Half miljoen euro in zicht voor gouden tip over zaak Tanja Groen
AMSTERDAM (ANP) - Er is bijna een half miljoen euro gedoneerd voor de gouden tip die naar de opsporing of vondst van de sinds 1993 vermiste Tanja Groen leidt. De teller van de inzameling stond zondag even na 18.00 uur op meer dan 492.000 euro.
Zondagochtend riep advocaat Peter Schouten zijn volgers via Twitter op te doneren op de website van Stichting De Gouden Tip. Die inzamelingsactie is door Peter R. de Vries begonnen, die dinsdagavond kort na de uitzending van RTL Boulevard neergeschoten werd op straat. Schouten is een van de advocaten van kroongetuige Nabil B. in het Marengo-proces, De Vries is de vertrouwenspersoon en adviseur van B. in die zaak.
"Mag ik u iets vragen? Ik ken Peter R. de Vries al ruim 30 jaar en als ik iets weet dan is het dat hij geen medelijden wil maar nu zou zeggen: get the job done. Hoe mooi zou het zijn als hij wakker wordt en wij kunnen vertellen dat de 1 miljoen tipgeld voor Tanja Groen binnen is", schreef Schouten. "Wilt u mij helpen dat voor hem te realiseren? Doneer s.v.p. Retweet en media, radio, tv, blogs help ff mee vandaag https://stichtingdegoudentip.nl/nl/."
Het gedoneerde bedrag steeg de afgelopen dagen flink. Woensdagmiddag was ruim 244.000 euro ingezameld en een dag later was dat meer dan 375.00 euro. Rond het tijdstip van de oproep van Schouten was er ongeveer 470.000 euro gedoneerd. Al snel daarna twittert hij "U bent allemaal zo lief", nadat hij van "heel veel mensen" hoort dat ze een bedrag hebben overgemaakt.
De zaak rond Tanja Groen kwam woensdagavond aan de orde in de uitzending van RTL Boulevard, die helemaal was gewijd aan de neergeschoten misdaadjournalist. Hij is daar een van de vaste gasten. In de uitzending werd benadrukt hoe belangrijk De Vries de stichting vindt. De uitzending werd zaterdagavond herhaald, toen de geplande live-uitzending werd afgezegd vanwege informatie over een dreiging bij de studio. Stichting De Gouden Tip heeft na de aanslag op De Vries alle publieke acties voorlopig stilgelegd. Maar doneren en tips doorgeven via de site kan gewoon doorgaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer geven het ov in 2025 een ruime voldoende. Net als in 2024 en 2023 krijgt het Nederlandse openbaar vervoer gemiddeld een 7,8, blijkt uit onderzoek van kennisplatform CROW.
27 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is gestegen tot boven de 2100. Dat is aanzienlijk hoger dan de afgelopen weken, en toen lagen de aantallen al ruim boven de limiet van 2000 mensen. Voor opvangorgaan COA betekent dit geen nieuwe dwangsom, het maximumbedrag van 5 miljoen euro is ruim een week geleden bereikt.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens de behandeling van het hoger beroep in de zaak tegen Ali B is onder meer de nieuwe verklaring van rapper Ronnie Flex besproken. Hij verklaarde bij de onderzoeksrechter van het hof dat hij zich niet kan herinneren dat hij het woord verkrachting heeft gehoord tijdens een schrijverskamp in Heiloo in 2018. Het woord is ook niet gezegd, reageerde Ali B dinsdag.
38 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Bij aanvallen op Tel Aviv zijn vier mensen lichtgewond geraakt, meldt de Israëlische hulpdienst Magen David Adom. De burgemeester van de stad spreekt van een "voltreffer" op een gebouw. In aanloop naar de ontploffingen werd gewaarschuwd voor Iraanse raketten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens de behandeling van het hoger beroep in de zaak tegen Ali B is onder meer de nieuwe verklaring van rapper Ronnie Flex besproken. Hij verklaarde bij de onderzoeksrechter van het hof dat hij zich niet kan herinneren dat hij het woord verkrachting heeft gehoord tijdens een schrijverskamp in Heiloo in 2018. Het woord is ook niet gezegd, reageerde Ali B dinsdag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Het blijft voor mij heel surrealistisch en verwarrend, omdat feitelijk mijn hele leven nog nooit iemand mij heeft beschuldigd van seksueel grensoverschrijdend gedrag. Nog nooit." Dit zei Ali B dinsdag bij aanvang van het hoger beroep in zijn zedenzaak bij het gerechtshof in Amsterdam.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DJ La Fuente is dit jaar een van de Ambassadeurs van de Vrijheid. Op 5 mei treedt hij samen met onder meer Karsu, Rolf Sanchez en de Jostiband op tijdens verschillende bevrijdingsfestivals in Nederland, meldt het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
2 uur geleden