Haller schiet FC Utrecht naar kwartfinales KNVB-beker
WAALWIJK (ANP) - Winteraanwinst Sébastien Haller heeft FC Utrecht aan een plek in de kwartfinales van de KNVB-beker geholpen. De spits maakte de doelpunten voor Utrecht, dat met 2-1 won van RKC Waalwijk.
FC Utrecht is de trotse nummer 3 in de Eredivisie, terwijl RKC triest onderaan bungelt. Van krachtsverschil was in de eerste helft weinig te merken, met Richonell Margaret als opvallendste speler in de eerste twintig minuten. De aanvaller van RKC was in de openingsminuten twee keer dicht bij een goal en bij zijn derde poging in de achttiende minuut was het raak.
Haller was afgelopen zondag bij de 2-1-winst op Feyenoord als invaller al meteen belangrijk voor Utrecht en hij bewees dat eveneens tegen RKC. De Franse Ivoriaan maakte na amper dertig seconden spelen in de tweede helft gelijk. De spits tikte een door Paxten Aaronson voorgegeven bal achter RKC-keeper Jeroen Houwen.
Hoofdrol
Haller vertolkte in de tachtigste minuut weer een hoofdrol. Nadat Roshon van Eijma hem in het zestienmetergebied onderuit had gehaald, mocht hij zelf aanleggen vanaf 11 meter. Haller schoot de strafschop onberispelijk binnen.
Door de winst blijft FC Utrecht in de race voor de beker, die de ploeg drie keer won in de clubgeschiedenis. De laatste keer was in 2004. De club was in 2020 wel finalist, maar die wedstrijd ging niet door vanwege de coronacrisis.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
3 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
17 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
21 uur geleden