Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hailu wint halve marathon Egmond, Brinkman vierde bij rentree

Hailu wint halve marathon Egmond, Brinkman vierde bij rentree

EGMOND AAN ZEE (ANP) - De Ethiopische atlete Haven Hailu heeft in de vijftigste editie van de halve marathon van Egmond het parcoursrecord aangescherpt. Ze won de winterklassieker in een officieuze tijd van 1.08.45 en was daarmee flink sneller dan Irma Heeren in 1999, die destijds won in 1.10.03.

Nienke Brinkman maakte een verrassende rentree bij de vrouwen. De winnares van 2023 eindigde op de vierde plaats als beste Nederlandse in 1.13.20 officieus. Brinkman is verlost van blessures, die haar anderhalf jaar plaagden. In het najaar meldde ze zich nog af voor de marathon van Amsterdam en ze wist zich ook niet te plaatsen voor de olympische marathon in Parijs.

Bij de mannen ging de winst naar de Portugees Samuel Barata in 1.02.12 officieus. Hij versloeg zijn medevluchters Suldan Hassan uit Zweden en Mathew Chekwurui uit Oeganda in een lange eindsprint op de boulevard van Egmond aan Zee. Eerste Nederlander was Stan Niesten op de vierde plaats.

Uitlopen

Brinkman stond onverwachts aan de start in Egmond. De winnares van de bronzen medaille op de marathon van de EK atletiek in München in 2022 was niet uit op een zege, ze wilde vooral eens een wedstrijd zonder fysieke problemen uitlopen. Dat deed ze naar behoren, want ze was de snelste Nederlandse. Brinkman lag al derde toen de vrouwen na 7 kilometer bij de opgang van Castricum het strand verlieten en ze wist op het stuk door de duinen terug naar Egmond haar tempo goed strak te houden.

"Het ging mij niet om de race. Ik heb zolang geen wedstrijd gelopen, ik wilde vooral genieten en uitlopen en dat is gelukt. Ik ben heel blij met hoe het ging", zei Brinkman aan de finish tegen NH Nieuws.

Hailu ging veel te hard voor haar. De Ethiopische, die in 2022 de marathon van Rotterdam won en vorig jaar nog tweede werd in de marathon van Amsterdam, liep halverwege de race bij camping Bakkum weg bij haar landgenote Balemelay Shumet en maakte er een lange solo naar de finish van.

Meer uit Sport

Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

6 uur geleden
Pogacar sprint naar nieuwe ritzege in Ronde van Romandië

VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.

10 uur geleden
Belgische tennisser Blockx klopt titelverdediger Ruud in Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.

11 uur geleden
Van der Poel wil naar Tour de France en WK mountainbike

BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.

14 uur geleden
Tafeltennissters sluiten poulefase op WK af met winst op Mexico

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.

15 uur geleden
Sawe krijgt heldenonthaal in Kenia na historisch record marathon

NAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.

17 uur geleden
Verstappen hervat met 'nieuwe hoop' Formule 1-seizoen in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.

1 dag geleden