Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haller: ik kan beter, mijn lichaam en brein zijn een beetje moe

Haller: ik kan beter, mijn lichaam en brein zijn een beetje moe

AMSTERDAM (ANP) - Met twee treffers in het gewonnen bekerduel met PSV schoot Sébastien Haller veel frustraties uit zijn lichaam. "Als ik dan toch moet antwoorden, dan maar zo", lachte de spits van Ajax die vorige week per ongeluk niet op de lijst voor de Europa League werd gezet. "We winnen met 2-1 en staan in de halve finale."

De 26-jarige Haller kon zijn oren bijna niet geloven toen hij hoorde dat de teammanager had verzuimd om een vinkje bij zijn naam te zetten voordat de spelerslijst naar de UEFA ging. Welke club betaalt nu 22,5 miljoen euro voor een speler en vergeet hem vervolgens goed in te schrijven voor een Europese competitie? "Maar ik was pas echt teleurgesteld toen bleek dat we de fout niet meer mochten herstellen", vertelt hij. "Ik weet hoe mooi de Europa League kan zijn. Met Frankfurt haalden we de halve finale. Voor zo'n podium ben je voetballer geworden."

De Franse spits heeft de verantwoordelijke teammanager van zijn nieuwe club inmiddels uitgebreid gesproken. Hij neemt hem niets kwalijk en heeft zelfs medelijden. "Wie ben ik om hem te veroordelen?", stelt hij. "Ik maak zelf dagelijks fouten. Het is gewoon zonde, maar we moeten verder. Dan maar volgend seizoen de Champions League in."

'Jaar lang niet spelen pas echt verschrikkelijk'

Het kan altijd erger, beseft Haller als hij naar de situatie van zijn doelman André Onana kijkt. "Een jaar schorsing voor een middel dat je per ongeluk hebt genomen en waarvan je niet beter gaat presteren. Ik zal niet zeggen dat je loopbaan dan geruïneerd of over is. Maar een jaar lang niet spelen en zelfs niet trainen, dat is pas echt verschrikkelijk. Veel erger kan het niet voor een topsporter."

Haller en de andere spelers van Ajax droegen een shirt met de naam van Onana toen ze het veld opkwamen voor het thuisduel met PSV. "Dan merk je dat dit een hecht team is", zegt hij. "Ik weet niet van wie dat idee was. Maar ik heb wel begrepen dat André het zeer gewaardeerd heeft."

Ajax liet tegen PSV zien dat het er alles aan wilde doen om een nieuwe teleurstelling te voorkomen. Vooral in de eerste helft domineerde de thuisploeg, met agressief en aanvallend spel en Haller als afmaker. "Er zijn hier veel spelers die mij goed kunnen aanspelen en ik vind het lekker dat Davy Klaassen vlak in mijn rug speelt", zegt de aanvaller die in iedere wedstrijd voor Ajax wel bij een doelpunt betrokken is geweest. "Maar ik kan beter", denkt hij. "Ik leef nog in een hotel en mijn lichaam en hersens zijn een beetje moe van een aantal hectische weken. Als mijn ploeggenoten naar Lille voor de Europa League moeten, dan zal ik waarschijnlijk hier blijven. Ik zal goed trainen en zorgen dat ik de ploeg kan helpen als ze me nodig hebben."

Meer uit Voetbal

Juventus boekt ook ruime overwinning op Cremonese

TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.

26 minuten geleden
Slot bereikt met Liverpool vierde ronde FA Cup, Frimpong scoort

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.

27 minuten geleden
Botman verlengt contract bij Newcastle United tot 2030

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.

3 uur geleden
FC Barcelona versterkt zich met Portugese verdediger Cancelo

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.

3 uur geleden
Real Madrid neemt per direct afscheid van trainer Xabi Alonso

MADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.

4 uur geleden
FC Twente met teruggekeerde Zerrouki naar FC Utrecht

ENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.

5 uur geleden
Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.

5 uur geleden