Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haller: ik kan beter, mijn lichaam en brein zijn een beetje moe

Haller: ik kan beter, mijn lichaam en brein zijn een beetje moe

AMSTERDAM (ANP) - Met twee treffers in het gewonnen bekerduel met PSV schoot Sébastien Haller veel frustraties uit zijn lichaam. "Als ik dan toch moet antwoorden, dan maar zo", lachte de spits van Ajax die vorige week per ongeluk niet op de lijst voor de Europa League werd gezet. "We winnen met 2-1 en staan in de halve finale."

De 26-jarige Haller kon zijn oren bijna niet geloven toen hij hoorde dat de teammanager had verzuimd om een vinkje bij zijn naam te zetten voordat de spelerslijst naar de UEFA ging. Welke club betaalt nu 22,5 miljoen euro voor een speler en vergeet hem vervolgens goed in te schrijven voor een Europese competitie? "Maar ik was pas echt teleurgesteld toen bleek dat we de fout niet meer mochten herstellen", vertelt hij. "Ik weet hoe mooi de Europa League kan zijn. Met Frankfurt haalden we de halve finale. Voor zo'n podium ben je voetballer geworden."

De Franse spits heeft de verantwoordelijke teammanager van zijn nieuwe club inmiddels uitgebreid gesproken. Hij neemt hem niets kwalijk en heeft zelfs medelijden. "Wie ben ik om hem te veroordelen?", stelt hij. "Ik maak zelf dagelijks fouten. Het is gewoon zonde, maar we moeten verder. Dan maar volgend seizoen de Champions League in."

'Jaar lang niet spelen pas echt verschrikkelijk'

Het kan altijd erger, beseft Haller als hij naar de situatie van zijn doelman André Onana kijkt. "Een jaar schorsing voor een middel dat je per ongeluk hebt genomen en waarvan je niet beter gaat presteren. Ik zal niet zeggen dat je loopbaan dan geruïneerd of over is. Maar een jaar lang niet spelen en zelfs niet trainen, dat is pas echt verschrikkelijk. Veel erger kan het niet voor een topsporter."

Haller en de andere spelers van Ajax droegen een shirt met de naam van Onana toen ze het veld opkwamen voor het thuisduel met PSV. "Dan merk je dat dit een hecht team is", zegt hij. "Ik weet niet van wie dat idee was. Maar ik heb wel begrepen dat André het zeer gewaardeerd heeft."

Ajax liet tegen PSV zien dat het er alles aan wilde doen om een nieuwe teleurstelling te voorkomen. Vooral in de eerste helft domineerde de thuisploeg, met agressief en aanvallend spel en Haller als afmaker. "Er zijn hier veel spelers die mij goed kunnen aanspelen en ik vind het lekker dat Davy Klaassen vlak in mijn rug speelt", zegt de aanvaller die in iedere wedstrijd voor Ajax wel bij een doelpunt betrokken is geweest. "Maar ik kan beter", denkt hij. "Ik leef nog in een hotel en mijn lichaam en hersens zijn een beetje moe van een aantal hectische weken. Als mijn ploeggenoten naar Lille voor de Europa League moeten, dan zal ik waarschijnlijk hier blijven. Ik zal goed trainen en zorgen dat ik de ploeg kan helpen als ze me nodig hebben."

Meer uit Voetbal

West Ham United verslaat Sunderland

LONDEN (ANP) - West Ham United heeft met een overwinning op Sunderland (3-1) verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Premier League. De nummer 18 van de ranglijst boekte de vijfde competitiezege van dit seizoen.

42 minuten geleden
Ajax begint met Bounida aan thuiswedstrijd tegen FC Volendam

AMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen FC Volendam. De 19-jarige aanvaller krijgt de voorkeur boven Oscar Gloukh, die op de bank zit als het duel om 16.45 uur begint.

56 minuten geleden
Rechtsback Sampsted volgt Deijl op bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft snel gereageerd op het aanstaande vertrek van Mats Deijl naar Feyenoord. De club heeft rechtsback Alfons Sampsted terug naar de Eredivisie gehaald. De rechtsback is een contract tot medio 2028 overeengekomen.

1 uur geleden
Inter knokt zich tegen Pisa terug van achterstand en wint ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse voetbalcompetitie versterkt. Het elftal van coach Cristian Chivu toonde in eigen stadion veerkracht tegen Pisa en won alsnog ruim: 6-2.

17 uur geleden
Drie stewards van FC Utrecht gewond na rellen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.

1 dag geleden
Trainer Slot rekent niet op versterkingen voor Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."

1 dag geleden
PSV mist geblesseerden Til en Salah-Eddine tegen NAC Breda

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."

1 dag geleden