Half miljoen huishoudens in Canada zonder stroom door noodweer
HALIFAX (ANP/RTR/AFP) - Door noodweer in het oosten van Canada zijn een half miljoen huishoudens zonder stroom komen te zitten. De tropische cycloon Fiona is weliswaar afgeschaald tot zware storm maar de windsnelheden tot bijna 140 km per uur zijn nog altijd groot genoeg om bomen te ontwortelen, woningen te beschadigen en elektriciteitsleidingen te vernielen. Ook de hevige regen zorgt voor overlast.
De provincie Nova Scotia en Prince Edward Island zijn het zwaarst getroffen. De autoriteiten hebben gewaarschuwd voor overstromingen en extreem gevaarlijke golven. Mensen in de kustgebieden is aangeraden een veilig heenkomen te zoeken. De meteorologische dienst verwacht dat de storm nog de hele dag voor problemen gaat zorgen en pas zondag zal afzwakken.
De twee belangrijkste luchtvaartmaatschappijen besloten vrijdag al hun regionale diensten in het oosten op te schorten. Premier Justin Trudeau stelde zaterdag zijn vertrek naar Japan uit. Hij gaat daarheen om de begrafenis van zijn oud-collega Shinzo Abe bij te wonen.
Orkaan Fiona zorgde eerder deze week voor grote overlast in het Caribisch gebied. Zeker acht mensen kwamen om het leven. In bijna heel Puerto-Rico viel de stroom uit. Vijf dagen later zitten nog steeds bijna een miljoen mensen in het donker.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP/RTR) - Het internationale recht geldt ook voor Groenland, onderstreept voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump het eiland te annexeren. Dat deed ze in een toespraak tijdens de ceremonie waarbij het voorzitterschap van de EU werd overgedragen aan Cyprus.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft aangekondigd dat hij volgende week met Denemarken praat over Groenland. President Donald Trump heeft de afgelopen dagen herhaald dat hij Groenland, onderdeel van het Deense koninkrijk, bij zijn land wil voegen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben een plan voor Venezuela. Dat zei buitenlandminister Marco Rubio na afloop van een briefing met leden van de Amerikaanse Senaat. Volgens de bewindsman is van "improvisatie" geen sprake en willen de VS niet dat Venezuela "in chaos verzeild raakt".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zegt dat naar diplomatieke manieren wordt gekeken voor een Amerikaanse overname van Groenland. "Ik denk niet dat iemand het heeft over het gebruik van militaire kracht", aldus voorzitter Mike Johnson.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Moskou heeft de inbeslagname door de VS van een olietanker die nabij IJsland voer onder Russische vlag sterk veroordeeld. Volgens het Kremlin heeft onder het maritiem recht "geen enkele staat het recht" zich te bemoeien met "vaartuigen die rechtmatig geregistreerd staan onder jurisdictie van andere staten". De Russische parlementariër Andrej Klisjas noemde de inbeslagname woensdag "regelrecht piraterij", aldus staatspersbureau Tass.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.
7 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.
7 uur geleden