HAL en Boskalis kopen Nederlandse activiteiten VolkerWessels
RIJSSEN (ANP) - De Nederlandse activiteiten van bouw- en infrastructuurbedrijf VolkerWessels worden overgenomen door investeerder HAL en baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis. VolkerWessels-eigenaar Reggeborgh heeft daarover in hoofdlijnen overeenstemming bereikt.
Het betreft de divisies Bouw & Vastgoedontwikkeling en Infra NL. De buitenlandse activiteiten van VolkerWessels in het Verenigd Koninkrijk, Noord-Amerika en Duitsland maken geen onderdeel uit van de voorgenomen transactie.
De voorgenomen overname is wel afhankelijk van de relevante mededingingsautoriteiten en het afronden van de benodigde ondernemingsraadprocessen. De koopovereenkomst zal naar verwachting aan het einde van het derde kwartaal worden getekend en afronding van de overname wordt verwacht in het eerste kwartaal van volgend jaar.
Overnamebedrag niet genoemd
Volgens een verklaring van HAL, de eigenaar van Boskalis, waren de Nederlandse activiteiten van het in Rijssen gevestigde VolkerWessels vorig jaar goed voor bijna 3,6 miljard euro en een bedrijfsresultaat van 217 miljoen euro. Een overnamebedrag wordt niet genoemd.
"De voorgenomen transactie met HAL en Boskalis is in lijn met onze verwachting van een verdere noodzakelijke consolidatie van de bouw- en infrasector in Nederland. Reggeborgh is van mening dat deze transactie dan ook in het belang is van alle stakeholders. Belangrijke afweging bij dit besluit van Reggeborgh is dat HAL bekendstaat als een langetermijn- en stabiele investeerder. Wij hebben veel vertrouwen in de nieuw te vormen combinaties", aldus Reggeborgh-topman Henry Holterman.
Infrastructuurprojecten
"De nu aangekondigde transactie in Nederland verstevigt de posities van betrokken bedrijven en ik zie de toekomst van deze ondernemingen dan ook met veel vertrouwen tegemoet", stelt topman Alfred Vos van VolkerWessels.
Boskalis is naast baggerwerkzaamheden en maritieme diensten ook actief met infrastructuurprojecten, zoals onderhoud van snelwegen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geëindigd, na recordstanden een dag eerder. Nervositeit over de nog altijd hoge energieprijzen kreeg de overhand. De vrees is dat dure brandstoffen de inflatie stuwen, wat ook tot hogere rentes leidt. Beleggers keken daarom ook met veel interesse naar de publicatie van de notulen van de recentste rentevergadering van de Federal Reserve.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Naar kunstmestproducent OCI hoeft geen diepgravend onderzoek te worden geopend, heeft de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam bepaald. Daarmee lijden minderheidsaandeelhouders van het bedrijf een nederlaag tegen Nassef Sawiris, een van de rijkste personen van Egypte. Zij meenden op verschillende manieren benadeeld te zijn door Sawiris, die het grootste deel van OCI bezit.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies geëindigd, daags nadat de AEX-index op recordhoogte was gesloten. Bij beleggers namen zorgen over stijgende energieprijzen en de aanhoudend hoge inflatie toe. Ook elders in Europa sloten de beurzen daardoor in de min.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) wil opheldering van de NAM over een uitkering van meer dan een miljard euro aan aandeelhouders Shell en ExxonMobil. Die storting roept vragen op over de "financiële positie en het nakomen van de afspraken", zegt de CDA-minister in een verklaring.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben na overleg beloofd om sneller olievoorraden vrij te geven onder afspraken die stammen uit maart. Daarmee hopen ze iets te doen tegen de sterk gestegen dieselprijzen, die onlangs in meerdere landen recordhoogtes bereikten.
7 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Vijf oud-handelaren van de Britse bank Barclays die waren veroordeeld in een reeks fraudezaken, hebben een overwinning behaald bij het hof van beroep in Londen. Eerder werden ze veroordeeld voor het manipuleren van rentetarieven. Rechters hebben die veroordelingen in hun hoger beroep nu vernietigd.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De lage waterstand heeft voor een flinke toename van het aantal riviercruiseschepen in Rotterdam gezorgd. In augustus en september kwamen er ruim twee keer zoveel schepen naar Rotterdam vergeleken met vorig jaar, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Riviercruiseaanbieders hebben reizen naar onder meer Duitsland geschrapt om de uitzonderlijk lage waterstanden en kiezen voor andere bestemmingen.
8 uur geleden