Half jaar cel voor 'coronablazer'
DEN HAAG (ANP) - De politierechter in Den Haag heeft woensdag een 24-jarige man uit Polen veroordeeld tot een half jaar cel waarvan twee voorwaardelijk. De man blies een Hagenaar in het gezicht, riep dat hij corona had en stompte het slachtoffer vervolgens ook nog.
Het incident gebeurde in de avond van 11 april in de Drebbelstraat in Den Haag. Het slachtoffer zat in zijn geparkeerde auto toen de verdachte op het raampje klopte. De Hagenaar deed het raam omlaag en werd direct in zijn gezicht geblazen. Hij zei tegen zijn belager "dat hij moest opdonderen" en wilde het raampje weer omhoog draaien, maar voordat hij dat kon doen kreeg hij nog een klap in zijn gezicht en vervolgens werd er tegen zijn auto geschopt.
Het slachtoffer reed snel weg. De politie kon kort daarna de blazer en nog eens vier andere mannen aanhouden die bij de Pool waren.
Een van deze verdachten moet op 26 juni voor de politierechter verschijnen. Twee kregen een boete opgelegd en de zaak van een verdachte is geseponeerd wegens onvoldoende bewijs.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meldpunt 144, voor mishandeling en verwaarlozing van dieren, kreeg in 2025 meer meldingen dan in 2024. Met ruim 155.000 meldingen kreeg het meldpunt 10 procent meer telefoontjes dan in 2024.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijdag gepubliceerde inschatting over hoeveel opvangplekken provincies en gemeenten moeten regelen voor asielzoekers geeft "duidelijkheid en richting". Dat zegt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
46 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De kinderrechter in Rotterdam heeft vrijdag vijf van zeven verdachten met leeftijden vanaf 15 jaar veroordeeld voor onder meer lidmaatschap van Islamitische Staat (IS) en het op TikTok opruien van anderen om terroristische misdrijven te plegen. De rechtbank veroordeelde twee jonge verdachten tot jeugddetentie. Drie kregen taakstraffen opgelegd tot 130 uur, deels voorwaardelijk. De rechtbank sprak de jongeren vrij van het treffen van voorbereidingen om een terroristische aanslag te plegen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 26-jarige man uit Amerongen is opnieuw opgepakt, omdat hij verdacht wordt van drie gewelddadige incidenten tijdens de rellen op en rond het Malieveld in Den Haag in september. Gedacht wordt dat hij met een fakkel een politieauto in brand heeft gestoken op de Koekamp, zo'n 'flare' heeft gegooid naar politie op de A12 en openlijk geweld heeft gepleegd op het Plein.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft vrijdag de 81-jarige Cor de J. in hoger beroep veroordeeld tot achttien jaar cel voor het doodschieten van een 74-jarige man in Kinderdijk (Zuid-Holland) in 2022. Het slachtoffer werd door het hoofd geschoten in het huis van zijn nieuwe partner en overleed enkele dagen later aan zijn verwondingen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een middel dat wordt gebruikt tegen kanker is voorlopig beperkt beschikbaar door problemen bij de productie. Dat houdt de komende maanden aan. Dat meldt het Landelijk Coördinatiecentrum Geneesmiddelen. Door voorraden uit het buitenland te importeren, is het middel in de afgelopen weken wel wat beter beschikbaar geweest.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De zaak tegen Viruswaarheid-voorman Willem Engel, die in hoger beroep is veroordeeld tot een taakstraf van zestig uur voor opruiing in de coronatijd, moet deels opnieuw worden behandeld. Dat adviseert de advocaat-generaal (AG) aan de Hoge Raad.
5 uur geleden