Haller schiet FC Utrecht naar kwartfinales KNVB-beker
WAALWIJK (ANP) - Winteraanwinst Sébastien Haller heeft FC Utrecht aan een plek in de kwartfinales van de KNVB-beker geholpen. De spits maakte de doelpunten voor Utrecht, dat met 2-1 won van RKC Waalwijk.
FC Utrecht is de trotse nummer 3 in de Eredivisie, terwijl RKC triest onderaan bungelt. Van krachtsverschil was in de eerste helft weinig te merken, met Richonell Margaret als opvallendste speler in de eerste twintig minuten. De aanvaller van RKC was in de openingsminuten twee keer dicht bij een goal en bij zijn derde poging in de achttiende minuut was het raak.
Haller was afgelopen zondag bij de 2-1-winst op Feyenoord als invaller al meteen belangrijk voor Utrecht en hij bewees dat eveneens tegen RKC. De Franse Ivoriaan maakte na amper dertig seconden spelen in de tweede helft gelijk. De spits tikte een door Paxten Aaronson voorgegeven bal achter RKC-keeper Jeroen Houwen.
Hoofdrol
Haller vertolkte in de tachtigste minuut weer een hoofdrol. Nadat Roshon van Eijma hem in het zestienmetergebied onderuit had gehaald, mocht hij zelf aanleggen vanaf 11 meter. Haller schoot de strafschop onberispelijk binnen.
Door de winst blijft FC Utrecht in de race voor de beker, die de ploeg drie keer won in de clubgeschiedenis. De laatste keer was in 2004. De club was in 2020 wel finalist, maar die wedstrijd ging niet door vanwege de coronacrisis.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Adi Hütter keert terug als trainer van Eintracht Frankfurt. De 56-jarige Oostenrijker is de opvolger van de onlangs vertrokken Albert Riera. Hij tekent een contract tot de zomer van 2029 bij de club waar hij tussen 2018 en 2021 ook al trainer was.
19 minuten geledenPASADENA (ANP) - De voetballers van Mexico hebben hun ongeslagen reeks in oefenduels richting het WK voortgezet met een overwinning op Australië. Het gastland, dat het mondiale toernooi samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert, won het duel in Californië met 1-0.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
13 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
13 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
15 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
19 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
19 uur geleden