Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hailu wint halve marathon Egmond, Brinkman vierde bij rentree

Hailu wint halve marathon Egmond, Brinkman vierde bij rentree

EGMOND AAN ZEE (ANP) - De Ethiopische atlete Haven Hailu heeft in de vijftigste editie van de halve marathon van Egmond het parcoursrecord aangescherpt. Ze won de winterklassieker in een officieuze tijd van 1.08.45 en was daarmee flink sneller dan Irma Heeren in 1999, die destijds won in 1.10.03.

Nienke Brinkman maakte een verrassende rentree bij de vrouwen. De winnares van 2023 eindigde op de vierde plaats als beste Nederlandse in 1.13.20 officieus. Brinkman is verlost van blessures, die haar anderhalf jaar plaagden. In het najaar meldde ze zich nog af voor de marathon van Amsterdam en ze wist zich ook niet te plaatsen voor de olympische marathon in Parijs.

Bij de mannen ging de winst naar de Portugees Samuel Barata in 1.02.12 officieus. Hij versloeg zijn medevluchters Suldan Hassan uit Zweden en Mathew Chekwurui uit Oeganda in een lange eindsprint op de boulevard van Egmond aan Zee. Eerste Nederlander was Stan Niesten op de vierde plaats.

Uitlopen

Brinkman stond onverwachts aan de start in Egmond. De winnares van de bronzen medaille op de marathon van de EK atletiek in München in 2022 was niet uit op een zege, ze wilde vooral eens een wedstrijd zonder fysieke problemen uitlopen. Dat deed ze naar behoren, want ze was de snelste Nederlandse. Brinkman lag al derde toen de vrouwen na 7 kilometer bij de opgang van Castricum het strand verlieten en ze wist op het stuk door de duinen terug naar Egmond haar tempo goed strak te houden.

"Het ging mij niet om de race. Ik heb zolang geen wedstrijd gelopen, ik wilde vooral genieten en uitlopen en dat is gelukt. Ik ben heel blij met hoe het ging", zei Brinkman aan de finish tegen NH Nieuws.

Hailu ging veel te hard voor haar. De Ethiopische, die in 2022 de marathon van Rotterdam won en vorig jaar nog tweede werd in de marathon van Amsterdam, liep halverwege de race bij camping Bakkum weg bij haar landgenote Balemelay Shumet en maakte er een lange solo naar de finish van.

Meer uit Sport

Thialf prijst zichzelf aan voor olympisch schaatstoernooi in 2030

ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.

9 uur geleden
Van de Wouw vroeg uitgeschakeld op sprint bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.

9 uur geleden
Wielrenner Pidcock keert terug in Tour de France

ZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.

11 uur geleden
Russell negeert bookmakers en tipt Verstappen als titelfavoriet

BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.

13 uur geleden
Australian Open-winnaar Alcaraz te moe voor toernooi in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.

13 uur geleden
Tennisster Lamens verdwijnt uit top honderd wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.

14 uur geleden
Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

1 dag geleden