Hakimi, Osimhen en Salah maken kans op titel Afrikaans voetballer
MARRAKECH (ANP/BELGA) - Voetballers Achraf Hakimi (PSG), Victor Osimhen (Napoli) en Mohamed Salah (Liverpool) maken nog kans op de titel Afrikaans voetballer van het jaar. Dat heeft de Afrikaanse voetbalfederatie CAF bekendgemaakt. Salah is de enige genomineerde die al eerder Afrikaans voetballer van het jaar werd, in 2017 en 2018.
Osimhen kan de eerste Nigeriaan op de erelijst worden sinds Nwankwo Kanu in 1999. De spits werd maandag door de Italiaanse spelersvakbond nog verkozen tot de speler van het jaar van vorig seizoen in de Serie A. Hij was een bepalende factor in de historische titel van Napoli.
Vorig jaar ging de prijs naar Sadio Mané, die daarmee voor de tweede keer de titel pakte. De Senegalees won eerder ook al in 2019. In 2020 en 2021 was er geen prijsuitreiking door de coronapandemie.
Onana
Oud-Ajacied André Onana, die nu bij Manchester United speelt, maakt kans op de titel doelman van het jaar. Naast hem zijn Egyptenaar Mohamed El Shenawy (Al Ahly) en de Marokkaan Yassine Bounou (Al Hilal) genomineerd.
Bij de vrouwen gaat het dit jaar tussen de Nigeriaanse Asisat Oshoala (FC Barcelona), de Zambiaanse Barbara Banda (Shanghai Shengli) en de Zuid-Afrikaanse Thembi Kgatlana (Racing Louisville).
Uitreiking
De trofeeën worden op 11 december uitgereikt in Marrakesh. Een panel van bondscoaches, technisch directeuren, journalisten en leden van de CAF mag stemmen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
2 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
6 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer verdedigt zaterdag niet het doel van Bayern München tijdens de bekerfinale tegen VfB Stuttgart. De 40-jarige Duitser kampt met een blessure aan zijn linker kuit. Dat meldt zijn club een dag nadat bekend werd dat de doelman door bondscoach Julian Nagelsmann is opgenomen in de Duitse selectie voor het WK voetbal.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft langer coach van Manchester United. De 44-jarige Engelsman heeft een nieuw contract getekend bij de huidige nummer 3 van de Premier League dat hem tot 2028 aan de club verbindt.
9 uur geleden