Haim Katz eerste Israëlische minister die Saudi-Arabië bezoekt
RIYAD (ANP/RTR) - Toerismeminister Haim Katz is met zijn bezoek aan een toerismetop van de Verenigde Naties in Riyad de eerste Israëlische minister die Saudi-Arabië bezoekt. Het is een nieuwe stap in de normalisering van de diplomatieke relaties tussen Israël en Saudi-Arabië. Katz zal twee dagen verblijven in de Saudische hoofdstad.
De Verenigde Staten bemiddelen al een tijd tussen de twee landen om de verhoudingen te normaliseren. Andere landen in de Arabische wereld hebben al eerder stappen gezet om de banden met Israël te verbeteren. Onder de zogeheten Abraham Akkoorden die in 2020 werden getekend na bemiddeling van de Verenigde Staten hebben de Verenigde Arabische Emiraten, Bahrein, Marokko en Soedan de soevereiniteit van Israël erkend waarna volledige diplomatieke relaties werden aangeknoopt.
Dinsdag bracht ook de eerste Saudi-Arabische ambassadeur in Palestina een bezoek aan de regering in Ramallah. Saudi-Arabië heeft altijd het standpunt gehad dat Palestina als staat moet worden erkend voordat Riyad Israël kan erkennen. Met zijn bezoek wilde de nieuwe ambassadeur Nayef Al-Sudairi opnieuw bevestigen "dat de Palestijnse zaak en Palestina en het Palestijnse volk een hoge en belangrijke status hebben" voor Saudi-Arabië.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de Europese Unie beschuldigd van "schandalige" inmenging in de Hongaarse parlementsverkiezingen. Vance is vlak voor die spannende verkiezingen op bezoek in Boedapest en zegt zelf premier Viktor Orbán zo veel als hij kan te willen helpen.
13 minuten geledenLONDEN (ANP) - Ye, ook bekend als Kanye West, mag niet naar het Verenigd Koninkrijk reizen deze zomer, meldt de BBC. De Britse overheid heeft de rapper toegang geweigerd na controverse over zijn geplande optreden als headliner op het Wireless Festival in Londen deze zomer.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert de druk op Iran steeds verder op in aanloop naar de door hem gestelde deadline. "Een hele beschaving zal vannacht sterven, om nooit meer teruggebracht te worden. Ik wil niet dat dat gebeurt, maar het zal waarschijnlijk wel zo zijn", schrijft hij op zijn platform Truth Social.
35 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Iraanse media hebben landelijke aanvallen gemeld op transportinfrastructuur. Er zijn berichten dat onder meer bruggen en het spoor onder vuur liggen.
39 minuten geledenKHARG (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben aanvallen uitgevoerd op het Iraanse eiland Kharg. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van een anonieme Amerikaanse bron. Eerder meldde ook Iran International al dat er meerdere explosies waren op het voor de Iraanse olie-export zeer belangrijke eiland. Iran is voor circa 90 procent van zijn olie-export afhankelijk van overslag op Kharg.
49 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy heeft in de rechtszaal gezegd onschuldig te zijn aan de beschuldigingen van corruptie in de beruchte 'Libië-affaire'. Sarkozy werd in die zaak eerder veroordeeld tot vijf jaar gevangenis, maar ging in hoger beroep en moest daarom dinsdag opnieuw getuigen.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vreemdelingenpolitie ICE heeft sinds het aantreden van president Donald Trump meer dan 800 aanhoudingen verricht na tips van de luchthavenbeveiliging. Dat komt volgens persbureau Reuters naar voren uit interne gegevens van ICE.
56 minuten geleden