Halsema: Amsterdam heeft de rest van het land hard nodig
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft haar nieuwjaarstoespraak aangegrepen om te pleiten voor meer geld voor zowel het onderwijs als de politie, om de "immateriƫle fundamenten van onze lokale samenleving" te verstevigen. Maar daarvoor is niet alleen meer geld nodig, maar ook meer samenwerking met de rest van Nederland: "Met het rijk, met andere gemeenten, met onze partners in de regio." Want de tekorten in het onderwijs en bij de politie zijn volgens Halsema "niet alleen Amsterdamse problemen, het zijn Nederlandse problemen."
Ze prees de inzet van de hulpdiensten tijdens de jaarwisseling: "Amsterdam mag trots zijn op haar korps van politie, op haar handhavers, haar brandweer en al die hulpverleners die ook de afgelopen nacht weer wangedrag en intimidatie hebben getrotseerd. Hun professionaliteit, dienstbaarheid en moed zijn bewonderenswaardig", zei Halsema, waarna in de zaal een applaus opging.
Een licht grieperige Halsema verwees nog naar het lied 'Amsterdam' waarmee Maggie MacNeal in 1980 meedeed aan het Eurovisiesongfestival en waarin de zin 'de stad waar alles kan' voorkomt. Dat beeld wil de burgemeester bijstellen: "Begrijp me niet verkeerd: er is heel veel om trots op te zijn. Er is alleen geen reden tot superioriteit." Ze ziet als opdracht voor 2020: "Trots zijn op de prachtige historie van onze stad, zonder zelfgenoegzaam te denken dat dit ons - haar inwoners - bijzonder maakt."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de Schilderswijk in Den Haag heeft de politie zaterdagavond 29 aanhoudingen verricht. Feestvreugde om de WK-zege van Marokko sloeg daar om in ongeregeldheden. Twee agenten en een verkeersregelaar raakten daarbij gewond. Dat meldt de politie.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Rotterdam, Utrecht en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) zaterdagavond moest optreden wegens onrust rond de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Fans van Marokko gingen in de grote steden de straat op om de winst te vieren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn supporters van Marokko, die de winst van de WK-wedstrijd tegen Canada vierden, huiswaarts gekeerd.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Mobiele Eenheid (ME) heeft zaterdagavond ook ingegrepen in Utrecht doordat onrust ontstond na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Dat meldt een woordvoerder van de politie Midden-Nederland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in bij de onrust in de Haagse Schilderswijk. Kort na 23.00 uur gaf burgemeester Jan van Zanen een noodbevel uit voor een deel van de wijk, waar het onrustig is geworden na de WK-overwinning van Marokko op Canada.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In meerdere steden zijn fans van het nationale elftal van Marokko de straat opgegaan om de overwinning op Canada te vieren. Zo staan er onder meer menigtes in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Amersfoort.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim 270 demonstranten aangehouden die probeerden de A12 bij Utrecht te blokkeren. 21 demonstranten die met voertuigen de snelweg blokkeerden, zitten nog vast, meldt de politie. De rest is naar huis gestuurd.
8 uur geleden