Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hakimi, Osimhen en Salah maken kans op titel Afrikaans voetballer

Hakimi, Osimhen en Salah maken kans op titel Afrikaans voetballer

MARRAKECH (ANP/BELGA) - Voetballers Achraf Hakimi (PSG), Victor Osimhen (Napoli) en Mohamed Salah (Liverpool) maken nog kans op de titel Afrikaans voetballer van het jaar. Dat heeft de Afrikaanse voetbalfederatie CAF bekendgemaakt. Salah is de enige genomineerde die al eerder Afrikaans voetballer van het jaar werd, in 2017 en 2018.

Osimhen kan de eerste Nigeriaan op de erelijst worden sinds Nwankwo Kanu in 1999. De spits werd maandag door de Italiaanse spelersvakbond nog verkozen tot de speler van het jaar van vorig seizoen in de Serie A. Hij was een bepalende factor in de historische titel van Napoli.

Vorig jaar ging de prijs naar Sadio Mané, die daarmee voor de tweede keer de titel pakte. De Senegalees won eerder ook al in 2019. In 2020 en 2021 was er geen prijsuitreiking door de coronapandemie.

Onana

Oud-Ajacied André Onana, die nu bij Manchester United speelt, maakt kans op de titel doelman van het jaar. Naast hem zijn Egyptenaar Mohamed El Shenawy (Al Ahly) en de Marokkaan Yassine Bounou (Al Hilal) genomineerd.

Bij de vrouwen gaat het dit jaar tussen de Nigeriaanse Asisat Oshoala (FC Barcelona), de Zambiaanse Barbara Banda (Shanghai Shengli) en de Zuid-Afrikaanse Thembi Kgatlana (Racing Louisville).

Uitreiking

De trofeeën worden op 11 december uitgereikt in Marrakesh. Een panel van bondscoaches, technisch directeuren, journalisten en leden van de CAF mag stemmen.

Meer uit Voetbal

Genk veroordeelt wangedrag fans en 'buitensporig geweld' politie

GENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.

2 uur geleden
Go Ahead verliest bij Nice en moet vrezen voor uitschakeling EL

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.

11 uur geleden
Duel tussen FC Utrecht en KRC Genk 53 minuten later begonnen

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.

13 uur geleden
Van Persie: dit voelt als een frisse en nieuwe start

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.

13 uur geleden
Mobiele eenheid drijft fans KRC Genk uit stadion van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.

13 uur geleden
Olympique Lyon en Aston Villa naar achtste finale Europa League

BERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.

13 uur geleden
Aftrap van FC Utrecht uitgesteld na problemen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.

13 uur geleden