Haller houdt Ajax met winnende treffer aan kop van Eredivisie
SITTARD (ANP) - Ajax blijft alleen op kop in de Eredivisie. De lijstaanvoerder ging vooral in de eerste helft van het uitduel met Fortuna Sittard lichtzinnig om met de vele kansen. Sébastien Haller mocht zich dat ook aanrekenen, maar revancheerde zich wel met de winnende treffer (1-2).
De Franse spits van 22,5 miljoen euro trof bij een gelijke stand (1-1) doel. Hij heeft nu tweemaal gescoord en drie assists gegeven in zijn eerste vier competitieduels voor Ajax. Luis Suárez was de laatste speler die in zijn eerste vier duels voor de club uit Amsterdam bij minimaal vijf treffers was betrokken. Met dank aan Haller houdt Ajax in de Eredivisie een voorsprong van 3 punten op Vitesse. Het als derde geklasseerde PSV volgt op 4 punten.
Ajax kreeg veel ruimte van Fortuna Sittard, dat kennelijk vertrouwen had geput uit een serie van zeven duels en 16 punten sinds de officiële aanstelling van hoofdtrainer Sjors Ultee. De Limburgers wilden niet alleen maar verdedigen op het veld dat vlak voor het duel sneeuwvrij was gemaakt. Na balverlies van Ajax zochten ze vaak naar een razendsnelle counter.
Grote kansen
Met Zakaria Labyad voor Quincy Promes en Perr Schuurs voor Jurriën Timber deed Ajax veel goed in Sittard. Het elftal van trainer Erik ten Hag kreeg voor rust een handvol grote kansen, maar mocht het zich aanrekenen dat het een gelukje nodig had om op voorsprong te komen. De ongelukkige Sebastian Polter kreeg de bal in de twintigste minuut op een schouder en passeerde zijn eigen doelman Yanick van Osch.
Dusan Tadic, Haller en Antony verschenen ook vrij voor het doel van Fortuna, maar zij wisten voor rust niet te scoren. De thuisploeg werd vooral gevaarlijk als de snelle Emil Hansson de ruimte achter rechtsback Noussair Mazraoui benutte. De Zweed scoorde ook een keer, maar bleek buitenspel te staan toen hij André Onana passeerde.
Rode kaart
Ajax raakte in de openingsfase van de tweede helft in de problemen toen Fortuna gelijkmaakte. Rechtsback Mickaël Tirpan trof doel, op aangeven van Lisandro Semedo. Even wisten de bezoekers uit Amsterdam niet zo makkelijk meer kansen te creëren. Een treffer van Labayd werd afgekeurd omdat hij de bal ook met een arm raakte. Haller zorgde in de 64e minuut voor opluchting bij Ajax (1-2), dat in het laatste half uur verzuimde verder uit te lopen.
Fortuna eindigde met tien spelers. De toch al ongelukkige Polter kreeg in blessuretijd een rode kaart voor een overtreding op de ingevallen Edson Álvarez.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.
51 minuten geledenGENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).
7 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
22 uur geleden