Half jaar cel voor inrijden op politieauto in Baarn
UTRECHT (ANP) - Een 24-jarige man uit Baarn is veroordeeld tot een celstraf en moet verplicht behandeld worden omdat hij begin dit jaar expres op een politieauto inreed, zonder rijbewijs. De man moet een kleine zes maanden de cel in waarvan twee voorwaardelijk en hij moet meewerken aan een reclasseringstraject, oordeelde de rechtbank Midden-Nederland. Ook krijgt hij een rijontzegging van twee jaar, vanaf het moment dat hij daadwerkelijk zijn rijbewijs heeft gehaald.
De agenten wilden op 10 januari van dit jaar de man aanhouden nadat hij met zijn wagen gekeerd was bij het zien van de politieauto. Hij negeerde vervolgens een stopteken en stuurde, in een poging te ontkomen, zijn auto tegen die van de agenten aan. Hij verklaarde later dat hij schrok en bang was om aangehouden te worden.
De rechtbank verklaarde hem schuldig aan het bedreigen van de twee agenten in de auto. Ook heeft hij volgens de rechtbank de veiligheid van andere weggebruikers in gevaar gebracht met zijn gedrag, helemaal door zonder rijbewijs te rijden.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - In en rondom Ter Apel is zaterdag veel politie aanwezig voor aangekondigde demonstraties rondom het asielzoekerscentrum in de Groningse plaats. Er zijn onder meer politieagenten op paarden en op motoren. Ook rijden verschillende busjes van de mobiele eenheid rond. Bij het aanmeldcentrum staat een handvol demonstranten met Nederlandse vlaggen, zag een ANP-fotograaf.
10 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius zal na aankomst op Tenerife zondag uiteindelijk doorvaren naar een Nederlandse haven, waar het schip zal worden gedesinfecteerd. De aan boord overleden en met het hantavirus besmette Duitse vrouw blijft tot die tijd op het schip, net als een deel van de bemanning. Dat is bekendgemaakt op een persconferentie van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het festival Music On dat zaterdag en zondag zou plaatsvinden in het Meerpark in Amsterdam is op het laatste moment afgelast. De organisatie heeft zaterdag op Instagram gemeld dat de gemeente de vergunning heeft ingetrokken.
1 uur geledenPANAMA-STAD (ANP) - Een 21-jarige Nederlandse backpacker is met mazelen opgenomen in een ziekenhuis in Panama-Stad, meldt het Panamese ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - In de industriehaven van Granadilla op Tenerife worden voorbereidingen getroffen voor de komst van het Nederlandse cruiseschip waarop eerder het hantavirus uitbrak. Op het anderszins vrijwel lege industrieterrein worden legertenten, hekwerk en mobiele toiletten geplaatst om de opvarenden van de m/v Hondius zondag op te vangen, zien ANP-verslaggevers ter plaatse.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het Westelijk Havengebied in Amsterdam woedt in de nacht van vrijdag op zaterdag een brand. Het zou gaan om het terrein van een recyclingbedrijf op de Kwadrantweg.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.
16 uur geleden