Hagenaar verdacht van digitale ontucht met meisjes vanaf 6 jaar
DEN HAAG (ANP) - Een 25-jarige man uit Den Haag wordt verdacht van het online misbruiken van minstens negen kinderen van 6 tot 12 jaar oud uit Nederland en België. Hij deed zich volgens het Openbaar Ministerie voor als een modellenscout en vroeg zijn jonge slachtoffers om naaktfoto's te sturen en video's waarop ze seksuele handelingen met zichzelf verrichten.
Op de voorlopige dagvaarding staan negen kinderen die aangifte hebben gedaan, maar het OM verwacht dat dit er zeker twee keer zoveel worden. Het onderzoek is nog in volle gang. De man werd op 6 februari aangehouden en heeft bekend. Sindsdien probeert de politie om zo veel mogelijk slachtoffers te identificeren en hun ouders te benaderen.
Bij de verdachte thuis zijn volgens het OM zeker 3000 kinderpornografische bestanden gevonden. De man benaderde de meisjes via social media als Snapchat en TikTok en deed zich voor als meisje dat werkte bij een modellenbureau dat op zoek zou zijn naar nieuwe modellen. Daarvoor stuurden de meisjes foto's in, eerst onschuldige beelden en daarna steeds verdergaand.
Jonge leeftijd
De man wordt formeel verdacht van digitale ontucht met minderjarige meisjes en het bezit van kinderporno. Hij wordt ook vervolgd voor het verspreiden van kinderporno, omdat hij het verkregen materiaal ook gebruikte om te ruilen op internet. Daarvoor kreeg hij kinderpornografisch materiaal terug. Dinsdag 14 mei is de eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag.
Opvallend in de zaak is de jonge leeftijd van de slachtoffers. Vorige week stond een 37-jarige man uit Noordwijk terecht voor onlinemisbruik van achttien minderjarige meisjes vanaf 12 jaar. De rechtbank in Breda doet woensdag uitspraak in de grootste sextortionzaak met dertig slachtoffers die aangifte deden. Ook daar was het jongste slachtoffer 12 jaar.
Grenzen en gevaren
"Seksuele ervaringen via het internet zijn een nieuwe realiteit en voor jongeren steeds normaler. Daarom is het des te belangrijker om met kinderen te praten over grenzen en de gevaren van misbruik via social media", adviseert het OM in een persbericht.
Mogelijk herkennen slachtoffers of ouders de aanpak van de verdachte. Het OM raadt hen aan contact op te nemen met de zedenpolitie in hun eigen regio. De Kindertelefoon, de GGD, HelpWanted en Fier zijn organisaties die hulp en advies bieden aan kinderen die zelf vervelende ervaringen hebben op social media.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) heeft gesproken met interim-president Delcy Rodríguez van Venezuela. Dat laat de VVD-bewindsman weten op X. Rodríguez leidt het Zuid-Amerikaanse land sinds Amerikaanse militairen eerder deze maand de autoritaire leider Nicolás Maduro gevangennamen. Zij was eerder vicepresident.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
2 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "De internationale rechtsorde staat onder druk en conflicten elders in de wereld hebben ook in Nederland grote impact." Dat zei koning Willem-Alexander maandag in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsontvangst voor Nederlandse genodigden in het Koninklijk Paleis Amsterdam.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die werd aangehouden nadat hij in zijn woning in Rotterdam-Zuid onderdak had geboden aan de vermiste Wendy (10) is maandag weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Het gaat om een 69-jarige man, die werd aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. Die verdenking blijft staan. Het is verboden onderdak te bieden aan een minderjarige zonder toestemming van de ouders.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA gaan dinsdagmiddag op zoek naar steun voor hun beoogde minderheidskabinet. Als eerste zijn vijf kleinere fracties uitgenodigd om langs te komen bij informateur Rianne Letschert, Rob Jetten (D66), Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA).
7 uur geleden