Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Halsema: aanval Hamas extra pijnlijk voor overlevenden Holocaust

Halsema: aanval Hamas extra pijnlijk voor overlevenden Holocaust

AMSTERDAM (ANP) - Het is extra pijnlijk dat de weinige nu nog levende Joden die de vervolging tijdens de Tweede Wereldoorlog hebben overleefd ook getuige zijn geweest van de verschrikkingen op 7 oktober, toen Hamas Israël aanviel, en van het antisemitisme dat in Nederland weer oplaait. Dat zei burgemeester van Amsterdam Femke Halsema zondag tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking in Amsterdam. "Dat zij in hun laatste levensjaren kampen met angst en zorgen over de toekomst van hun kinderen en hun kleinkinderen."

Halsema gaf aan dat de volkerenmoord op Joden, Roma en Sinti met niets in de geschiedenis vergelijkbaar is. "Maar zij is een waarschuwing voor de hele mensheid, nu en in de toekomst, over de gevolgen van haat, uitsluiting, racisme en discriminatie, van wie dan ook."

Wie de Holocaust bagatelliseert kan volgens Halsema geen antiracist zijn. "Wie een ander mens vernedert en uitsluit om zijn geloof, zijn kleur of achtergrond kan geen vriend van het Joodse volk zijn", zei ze verder. "Waar we ook vandaan komen, welke kleur onze huid ook heeft, welke dromen en overtuigingen we ook koesteren, welke zorgen ons ook wakker houden in de nacht, voor welke zaak we ook de straat op gaan, uiteindelijk is er voor ons allemaal maar één moreel kompas. Dat kompas is, dat we ons in onze verhouding tot de ander, altijd die ene vraag moeten blijven stellen: Is dit een mens?"

Meer uit Politiek

Minister Heinen wil witwascontrole banken verbeteren

DEN HAAG (ANP) - Volgens minister Eelco Heinen (Financiën) is de witwascontrole, met name door banken, "vastgelopen". Er is een "nieuwe belangenafweging" nodig om uit de impasse te komen, schrijft hij in een visie op de financiële sector aan de Tweede Kamer.

20 uur geleden
SP en PvdD Almere tegen 2,2 miljoen voor jubileumjaar na Floriade

ALMERE (ANP) - De Almeerse coalitiepartijen SP en de Partij voor de Dieren (PvdD) verzetten zich tegen het plan om 2,2 miljoen euro uit te trekken voor het vieren van het 50-jarig bestaan van de gemeente. De twee partijen vinden het te veel geld terwijl er bezuinigd wordt.

1 dag geleden
Heinen na kritiek uit coalitie over bezuinigingen: kan ook bellen

DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen vindt dat het niet helpt dat coalitiepartijen openlijk kritiek uiten op zijn begrotingsbeleid. "Ik zou zeggen: je kan ook bellen", zei de bewindsman zondagochtend bij WNL op Zondag. PVV, NSC en BBB hebben in de media hun ongenoegen geuit over de 'boekhoudkundige' manier van begroten van het kabinet, waar coalitiepartner VVD weer voorvechter van is.

1 dag geleden
Nationaal Burgerberaad Klimaat uit de startblokken

AMERSFOORT (ANP) - Het Nationaal Burgerberaad Klimaat is zaterdag voor het eerst bijeengekomen. De startbijeenkomst in de Rijtuigenloods in Amersfoort werd geopend door de ministers Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) en Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken). Dat deden ze samen met voorzitter Nienke Meijer aan de hand van een vraaggesprek.

2 dagen geleden
VVD ook voorstander van socialemediaverbod voor kinderen

DEN HAAG (ANP) - Ook VVD is voorstander van een socialemediaverbod voor kinderen, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van RTL Nieuws. De coalitiepartij nam vorige maand nog geen standpunt in toen D66 pleitte voor een leeftijdsgrens van 15 jaar, maar pleit nu voor een grens van 13 jaar.

2 dagen geleden
Veldkamp: Oekraïne-opmerking Wilders is 'inleidende beschieting'

DEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) is van plan Wilders te houden aan de afspraken die de coalitie heeft gemaakt over steun aan Oekraïne. Dat zei de minister in Café Kockelmann.

3 dagen geleden
Uitermark wil aanpak discriminatie centraal regelen

DEN HAAG (ANP) - De aanpak van discriminatie moet centraal worden geregeld, vindt minister Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken). Nu krijgen lokale loketten hun geld nog van gemeenten, maar dat moet via een nieuwe landelijke organisatie gaan lopen. Die organisatie krijgt ook taken als onderzoek en landelijke campagnes.

3 dagen geleden