Hakimi, Osimhen en Salah maken kans op titel Afrikaans voetballer
MARRAKECH (ANP/BELGA) - Voetballers Achraf Hakimi (PSG), Victor Osimhen (Napoli) en Mohamed Salah (Liverpool) maken nog kans op de titel Afrikaans voetballer van het jaar. Dat heeft de Afrikaanse voetbalfederatie CAF bekendgemaakt. Salah is de enige genomineerde die al eerder Afrikaans voetballer van het jaar werd, in 2017 en 2018.
Osimhen kan de eerste Nigeriaan op de erelijst worden sinds Nwankwo Kanu in 1999. De spits werd maandag door de Italiaanse spelersvakbond nog verkozen tot de speler van het jaar van vorig seizoen in de Serie A. Hij was een bepalende factor in de historische titel van Napoli.
Vorig jaar ging de prijs naar Sadio Mané, die daarmee voor de tweede keer de titel pakte. De Senegalees won eerder ook al in 2019. In 2020 en 2021 was er geen prijsuitreiking door de coronapandemie.
Onana
Oud-Ajacied André Onana, die nu bij Manchester United speelt, maakt kans op de titel doelman van het jaar. Naast hem zijn Egyptenaar Mohamed El Shenawy (Al Ahly) en de Marokkaan Yassine Bounou (Al Hilal) genomineerd.
Bij de vrouwen gaat het dit jaar tussen de Nigeriaanse Asisat Oshoala (FC Barcelona), de Zambiaanse Barbara Banda (Shanghai Shengli) en de Zuid-Afrikaanse Thembi Kgatlana (Racing Louisville).
Uitreiking
De trofeeën worden op 11 december uitgereikt in Marrakesh. Een panel van bondscoaches, technisch directeuren, journalisten en leden van de CAF mag stemmen.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
18 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
1 dag geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
1 dag geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 dag geleden