Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haller: ik kan beter, mijn lichaam en brein zijn een beetje moe

Haller: ik kan beter, mijn lichaam en brein zijn een beetje moe

AMSTERDAM (ANP) - Met twee treffers in het gewonnen bekerduel met PSV schoot Sébastien Haller veel frustraties uit zijn lichaam. "Als ik dan toch moet antwoorden, dan maar zo", lachte de spits van Ajax die vorige week per ongeluk niet op de lijst voor de Europa League werd gezet. "We winnen met 2-1 en staan in de halve finale."

De 26-jarige Haller kon zijn oren bijna niet geloven toen hij hoorde dat de teammanager had verzuimd om een vinkje bij zijn naam te zetten voordat de spelerslijst naar de UEFA ging. Welke club betaalt nu 22,5 miljoen euro voor een speler en vergeet hem vervolgens goed in te schrijven voor een Europese competitie? "Maar ik was pas echt teleurgesteld toen bleek dat we de fout niet meer mochten herstellen", vertelt hij. "Ik weet hoe mooi de Europa League kan zijn. Met Frankfurt haalden we de halve finale. Voor zo'n podium ben je voetballer geworden."

De Franse spits heeft de verantwoordelijke teammanager van zijn nieuwe club inmiddels uitgebreid gesproken. Hij neemt hem niets kwalijk en heeft zelfs medelijden. "Wie ben ik om hem te veroordelen?", stelt hij. "Ik maak zelf dagelijks fouten. Het is gewoon zonde, maar we moeten verder. Dan maar volgend seizoen de Champions League in."

'Jaar lang niet spelen pas echt verschrikkelijk'

Het kan altijd erger, beseft Haller als hij naar de situatie van zijn doelman André Onana kijkt. "Een jaar schorsing voor een middel dat je per ongeluk hebt genomen en waarvan je niet beter gaat presteren. Ik zal niet zeggen dat je loopbaan dan geruïneerd of over is. Maar een jaar lang niet spelen en zelfs niet trainen, dat is pas echt verschrikkelijk. Veel erger kan het niet voor een topsporter."

Haller en de andere spelers van Ajax droegen een shirt met de naam van Onana toen ze het veld opkwamen voor het thuisduel met PSV. "Dan merk je dat dit een hecht team is", zegt hij. "Ik weet niet van wie dat idee was. Maar ik heb wel begrepen dat André het zeer gewaardeerd heeft."

Ajax liet tegen PSV zien dat het er alles aan wilde doen om een nieuwe teleurstelling te voorkomen. Vooral in de eerste helft domineerde de thuisploeg, met agressief en aanvallend spel en Haller als afmaker. "Er zijn hier veel spelers die mij goed kunnen aanspelen en ik vind het lekker dat Davy Klaassen vlak in mijn rug speelt", zegt de aanvaller die in iedere wedstrijd voor Ajax wel bij een doelpunt betrokken is geweest. "Maar ik kan beter", denkt hij. "Ik leef nog in een hotel en mijn lichaam en hersens zijn een beetje moe van een aantal hectische weken. Als mijn ploeggenoten naar Lille voor de Europa League moeten, dan zal ik waarschijnlijk hier blijven. Ik zal goed trainen en zorgen dat ik de ploeg kan helpen als ze me nodig hebben."

Meer uit Voetbal

Wijnaldum draagt met doelpunt bij aan zege van Al-Ettifaq

RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).

2 uur geleden
Topscorer Haaland stelt trainer gerust met foto van weegschaal

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.

4 uur geleden
Iraanse voetbalbond wil Pride Match op WK voorkomen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.

4 uur geleden
Trainer Slot verwacht emotioneel duel met oude club van Jota

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.

7 uur geleden
'Picasso van het voetbal' op 72-jarige leeftijd overleden

NOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.

7 uur geleden
Duels Afrika Cup na aftrap gratis voor vollere stadions

RABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.

15 uur geleden
Voorzitter Fenerbahçe aangehouden in Turks drugsonderzoek

ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.

1 dag geleden