Haller schiet FC Utrecht naar kwartfinales KNVB-beker
WAALWIJK (ANP) - Winteraanwinst Sébastien Haller heeft FC Utrecht aan een plek in de kwartfinales van de KNVB-beker geholpen. De spits maakte de doelpunten voor Utrecht, dat met 2-1 won van RKC Waalwijk.
FC Utrecht is de trotse nummer 3 in de Eredivisie, terwijl RKC triest onderaan bungelt. Van krachtsverschil was in de eerste helft weinig te merken, met Richonell Margaret als opvallendste speler in de eerste twintig minuten. De aanvaller van RKC was in de openingsminuten twee keer dicht bij een goal en bij zijn derde poging in de achttiende minuut was het raak.
Haller was afgelopen zondag bij de 2-1-winst op Feyenoord als invaller al meteen belangrijk voor Utrecht en hij bewees dat eveneens tegen RKC. De Franse Ivoriaan maakte na amper dertig seconden spelen in de tweede helft gelijk. De spits tikte een door Paxten Aaronson voorgegeven bal achter RKC-keeper Jeroen Houwen.
Hoofdrol
Haller vertolkte in de tachtigste minuut weer een hoofdrol. Nadat Roshon van Eijma hem in het zestienmetergebied onderuit had gehaald, mocht hij zelf aanleggen vanaf 11 meter. Haller schoot de strafschop onberispelijk binnen.
Door de winst blijft FC Utrecht in de race voor de beker, die de ploeg drie keer won in de clubgeschiedenis. De laatste keer was in 2004. De club was in 2020 wel finalist, maar die wedstrijd ging niet door vanwege de coronacrisis.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
10 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
1 dag geleden