Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hagenaar verdacht van digitale ontucht met meisjes vanaf 6 jaar

Hagenaar verdacht van digitale ontucht met meisjes vanaf 6 jaar

DEN HAAG (ANP) - Een 25-jarige man uit Den Haag wordt verdacht van het online misbruiken van minstens negen kinderen van 6 tot 12 jaar oud uit Nederland en Belgiƫ. Hij deed zich volgens het Openbaar Ministerie voor als een modellenscout en vroeg zijn jonge slachtoffers om naaktfoto's te sturen en video's waarop ze seksuele handelingen met zichzelf verrichten.

Op de voorlopige dagvaarding staan negen kinderen die aangifte hebben gedaan, maar het OM verwacht dat dit er zeker twee keer zoveel worden. Het onderzoek is nog in volle gang. De man werd op 6 februari aangehouden en heeft bekend. Sindsdien probeert de politie om zo veel mogelijk slachtoffers te identificeren en hun ouders te benaderen.

Bij de verdachte thuis zijn volgens het OM zeker 3000 kinderpornografische bestanden gevonden. De man benaderde de meisjes via social media als Snapchat en TikTok en deed zich voor als meisje dat werkte bij een modellenbureau dat op zoek zou zijn naar nieuwe modellen. Daarvoor stuurden de meisjes foto's in, eerst onschuldige beelden en daarna steeds verdergaand.

Jonge leeftijd

De man wordt formeel verdacht van digitale ontucht met minderjarige meisjes en het bezit van kinderporno. Hij wordt ook vervolgd voor het verspreiden van kinderporno, omdat hij het verkregen materiaal ook gebruikte om te ruilen op internet. Daarvoor kreeg hij kinderpornografisch materiaal terug. Dinsdag 14 mei is de eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag.

Opvallend in de zaak is de jonge leeftijd van de slachtoffers. Vorige week stond een 37-jarige man uit Noordwijk terecht voor onlinemisbruik van achttien minderjarige meisjes vanaf 12 jaar. De rechtbank in Breda doet woensdag uitspraak in de grootste sextortionzaak met dertig slachtoffers die aangifte deden. Ook daar was het jongste slachtoffer 12 jaar.

Grenzen en gevaren

"Seksuele ervaringen via het internet zijn een nieuwe realiteit en voor jongeren steeds normaler. Daarom is het des te belangrijker om met kinderen te praten over grenzen en de gevaren van misbruik via social media", adviseert het OM in een persbericht.

Mogelijk herkennen slachtoffers of ouders de aanpak van de verdachte. Het OM raadt hen aan contact op te nemen met de zedenpolitie in hun eigen regio. De Kindertelefoon, de GGD, HelpWanted en Fier zijn organisaties die hulp en advies bieden aan kinderen die zelf vervelende ervaringen hebben op social media.

Meer uit Binnenland

Zorgen bij ANWB over uitval alarmsysteem miljoenen auto's

DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.

2 uur geleden
Kaarten jubileumeditie Dam tot Damloop snel uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.

9 uur geleden
Vrouw omgebracht in woning Amsterdam, man opgepakt

AMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.

9 uur geleden
Slachtoffer steken Noardburgum minderjarig, acht verdachten vast

NOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.

11 uur geleden
Aanvraag voor vergunning concert Ye in Arnhem loopt nog

ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.

23 uur geleden
Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

1 dag geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

1 dag geleden