Hailu wint halve marathon Egmond, Brinkman vierde bij rentree
EGMOND AAN ZEE (ANP) - De Ethiopische atlete Haven Hailu heeft in de vijftigste editie van de halve marathon van Egmond het parcoursrecord aangescherpt. Ze won de winterklassieker in een officieuze tijd van 1.08.45 en was daarmee flink sneller dan Irma Heeren in 1999, die destijds won in 1.10.03.
Nienke Brinkman maakte een verrassende rentree bij de vrouwen. De winnares van 2023 eindigde op de vierde plaats als beste Nederlandse in 1.13.20 officieus. Brinkman is verlost van blessures, die haar anderhalf jaar plaagden. In het najaar meldde ze zich nog af voor de marathon van Amsterdam en ze wist zich ook niet te plaatsen voor de olympische marathon in Parijs.
Bij de mannen ging de winst naar de Portugees Samuel Barata in 1.02.12 officieus. Hij versloeg zijn medevluchters Suldan Hassan uit Zweden en Mathew Chekwurui uit Oeganda in een lange eindsprint op de boulevard van Egmond aan Zee. Eerste Nederlander was Stan Niesten op de vierde plaats.
Uitlopen
Brinkman stond onverwachts aan de start in Egmond. De winnares van de bronzen medaille op de marathon van de EK atletiek in München in 2022 was niet uit op een zege, ze wilde vooral eens een wedstrijd zonder fysieke problemen uitlopen. Dat deed ze naar behoren, want ze was de snelste Nederlandse. Brinkman lag al derde toen de vrouwen na 7 kilometer bij de opgang van Castricum het strand verlieten en ze wist op het stuk door de duinen terug naar Egmond haar tempo goed strak te houden.
"Het ging mij niet om de race. Ik heb zolang geen wedstrijd gelopen, ik wilde vooral genieten en uitlopen en dat is gelukt. Ik ben heel blij met hoe het ging", zei Brinkman aan de finish tegen NH Nieuws.
Hailu ging veel te hard voor haar. De Ethiopische, die in 2022 de marathon van Rotterdam won en vorig jaar nog tweede werd in de marathon van Amsterdam, liep halverwege de race bij camping Bakkum weg bij haar landgenote Balemelay Shumet en maakte er een lange solo naar de finish van.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
8 uur geleden