Haller: ik kan beter, mijn lichaam en brein zijn een beetje moe
AMSTERDAM (ANP) - Met twee treffers in het gewonnen bekerduel met PSV schoot Sébastien Haller veel frustraties uit zijn lichaam. "Als ik dan toch moet antwoorden, dan maar zo", lachte de spits van Ajax die vorige week per ongeluk niet op de lijst voor de Europa League werd gezet. "We winnen met 2-1 en staan in de halve finale."
De 26-jarige Haller kon zijn oren bijna niet geloven toen hij hoorde dat de teammanager had verzuimd om een vinkje bij zijn naam te zetten voordat de spelerslijst naar de UEFA ging. Welke club betaalt nu 22,5 miljoen euro voor een speler en vergeet hem vervolgens goed in te schrijven voor een Europese competitie? "Maar ik was pas echt teleurgesteld toen bleek dat we de fout niet meer mochten herstellen", vertelt hij. "Ik weet hoe mooi de Europa League kan zijn. Met Frankfurt haalden we de halve finale. Voor zo'n podium ben je voetballer geworden."
De Franse spits heeft de verantwoordelijke teammanager van zijn nieuwe club inmiddels uitgebreid gesproken. Hij neemt hem niets kwalijk en heeft zelfs medelijden. "Wie ben ik om hem te veroordelen?", stelt hij. "Ik maak zelf dagelijks fouten. Het is gewoon zonde, maar we moeten verder. Dan maar volgend seizoen de Champions League in."
'Jaar lang niet spelen pas echt verschrikkelijk'
Het kan altijd erger, beseft Haller als hij naar de situatie van zijn doelman André Onana kijkt. "Een jaar schorsing voor een middel dat je per ongeluk hebt genomen en waarvan je niet beter gaat presteren. Ik zal niet zeggen dat je loopbaan dan geruïneerd of over is. Maar een jaar lang niet spelen en zelfs niet trainen, dat is pas echt verschrikkelijk. Veel erger kan het niet voor een topsporter."
Haller en de andere spelers van Ajax droegen een shirt met de naam van Onana toen ze het veld opkwamen voor het thuisduel met PSV. "Dan merk je dat dit een hecht team is", zegt hij. "Ik weet niet van wie dat idee was. Maar ik heb wel begrepen dat André het zeer gewaardeerd heeft."
Ajax liet tegen PSV zien dat het er alles aan wilde doen om een nieuwe teleurstelling te voorkomen. Vooral in de eerste helft domineerde de thuisploeg, met agressief en aanvallend spel en Haller als afmaker. "Er zijn hier veel spelers die mij goed kunnen aanspelen en ik vind het lekker dat Davy Klaassen vlak in mijn rug speelt", zegt de aanvaller die in iedere wedstrijd voor Ajax wel bij een doelpunt betrokken is geweest. "Maar ik kan beter", denkt hij. "Ik leef nog in een hotel en mijn lichaam en hersens zijn een beetje moe van een aantal hectische weken. Als mijn ploeggenoten naar Lille voor de Europa League moeten, dan zal ik waarschijnlijk hier blijven. Ik zal goed trainen en zorgen dat ik de ploeg kan helpen als ze me nodig hebben."
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
4 uur geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
18 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
19 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
20 uur geleden