van burgemeester zijn" noemt.
'Opdrachten voor onze stad'
De burgemeester keek in haar toespraak ook vooruit en ziet "opdrachten voor onze stad". Ze wil door met de strijd voor veiligheid en aanpak van ondermijning, rechtsstaat en grondrechten beschermen en zorgen voor vertrouwen in de overheid. De gemeente moet weer als bondgenoot worden gezien van Amsterdammers, want: "vooruitgang komt van de mensen die zich roeren, die zich uitspreken, die met eigen initiatieven een aanstekelijk voorbeeld zijn." Halsema besloot haar toespraak met de woorden het "een grote eer" te vinden om in de hoofdstad burgemeester te mogen zijn.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring in Amsterdam is na ongeveer anderhalf uur voorbij. Dat meldt een woordvoerder van Liander. Grote delen van Amsterdam zaten sinds ongeveer 16.00 uur zonder stroom.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De stroomstoring die woensdag kort na 16.00 uur begon in Amsterdam, treft daar 50.000 klanten. Dat zegt een woordvoerster van netbeheerder Liander.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben enkele honderden mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, met name Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De veiligheidsregio heeft een NL-Alert uitgegeven omdat de stroom in grote delen van Amsterdam is uitgevallen. Het is onbekend hoe lang dit gaat duren. "Gebruik geen lift en controleer of buren hulp nodig hebben", staat in de waarschuwing.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben een kleine tweehonderd mensen zich verzameld voor een solidariteitsmars voor Iraniërs onder de naam 'United voor freedom'. De betogers, Joden en Iraniërs, willen zich solidair tonen met het Iraanse volk en zich uitspreken tegen het islamitische regime. Vanaf de Dam lopen ze rond 17.00 uur naar het Amerikaanse consulaat op het Museumplein.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer honderd mensen hebben woensdagmiddag aan de Koekamp in Den Haag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. De demonstranten droegen de voormalige vlag van Iran, uit de tijd van de sjah. Ook hadden ze foto's bij zich van de voormalige kroonprins Reza Pahlavi. Hij moet de leider van Iran worden, zei een demonstrant tegen een verslaggever van het ANP.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.
3 uur geleden