Haller schiet Ajax naar zege op PSV en halve finale KNVB-beker
AMSTERDAM (ANP) - Met twee treffers heeft Sébastien Haller zijn ploeg Ajax ten koste van PSV naar de halve finales van de KNVB-beker geholpen (2-1). De Fransman van 22,5 miljoen euro, die per ongeluk die niet werd aangemeld voor de Europa League, beloonde zijn ploeg voor een uitstekende eerste helft. Hij zag ook dat PSV na rust plotseling wel in staat was om er een echte wedstrijd van te maken.
Ajax speelt in de halve finale een uitwedstrijd tegen Vitesse of de winnaar van het duel tussen sc Heerenveen en Feyenoord. PSV wacht dit seizoen nog steeds op een zege in een nationale topwedstrijd, na eerdere nederlagen tegen Feyenoord (3-1), AZ (3-1), Vitesse (2-1) en het gelijkspel van vorige maand met Ajax (2-2). In de competitie is de achterstand op Ajax opgelopen tot 7 verliespunten. Olympiakos is de komende weken de tegenstander in de zestiende finales van de Europa League.
Ajax is ruim over de helft van het seizoen nog in drie competities actief. De club uit de hoofdstad liet vanaf het eerste fluitsignaal direct zien dat het geen behoefte aan nog een aflevering van de slechtnieuwsshow van vorige week, met als dieptepunten de schorsing van 12 maanden voor André Onana en de mislukte inschrijving van Haller voor de Europa League. Met doelman Maarten Stekelenburg onder de lat en Daley Blind op de positie van afwezige Ryan Gravenberch werden de bezoekers uit Eindhoven al op eigen helft onder druk gezet.
Sébastien Haller
Uitgerekend Haller bekroonde het enorme veldoverwicht met twee doelpunten. De Fransman schoot eerst raak op aangeven van Davy Klaassen en tikte even later een voorzet van Dusan Tadic binnen, nadat Antony de bal wel heel simpel van Pablo Rosario had afgepakt. PSV miste vooral voor rust de creatieve ingevingen van de afwezige Mario Götze en de snelheid van de geblesseerde Cody Gakpo en Noni Madueke. Nu kwam er wel heel veel neer op Donyell Malen, die vlak voor het rustsignaal de eerste kans van zijn ploeg miste.
Ajax slaagde er na rust niet in het enorme tempo vol te houden. PSV kwam steeds meer in het spel voor en kwam na een klein uur met een eigen doelpunt van Jurriën Timber terug in de wedstrijd. In een spannend laatste half uur bleven de beste kansen voor de thuisploeg. Doelman Lars Unnerstall, die in het bekertoernooi opnieuw de voorkeur kreeg boven Yvon Mvogo, voorkwam dat Tadic en Blind scoorden. Hij zag de ingevallen David Neres rakelings naast schieten. Klaassen voorkwam diep in blessuretijd nog dat Denzel Dumfries een verlenging voor PSV wist af te dwingen.
Meer uit Voetbal
PARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
12 minuten geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is zeker van de tweede plaats in de Eredivisie, wat betekent dat de club komend seizoen aan mag treden in de competitiefase van de Champions League. De Rotterdammers speelden in De Kuip met 1-1 gelijk tegen AZ. Door een nederlaag van NEC in Groningen is de ploeg van trainer Robin van Persie zeker van plek 2.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - NEC heeft in de strijd om de plekken die recht geven op Europees voetbal met 2-1 verloren bij FC Groningen. Door de uitnederlaag zakt de ploeg uit Nijmegen naar de vierde plaats. Met nog een speelronde te gaan heeft NEC 56 punten, 2 minder dan FC Twente, 1 meer dan Ajax. De vierde plek geeft aan het eind van het seizoen recht op de voorrondes van de Europa League.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft in eigen huis met 3-2 gewonnen van PEC Zwolle. Voor de ploeg uit Sittard is het de eerste thuiszege sinds 20 februari. Door de overwinning staat Fortuna nu elfde in de Eredivisie.
2 uur geleden