Hake wil met teruggekeerde Gustafson eindelijk winnen met Utrecht
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft aanvoerder Simon Gustafson terug voor het duel met FC Emmen. De Zweedse middenvelder ontbrak vorige week in de verloren bekerwedstrijd tegen Ajax (5-4) en het teleurstellend verlopen competitieduel met Fortuna Sittard (1-1). "Gustafson heeft vandaag weer meegetraind", zei trainer René Hake een dag voor de uitwedstrijd tegen Emmen.
Hake kan op het kunstgras in Drenthe geen beroep doen op Adam Maher. De middenvelder heeft een terugslag gehad in zijn revalidatie. "Hij moet toch weer passen."
FC Utrecht wacht nog altijd op de eerste zege onder Hake, die begin november de naar Racing Genk vertrokken John van den Brom opvolgde. Hake hoopt dat die overwinning er eindelijk komt tegen zijn oude club Emmen, dat nog altijd wacht op de eerste zege van het seizoen en onderaan staat in de Eredivisie.
"Zij zitten in een moeilijke fase, maar dat geldt voor ons ook wat betreft het winnen van wedstrijden. Maar laten we er niet teveel over praten, maar het gewoon doen. Het is voor mij persoonlijk leuk om terug te keren in Emmen. Ik heb daar heel veel jaren gewerkt als speler en trainer, ik ken alle ruimtes in het stadion op mijn duimpje. Maar ik kom nu maar voor één ding en dat is 3 punten meenemen naar Utrecht."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
1 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
4 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
5 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
10 uur geleden