Halsema: alle noodzakelijke voorbereidingen getroffen
AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam heeft de "diepe overtuiging" dat "alle noodzakelijke voorbereidingen" zijn getroffen voor de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv. "Er was voldoende politie in de stad en het was beheersbaar tot de hit-and-runacties", zei de burgemeester tijdens het spoeddebat in de Amsterdamse gemeenteraad.
De hit-and-runacties, waarbij kleine groepjes Israƫlische supporters belaagden, zijn volgens Halsema "een fenomeen waartoe de politie zich opnieuw moet verhouden". De acties waren op zo'n veertien plekken verspreid door de stad. Halsema wees erop hoe lastig het volgens haar voor de politie was om dit tegen te gaan "in deze stad met al zijn steegjes".
In de dagen rond de voetbalwedstrijd waren er zo'n 1200 politiemensen in de hoofdstad aanwezig, staat in het feitenrelaas dat de driehoek van gemeente, politie en Openbaar Ministerie aan de raad heeft gestuurd. "Op het moment dat er minder politie was, had het veel erger kunnen verlopen", aldus de burgemeester.
Ze zei dat de situatie in de stad op geen enkel vlak is onderschat. "Er is niets onderschat, anders was er niet zoveel politie en waren er geen veiligheidsrisicogebieden." Halsema zei dat de driehoek "overal mee bezig is geweest. Overal is op gehandeld."
Meer uit Binnenland
LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
5 uur geledenWAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) heeft in de eerste twee dagen na de lancering 1500 aanmeldingen ontvangen. Dat meldt een woordvoerder van de nog op te richten partij aan het ANP. Donderdag maakte partijleider Jesse Klaver de naam bekend van de partij waarin GroenLinks en PvdA in juni opgaan.
9 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
9 uur geleden