Haller schiet FC Utrecht naar kwartfinales KNVB-beker
WAALWIJK (ANP) - Winteraanwinst Sébastien Haller heeft FC Utrecht aan een plek in de kwartfinales van de KNVB-beker geholpen. De spits maakte de doelpunten voor Utrecht, dat met 2-1 won van RKC Waalwijk.
FC Utrecht is de trotse nummer 3 in de Eredivisie, terwijl RKC triest onderaan bungelt. Van krachtsverschil was in de eerste helft weinig te merken, met Richonell Margaret als opvallendste speler in de eerste twintig minuten. De aanvaller van RKC was in de openingsminuten twee keer dicht bij een goal en bij zijn derde poging in de achttiende minuut was het raak.
Haller was afgelopen zondag bij de 2-1-winst op Feyenoord als invaller al meteen belangrijk voor Utrecht en hij bewees dat eveneens tegen RKC. De Franse Ivoriaan maakte na amper dertig seconden spelen in de tweede helft gelijk. De spits tikte een door Paxten Aaronson voorgegeven bal achter RKC-keeper Jeroen Houwen.
Hoofdrol
Haller vertolkte in de tachtigste minuut weer een hoofdrol. Nadat Roshon van Eijma hem in het zestienmetergebied onderuit had gehaald, mocht hij zelf aanleggen vanaf 11 meter. Haller schoot de strafschop onberispelijk binnen.
Door de winst blijft FC Utrecht in de race voor de beker, die de ploeg drie keer won in de clubgeschiedenis. De laatste keer was in 2004. De club was in 2020 wel finalist, maar die wedstrijd ging niet door vanwege de coronacrisis.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
11 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
1 uur geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
17 uur geleden