Hagenaar opgepakt voor bedreiging FunX-presentator
ROTTERDAM (ANP) - Een 24-jarige Hagenaar is dinsdag aangehouden voor bedreigingen aan het adres van radiozender FunX en FunX-dj Morad El Ouakilli, meldt de politie in Rotterdam.
Volgens de politie zijn meerdere medewerkers van FunX met de dood bedreigd in verband met het radioprogramma Ramadan Late Night. Het mediaplatform FunX is mede vanwege die bedreigingen begin mei met het programma gestopt. FunX en de stichtingen NTR en NPO deden vervolgens aangifte van meerdere bedreigingen.
De doodsbedreigingen werden tijdens de islamitische vastenmaand geuit op het Instagram-account van FunX. Via het mediaplatform werden zowel op de radio als online verhalen verteld over gelovigen. Degene die de bedreigingen uitte liet weten boos te zijn omdat in het programma tijdens de ramadan ook muziek te horen was.
Zender FunX moest na de bedreigingen extra beveiliging instellen voor de medewerkers.
De journalistenvakbond NVJ en anderen spraken destijds hun afkeuring uit over de bedreigingen aan het adres van de dj en de medewerkers van de zender.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Paul Haenen stopt na ruim vijftig jaar met de nasynchronisatie van de stem van Sesamstraatpop Bert. Dat maakte de acteur zondagochtend bekend in zijn tv-programma Margreet Dolman Begrijpt 'T op RTL 4.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 24 verdachten van de rellen op het Malieveld zaterdagmiddag zijn vrijgelaten, meldt de politie. Het grootste deel van de verdachten heeft de politie zaterdag al laten gaan, laat een woordvoerder weten.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Op het Kalverdijkje in Leeuwarden is een grote brand uitgebroken in bowlingcentrum De Grote Keizer. Daarvoor is ook een NL-Alert verstuurd, omdat er veel rook vrijkomt, meldt de Veiligheidsregio Fryslân Veilig.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. De politie staat in contact met een journalist die tijdens de politie-inzet in het water belandde.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag 24 mensen aangehouden in verband met de rellen op het Malieveld. Zij zitten vast voor voor onder meer verboden wapenbezit en het negeren van het noodbevel.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.
19 uur geleden