Hagenaar verdacht van digitale ontucht met meisjes vanaf 6 jaar
DEN HAAG (ANP) - Een 25-jarige man uit Den Haag wordt verdacht van het online misbruiken van minstens negen kinderen van 6 tot 12 jaar oud uit Nederland en België. Hij deed zich volgens het Openbaar Ministerie voor als een modellenscout en vroeg zijn jonge slachtoffers om naaktfoto's te sturen en video's waarop ze seksuele handelingen met zichzelf verrichten.
Op de voorlopige dagvaarding staan negen kinderen die aangifte hebben gedaan, maar het OM verwacht dat dit er zeker twee keer zoveel worden. Het onderzoek is nog in volle gang. De man werd op 6 februari aangehouden en heeft bekend. Sindsdien probeert de politie om zo veel mogelijk slachtoffers te identificeren en hun ouders te benaderen.
Bij de verdachte thuis zijn volgens het OM zeker 3000 kinderpornografische bestanden gevonden. De man benaderde de meisjes via social media als Snapchat en TikTok en deed zich voor als meisje dat werkte bij een modellenbureau dat op zoek zou zijn naar nieuwe modellen. Daarvoor stuurden de meisjes foto's in, eerst onschuldige beelden en daarna steeds verdergaand.
Jonge leeftijd
De man wordt formeel verdacht van digitale ontucht met minderjarige meisjes en het bezit van kinderporno. Hij wordt ook vervolgd voor het verspreiden van kinderporno, omdat hij het verkregen materiaal ook gebruikte om te ruilen op internet. Daarvoor kreeg hij kinderpornografisch materiaal terug. Dinsdag 14 mei is de eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag.
Opvallend in de zaak is de jonge leeftijd van de slachtoffers. Vorige week stond een 37-jarige man uit Noordwijk terecht voor onlinemisbruik van achttien minderjarige meisjes vanaf 12 jaar. De rechtbank in Breda doet woensdag uitspraak in de grootste sextortionzaak met dertig slachtoffers die aangifte deden. Ook daar was het jongste slachtoffer 12 jaar.
Grenzen en gevaren
"Seksuele ervaringen via het internet zijn een nieuwe realiteit en voor jongeren steeds normaler. Daarom is het des te belangrijker om met kinderen te praten over grenzen en de gevaren van misbruik via social media", adviseert het OM in een persbericht.
Mogelijk herkennen slachtoffers of ouders de aanpak van de verdachte. Het OM raadt hen aan contact op te nemen met de zedenpolitie in hun eigen regio. De Kindertelefoon, de GGD, HelpWanted en Fier zijn organisaties die hulp en advies bieden aan kinderen die zelf vervelende ervaringen hebben op social media.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.
17 uur geleden