Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haller schiet Ajax naar zege op PSV en halve finale KNVB-beker

Haller schiet Ajax naar zege op PSV en halve finale KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Met twee treffers heeft Sébastien Haller zijn ploeg Ajax ten koste van PSV naar de halve finales van de KNVB-beker geholpen (2-1). De Fransman van 22,5 miljoen euro, die per ongeluk die niet werd aangemeld voor de Europa League, beloonde zijn ploeg voor een uitstekende eerste helft. Hij zag ook dat PSV na rust plotseling wel in staat was om er een echte wedstrijd van te maken.

Ajax speelt in de halve finale een uitwedstrijd tegen Vitesse of de winnaar van het duel tussen sc Heerenveen en Feyenoord. PSV wacht dit seizoen nog steeds op een zege in een nationale topwedstrijd, na eerdere nederlagen tegen Feyenoord (3-1), AZ (3-1), Vitesse (2-1) en het gelijkspel van vorige maand met Ajax (2-2). In de competitie is de achterstand op Ajax opgelopen tot 7 verliespunten. Olympiakos is de komende weken de tegenstander in de zestiende finales van de Europa League.

Ajax is ruim over de helft van het seizoen nog in drie competities actief. De club uit de hoofdstad liet vanaf het eerste fluitsignaal direct zien dat het geen behoefte aan nog een aflevering van de slechtnieuwsshow van vorige week, met als dieptepunten de schorsing van 12 maanden voor André Onana en de mislukte inschrijving van Haller voor de Europa League. Met doelman Maarten Stekelenburg onder de lat en Daley Blind op de positie van afwezige Ryan Gravenberch werden de bezoekers uit Eindhoven al op eigen helft onder druk gezet.

Sébastien Haller

Uitgerekend Haller bekroonde het enorme veldoverwicht met twee doelpunten. De Fransman schoot eerst raak op aangeven van Davy Klaassen en tikte even later een voorzet van Dusan Tadic binnen, nadat Antony de bal wel heel simpel van Pablo Rosario had afgepakt. PSV miste vooral voor rust de creatieve ingevingen van de afwezige Mario Götze en de snelheid van de geblesseerde Cody Gakpo en Noni Madueke. Nu kwam er wel heel veel neer op Donyell Malen, die vlak voor het rustsignaal de eerste kans van zijn ploeg miste.

Ajax slaagde er na rust niet in het enorme tempo vol te houden. PSV kwam steeds meer in het spel voor en kwam na een klein uur met een eigen doelpunt van Jurriën Timber terug in de wedstrijd. In een spannend laatste half uur bleven de beste kansen voor de thuisploeg. Doelman Lars Unnerstall, die in het bekertoernooi opnieuw de voorkeur kreeg boven Yvon Mvogo, voorkwam dat Tadic en Blind scoorden. Hij zag de ingevallen David Neres rakelings naast schieten. Klaassen voorkwam diep in blessuretijd nog dat Denzel Dumfries een verlenging voor PSV wist af te dwingen.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Isak sluit aan bij training Liverpool na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.

36 minuten geleden
KNVB: clubs en spelers verantwoordelijk bij paspoortenkwestie

ZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."

40 minuten geleden
Duel FC Den Bosch uitgesteld door voedselvergiftiging selectie

DEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.

1 uur geleden
Chelsea lijdt grootste verlies ooit in Engels voetbal

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.

3 uur geleden
Italiaanse sportminister wil ontslag bondsvoorzitter om gemist WK

DEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.

4 uur geleden
Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

4 uur geleden
Frankrijk voert voor het eerst sinds 2018 FIFA-ranglijst aan

ZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).

6 uur geleden