Haller speelgerechtigd voor uitduel van FC Utrecht met Feyenoord
ZEIST (ANP) - Sébastien Haller mag zondag voor FC Utrecht tegen Feyenoord spelen. De spits heeft vrijdagmiddag groen licht gekregen van de KNVB, zo verklaarde een woordvoerder van de voetbalbond.
FC Utrecht bevestigde donderdag de terugkeer van de 30-jarige aanvaller die tussen 2015 en 2018 succesvol was in de Domstad. De club huurt hem tot het einde van het seizoen van Borussia Dortmund. Haller trainde vrijdag voor het eerst mee met zijn nieuwe ploeggenoten. Trainer Ron Jans wist toen nog niet dat hij zijn nieuwe aanvaller al mee naar De Kuip kon nemen. "De Duitse en Spaanse bond hebben de administratie geregeld. Het hangt nu af van de KNVB. We hebben het ingediend en we hopen dat we groen licht krijgen", zei hij.
Haller verschijnt waarschijnlijk niet aan de aftrap van het uitduel met Feyenoord. "Ik zou zondag wel met hem durven starten", zei Jans. "Maar volgende week spelen we drie wedstrijden. Hij gaat geen drie keer negentig minuten spelen. Dat moeten we opbouwen, want hij is fit maar heeft weinig wedstrijdritme. En hij moet wel heel blijven."
Jans kan tegen Feyenoord geen beroep doen op Noah Ohio, Can Bozdogan, Vasilis Barkas en Nick Viergever. FC Utrecht staat derde in de Eredivisie, met een voorsprong van 1 punt op Feyenoord.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
14 minuten geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
18 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
19 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
19 uur geleden