Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hailu wint halve marathon Egmond, Brinkman vierde bij rentree

Hailu wint halve marathon Egmond, Brinkman vierde bij rentree

EGMOND AAN ZEE (ANP) - De Ethiopische atlete Haven Hailu heeft in de vijftigste editie van de halve marathon van Egmond het parcoursrecord aangescherpt. Ze won de winterklassieker in een officieuze tijd van 1.08.45 en was daarmee flink sneller dan Irma Heeren in 1999, die destijds won in 1.10.03.

Nienke Brinkman maakte een verrassende rentree bij de vrouwen. De winnares van 2023 eindigde op de vierde plaats als beste Nederlandse in 1.13.20 officieus. Brinkman is verlost van blessures, die haar anderhalf jaar plaagden. In het najaar meldde ze zich nog af voor de marathon van Amsterdam en ze wist zich ook niet te plaatsen voor de olympische marathon in Parijs.

Bij de mannen ging de winst naar de Portugees Samuel Barata in 1.02.12 officieus. Hij versloeg zijn medevluchters Suldan Hassan uit Zweden en Mathew Chekwurui uit Oeganda in een lange eindsprint op de boulevard van Egmond aan Zee. Eerste Nederlander was Stan Niesten op de vierde plaats.

Uitlopen

Brinkman stond onverwachts aan de start in Egmond. De winnares van de bronzen medaille op de marathon van de EK atletiek in München in 2022 was niet uit op een zege, ze wilde vooral eens een wedstrijd zonder fysieke problemen uitlopen. Dat deed ze naar behoren, want ze was de snelste Nederlandse. Brinkman lag al derde toen de vrouwen na 7 kilometer bij de opgang van Castricum het strand verlieten en ze wist op het stuk door de duinen terug naar Egmond haar tempo goed strak te houden.

"Het ging mij niet om de race. Ik heb zolang geen wedstrijd gelopen, ik wilde vooral genieten en uitlopen en dat is gelukt. Ik ben heel blij met hoe het ging", zei Brinkman aan de finish tegen NH Nieuws.

Hailu ging veel te hard voor haar. De Ethiopische, die in 2022 de marathon van Rotterdam won en vorig jaar nog tweede werd in de marathon van Amsterdam, liep halverwege de race bij camping Bakkum weg bij haar landgenote Balemelay Shumet en maakte er een lange solo naar de finish van.

Meer uit Sport

Olympische kampioenen Miura en Kihara stoppen met kunstrijden

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

2 uur geleden
Tennisser Djokovic onzeker voor masterstoernooi van Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

2 uur geleden
Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

19 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

23 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

1 dag geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

1 dag geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

1 dag geleden