Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haller schiet Ajax naar zege op PSV en halve finale KNVB-beker

Haller schiet Ajax naar zege op PSV en halve finale KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Met twee treffers heeft Sébastien Haller zijn ploeg Ajax ten koste van PSV naar de halve finales van de KNVB-beker geholpen (2-1). De Fransman van 22,5 miljoen euro, die per ongeluk die niet werd aangemeld voor de Europa League, beloonde zijn ploeg voor een uitstekende eerste helft. Hij zag ook dat PSV na rust plotseling wel in staat was om er een echte wedstrijd van te maken.

Ajax speelt in de halve finale een uitwedstrijd tegen Vitesse of de winnaar van het duel tussen sc Heerenveen en Feyenoord. PSV wacht dit seizoen nog steeds op een zege in een nationale topwedstrijd, na eerdere nederlagen tegen Feyenoord (3-1), AZ (3-1), Vitesse (2-1) en het gelijkspel van vorige maand met Ajax (2-2). In de competitie is de achterstand op Ajax opgelopen tot 7 verliespunten. Olympiakos is de komende weken de tegenstander in de zestiende finales van de Europa League.

Ajax is ruim over de helft van het seizoen nog in drie competities actief. De club uit de hoofdstad liet vanaf het eerste fluitsignaal direct zien dat het geen behoefte aan nog een aflevering van de slechtnieuwsshow van vorige week, met als dieptepunten de schorsing van 12 maanden voor André Onana en de mislukte inschrijving van Haller voor de Europa League. Met doelman Maarten Stekelenburg onder de lat en Daley Blind op de positie van afwezige Ryan Gravenberch werden de bezoekers uit Eindhoven al op eigen helft onder druk gezet.

Sébastien Haller

Uitgerekend Haller bekroonde het enorme veldoverwicht met twee doelpunten. De Fransman schoot eerst raak op aangeven van Davy Klaassen en tikte even later een voorzet van Dusan Tadic binnen, nadat Antony de bal wel heel simpel van Pablo Rosario had afgepakt. PSV miste vooral voor rust de creatieve ingevingen van de afwezige Mario Götze en de snelheid van de geblesseerde Cody Gakpo en Noni Madueke. Nu kwam er wel heel veel neer op Donyell Malen, die vlak voor het rustsignaal de eerste kans van zijn ploeg miste.

Ajax slaagde er na rust niet in het enorme tempo vol te houden. PSV kwam steeds meer in het spel voor en kwam na een klein uur met een eigen doelpunt van Jurriën Timber terug in de wedstrijd. In een spannend laatste half uur bleven de beste kansen voor de thuisploeg. Doelman Lars Unnerstall, die in het bekertoernooi opnieuw de voorkeur kreeg boven Yvon Mvogo, voorkwam dat Tadic en Blind scoorden. Hij zag de ingevallen David Neres rakelings naast schieten. Klaassen voorkwam diep in blessuretijd nog dat Denzel Dumfries een verlenging voor PSV wist af te dwingen.

Meer uit Voetbal

Woordvoerster Witte Huis bevestigt dat Trump bij WK-loting is

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.

12 uur geleden
FIFA verdeelt WK-loting met twee shows over twee dagen

WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.

14 uur geleden
Uitduel van FC Groningen bij Excelsior blijft op vrijdag staan

ZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.

15 uur geleden
Ajax sluit na vuurwerkactie tribune van F-Side tegen Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.

17 uur geleden
Ajax compenseert toegangskaarten 1200 supporters FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.

19 uur geleden
Expert: excessen met vuurwerk in stadions moeilijk uit te bannen

AMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."

19 uur geleden
Ajax-directeur Geelen: ik had zelf de media te woord moeten staan

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.

21 uur geleden