Hagenaar verdacht van digitale ontucht met meisjes vanaf 6 jaar
DEN HAAG (ANP) - Een 25-jarige man uit Den Haag wordt verdacht van het online misbruiken van minstens negen kinderen van 6 tot 12 jaar oud uit Nederland en België. Hij deed zich volgens het Openbaar Ministerie voor als een modellenscout en vroeg zijn jonge slachtoffers om naaktfoto's te sturen en video's waarop ze seksuele handelingen met zichzelf verrichten.
Op de voorlopige dagvaarding staan negen kinderen die aangifte hebben gedaan, maar het OM verwacht dat dit er zeker twee keer zoveel worden. Het onderzoek is nog in volle gang. De man werd op 6 februari aangehouden en heeft bekend. Sindsdien probeert de politie om zo veel mogelijk slachtoffers te identificeren en hun ouders te benaderen.
Bij de verdachte thuis zijn volgens het OM zeker 3000 kinderpornografische bestanden gevonden. De man benaderde de meisjes via social media als Snapchat en TikTok en deed zich voor als meisje dat werkte bij een modellenbureau dat op zoek zou zijn naar nieuwe modellen. Daarvoor stuurden de meisjes foto's in, eerst onschuldige beelden en daarna steeds verdergaand.
Jonge leeftijd
De man wordt formeel verdacht van digitale ontucht met minderjarige meisjes en het bezit van kinderporno. Hij wordt ook vervolgd voor het verspreiden van kinderporno, omdat hij het verkregen materiaal ook gebruikte om te ruilen op internet. Daarvoor kreeg hij kinderpornografisch materiaal terug. Dinsdag 14 mei is de eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag.
Opvallend in de zaak is de jonge leeftijd van de slachtoffers. Vorige week stond een 37-jarige man uit Noordwijk terecht voor onlinemisbruik van achttien minderjarige meisjes vanaf 12 jaar. De rechtbank in Breda doet woensdag uitspraak in de grootste sextortionzaak met dertig slachtoffers die aangifte deden. Ook daar was het jongste slachtoffer 12 jaar.
Grenzen en gevaren
"Seksuele ervaringen via het internet zijn een nieuwe realiteit en voor jongeren steeds normaler. Daarom is het des te belangrijker om met kinderen te praten over grenzen en de gevaren van misbruik via social media", adviseert het OM in een persbericht.
Mogelijk herkennen slachtoffers of ouders de aanpak van de verdachte. Het OM raadt hen aan contact op te nemen met de zedenpolitie in hun eigen regio. De Kindertelefoon, de GGD, HelpWanted en Fier zijn organisaties die hulp en advies bieden aan kinderen die zelf vervelende ervaringen hebben op social media.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het repatriëren van gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten is een flinke operatie en heeft tijd nodig, zegt de ANVR. Een woordvoerster van de koepelorganisatie voor reisorganisaties weet niet wanneer de vluchten zullen gaan, maar verwacht dat dit "eerder vrijdag dan donderdag" zal zijn. "Er moet echt heel wat worden geregeld met de airlines en crew."
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank Den Haag heeft een 60-jarige praktijkondersteuner van een Haagse huisarts vrijgesproken van het plegen van ontuchtige handelingen bij twee patiënten. De rechtbank oordeelt dat er niet voldoende wettig en overtuigend bewijs is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag tien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Govinda B. De 34-jarige man uit Delft zou vanaf 2022 tot zijn aanhouding in oktober 2024 vijf vrouwen met wie hij een relatie had, hebben bedreigd en mishandeld. Hij zou seksvideo's met ze hebben gemaakt en die hebben verspreid. Een aantal keren zouden de vrouwen daarbij buiten bewustzijn zijn geweest. Een van hen zou hij hebben verkracht onder dreiging van een mes.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Voor verkeer tussen Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland wordt in de eerste vier maanden van volgend jaar een toerbeurtsysteem ingevoerd. De oostbuis van de Westerscheldetunnel is dan gesloten voor reparatie en de westbuis blijft open. Het ene uur kan het verkeer van noord naar zuid rijden en het andere uur van zuid naar noord.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een speciale campagne moet toeristen in Amsterdam verleiden een museum te bezoeken. De hele maand maart zijn er posters en banners op sociale media te zien van kunstwerken uit tien musea in de hoofdstad, met de tekst 'Catch me at the museum'.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf Chemours uit Dordrecht moet een boete van maximaal bijna 20 miljoen euro betalen als het de regels voor zogeheten F-gassen blijft overtreden. Deze fluorkoolwaterstoffen zijn zeer krachtige broeikasgassen, die versneld zorgen voor klimaatverandering en opwarming van de aarde.
3 uur geledenHALSTEREN (ANP) - De sanering van de met chemische stoffen verontreinigde drugsafvalput bij het Brabantse Halsteren stopt. De bodem is nog niet helemaal schoon, daar moet de natuur de komende jaren voor zorgen. De provincie Noord-Brabant volgt via speciale technieken nog een jaar of organismen in de bodem de rest van de vervuiling afbreken. Het zal nog tientallen jaren duren voordat het bos op deze plek in het beschermde natuurgebied de Brabantse Wal weer vol leven staat zoals het was voor de lozingen van het drugsafval, aldus gedeputeerde Hagar Roijackers (natuur en milieu).
3 uur geleden