Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haim Katz eerste Israëlische minister die Saudi-Arabië bezoekt

Haim Katz eerste Israëlische minister die Saudi-Arabië bezoekt

RIYAD (ANP/RTR) - Toerismeminister Haim Katz is met zijn bezoek aan een toerismetop van de Verenigde Naties in Riyad de eerste Israëlische minister die Saudi-Arabië bezoekt. Het is een nieuwe stap in de normalisering van de diplomatieke relaties tussen Israël en Saudi-Arabië. Katz zal twee dagen verblijven in de Saudische hoofdstad.

De Verenigde Staten bemiddelen al een tijd tussen de twee landen om de verhoudingen te normaliseren. Andere landen in de Arabische wereld hebben al eerder stappen gezet om de banden met Israël te verbeteren. Onder de zogeheten Abraham Akkoorden die in 2020 werden getekend na bemiddeling van de Verenigde Staten hebben de Verenigde Arabische Emiraten, Bahrein, Marokko en Soedan de soevereiniteit van Israël erkend waarna volledige diplomatieke relaties werden aangeknoopt.

Dinsdag bracht ook de eerste Saudi-Arabische ambassadeur in Palestina een bezoek aan de regering in Ramallah. Saudi-Arabië heeft altijd het standpunt gehad dat Palestina als staat moet worden erkend voordat Riyad Israël kan erkennen. Met zijn bezoek wilde de nieuwe ambassadeur Nayef Al-Sudairi opnieuw bevestigen "dat de Palestijnse zaak en Palestina en het Palestijnse volk een hoge en belangrijke status hebben" voor Saudi-Arabië.

Meer uit Buitenland

Luchthaven Catania start vliegverkeer weer op na sluiting om Etna

CATANIA (ANP) - De luchthaven bij Catania op het Italiaanse eiland Sicilië start het vliegverkeer weer op. Het vliegveld ging eerder deze week dicht vanwege een uitbarsting van de nabijgelegen Etna, waarbij as uit de vulkaan het luchtverkeer in gevaar kon brengen.

34 minuten geleden
Meerdere aardbevingen in Indonesië en één bij Papoea-Nieuw-Guinea

JAKARTA/POTSDAM (ANP/AFP/RTR) - Na een sterke aardbeving voor de noordkust van het Indonesische eiland Flores zijn er zaterdag nog meer bevingen gemeld in de archipel. Een schok van 6.4 is door het Duitse instituut GFZ gemeten in het noorden van Sumatra. Het epicentrum was 183 kilometer diep onder de grond op ongeveer 75 kilometer afstand van de hoofdstad van het eiland, Medan.

1 uur geleden
Vrouwen en kinderen gedood bij luchtaanvallen Israël op Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun en premier Nawaf Salam hebben de laatste Israëlische luchtaanvallen op hun land fel veroordeeld. Daarbij kwamen tot dusver elf mensen om het leven, onder wie ten minste twee vrouwen en drie kinderen. Ook zijn er meerdere gewonden gevallen. Volgens premier Salam waren dit geen militaire doelen en tonen de aanvallen een nieuwe Israëlische escalatie. President Aoun zegt dat Israëls agressie een nieuwe onderhandelingsronde met de Israëliërs over vrede ondergraaft.

2 uur geleden
Kroatië maakt tragische balans op na natuurbrand aan kust

OMIS (ANP) - De grote natuurbrand die donderdag uitbrak aan de Kroatische kust ten zuiden van Split is volgens lokale media snel onder controle gebracht, maar de gevolgen zijn dramatisch. Kroatische media melden dat er bij "de rampzalige brand" een dode en meer dan veertig gewonden zijn gevallen. Veertien gewonden zijn in ziekenhuizen opgenomen van wie de helft in levensgevaar verkeert.

4 uur geleden
Veiligheidstroepen Marokko stoppen mensen aan grens van Ceuta

FNIDEQ (ANP) - Veiligheidstroepen in bergen aan de Marokkaanse kant van de Spaanse Noord-Afrikaanse exclave Ceuta hebben volgens Spaanse media enkele honderden mensen ervan weerhouden een poging te doen de zwaarbewaakte grens over te steken. Het zou niet om Marokkanen gaan, maar overwegend om mensen uit zuidelijker gelegen Afrikaanse landen.

4 uur geleden
Brandweer in Hürtgenwald boekt succes met onder meer brandgangen

GEY (ANP/DPA) - De grote natuurbrand in het Duitse Hürtgenwald, circa 20 kilometer ten zuidoosten van Aken, wordt volgens de autoriteiten met succes bestreden. "De nacht was goed", zei lokaal bestuurder Ralf Nolten over het blussen. Belangrijk onderdeel van de bestrijding was ook de aanleg van meer of bredere brandgangen door het Duitse leger. Daarbij zijn vier gepantserde bergingsvoertuigen van de Bundeswehr ingezet.

5 uur geleden
Aardbeving met kracht van 5.0 in Spaanse stad Granada

GRANADA (ANP/RTR) - De Spaanse stad Granada is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 5.5. De autoriteiten berichten dat er schade is aan onder meer auto's en panden. Maar de schade zou meevallen en er zijn geen gewonden gevallen. De autoriteiten hebben gewaarschuwd uit de buurt van gevels van panden te blijven waar mogelijk iets naar beneden kan vallen. Aan een aantal panden heeft de politie roodwitte linten als waarschuwing opgehangen.

6 uur geleden