Hakimi, Osimhen en Salah maken kans op titel Afrikaans voetballer
MARRAKECH (ANP/BELGA) - Voetballers Achraf Hakimi (PSG), Victor Osimhen (Napoli) en Mohamed Salah (Liverpool) maken nog kans op de titel Afrikaans voetballer van het jaar. Dat heeft de Afrikaanse voetbalfederatie CAF bekendgemaakt. Salah is de enige genomineerde die al eerder Afrikaans voetballer van het jaar werd, in 2017 en 2018.
Osimhen kan de eerste Nigeriaan op de erelijst worden sinds Nwankwo Kanu in 1999. De spits werd maandag door de Italiaanse spelersvakbond nog verkozen tot de speler van het jaar van vorig seizoen in de Serie A. Hij was een bepalende factor in de historische titel van Napoli.
Vorig jaar ging de prijs naar Sadio Mané, die daarmee voor de tweede keer de titel pakte. De Senegalees won eerder ook al in 2019. In 2020 en 2021 was er geen prijsuitreiking door de coronapandemie.
Onana
Oud-Ajacied André Onana, die nu bij Manchester United speelt, maakt kans op de titel doelman van het jaar. Naast hem zijn Egyptenaar Mohamed El Shenawy (Al Ahly) en de Marokkaan Yassine Bounou (Al Hilal) genomineerd.
Bij de vrouwen gaat het dit jaar tussen de Nigeriaanse Asisat Oshoala (FC Barcelona), de Zambiaanse Barbara Banda (Shanghai Shengli) en de Zuid-Afrikaanse Thembi Kgatlana (Racing Louisville).
Uitreiking
De trofeeën worden op 11 december uitgereikt in Marrakesh. Een panel van bondscoaches, technisch directeuren, journalisten en leden van de CAF mag stemmen.
Meer uit Voetbal
TANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
26 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
27 minuten geledenTUNIS (ANP/Belga) - Sabri Lamouchi is aangesteld als nieuwe bondscoach van de Tunesische voetballers. Tunesië is een van de tegenstanders van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK deze zomer. De 54-jarige Fransman tekende een contract tot 2028.
28 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
8 uur geleden