Half miljoenste Nederlander positief getest op coronavirus
BILTHOVEN (ANP) - Het aantal Nederlanders met het coronavirus stijgt tot meer dan een half miljoen. Het aantal positieve tests komt donderdag boven die grens uit, net geen negen maanden na de eerste vastgestelde besmetting.
De teller stond woensdag op bijna 499.000 gevallen. Gemiddeld komen er ruim 5000 positieve tests per etmaal bij.
De 100.000e besmetting werd gemeld op 23 september, dag 210 van de uitbraak. Drie weken en een dag later was dat al verdubbeld. Op 15 oktober, dag 232 van de uitbraak, kwam het aantal bevestigde gevallen boven de 200.000 uit. Elf dagen later werd de grens van 300.000 gevallen gepasseerd en twaalf dagen daarna werd de 400.000e positieve test verwerkt.
Inmiddels gaat de stijging iets rustiger. Donderdag is dag 274 van de uitbraak. Het heeft negentien dagen geduurd voor er weer 100.000 gevallen bij kwamen.
Amsterdam heeft veruit de meeste besmettingen van Nederland. In de hoofdstad zijn 38.345 inwoners positief getest. Rotterdam telt 32.962 bevestigde gevallen, Den Haag 21.544 en Utrecht 13.460.
Van meer dan 9100 mensen is zeker dat ze door het coronavirus zijn overleden. Rotterdam telt 580 sterfgevallen, Amsterdam 412, Den Haag 368 en Tilburg 202. In de loop van december overlijdt waarschijnlijk de 10.000e Nederlander aan een coronabesmetting.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag is het kort onrustig geweest na de veroordeling van de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Aanhangers van hem waren daar woensdagochtend samengekomen. Het Kosovotribunaal heeft Thaçi veroordeeld tot 25 jaar cel voor oorlogsmisdaden in de jaren 90.
14 minuten geledenARNHEM (ANP) - Veertien verdachten die zijn opgepakt na de geweldsuitbarsting in Overasselt van twee weken terug, blijven negentig dagen langer vastzitten. De rechtbank in Arnhem heeft dat woensdag laten weten. Geen enkele verdachte die nu voor de raadkamer is verschenen, komt vrij.
31 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs reageren verdeeld op het voorstel om een Europese Veiligheidsraad voor defensie op te zetten. D66, Volt en CDA zijn voor, terwijl BBB, PVV en SGP er niets in zien. Dat blijkt uit de eerste reacties op de jaarlijkse toespraak van voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Daarin kondigde ze woensdag de oprichting van een Europese Veiligheidsraad voor defensie aan, zonder verdere details bekend te maken.
32 minuten geledenASTEN (ANP) - In een straal van 200 meter rondom een metaalbedrijf in Asten, in Noord-Brabant, zijn woningen en bedrijven ontruimd. Op woensdagochtend werd geconstateerd dat een bedrijfshal was gevuld met een bijtende en giftige stof, volgens een brandweerwoordvoerder. Die hal is nu gesloten. Het afhandelen zal nog minstens twee uur duren.
43 minuten geledenARNHEM (ANP) - Boeren hebben zich verzameld bij het provinciehuis van Gelderland in het centrum van Arnhem om te protesteren tegen de stikstofplannen van de provincie. Er staan trekkers geparkeerd, vele versierd met omgekeerde Nederlandse vlaggen. Tientallen aanwezigen staan bij een podium waar speeches van vertegenwoordigers van boerenactiegroepen nog niet zijn begonnen, ziet een ANP-verslaggever.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De burgemeesters van de vier grote steden (G4) zien de daklozenproblematiek in hun gemeente snel verslechteren. De hoeveelheid daklozen neemt "dramatisch snel toe" en daarbij ook het aantal meldingen van overlast. Er moeten concrete plannen komen om deze problemen op te lossen, schrijven Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag in een open brief aan het kabinet.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bereikbaarheid wordt een nog groter probleem voor de regio Rotterdam. Dat zei burgemeester Carola Schouten tijdens het Miljoenenontbijt in Rotterdam. De burgemeester van Rotterdam ziet dat het kabinet in de miljoenennota een stap zet met investeringen in onderhoud, "maar het is bij lange na niet genoeg".
1 uur geleden