Half jaar cel voor 'coronablazer'
DEN HAAG (ANP) - De politierechter in Den Haag heeft woensdag een 24-jarige man uit Polen veroordeeld tot een half jaar cel waarvan twee voorwaardelijk. De man blies een Hagenaar in het gezicht, riep dat hij corona had en stompte het slachtoffer vervolgens ook nog.
Het incident gebeurde in de avond van 11 april in de Drebbelstraat in Den Haag. Het slachtoffer zat in zijn geparkeerde auto toen de verdachte op het raampje klopte. De Hagenaar deed het raam omlaag en werd direct in zijn gezicht geblazen. Hij zei tegen zijn belager "dat hij moest opdonderen" en wilde het raampje weer omhoog draaien, maar voordat hij dat kon doen kreeg hij nog een klap in zijn gezicht en vervolgens werd er tegen zijn auto geschopt.
Het slachtoffer reed snel weg. De politie kon kort daarna de blazer en nog eens vier andere mannen aanhouden die bij de Pool waren.
Een van deze verdachten moet op 26 juni voor de politierechter verschijnen. Twee kregen een boete opgelegd en de zaak van een verdachte is geseponeerd wegens onvoldoende bewijs.
Meer uit Binnenland
DORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
44 minuten geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
3 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Lokale partijen zouden ook geld moeten krijgen voor hun werk, net als de plaatselijke afdelingen van landelijke partijen. Daarvoor pleit de Raad van Europa. Een betere vergoeding "zorgt voor een gelijker speelveld tussen partijen", stelt de organisatie daags na de gemeenteraadsverkiezingen in Nederland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig NRC-hoofdredacteur Peter Vandermeersch is door uitgever Mediahuis tijdelijk geschorst omdat hij kunstmatige intelligentie gebruikte voor het schrijven van nieuwsbrieven. Daarin stonden citaten die door AI waren verzonnen, bevestigt de journalist in een blog na berichtgeving hierover van NRC.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Joodse basisscholen en middelbare scholen in Amsterdam worden sinds enkele dagen extra beveiligd voordat ze opengaan, als ze open zijn en bij het uitgaan van de school. De gemeente laat dit donderdag weten. Aanleiding is de aanslag bij een joodse school in de hoofdstad vorige week.
4 uur geleden