Hagenaar (16) vast wegens zwaar vuurwerk
DEN HAAG (ANP) - De politie in Den Haag heeft dinsdagavond in totaal vijf mensen aangehouden om de rust in Duindorp te bewaren. Onder hen is een 16-jarige Hagenaar die is opgepakt omdat hij zwaar vuurwerk en brandbare stoffen bij zich had. Hij zit nog vast. In Duindorp is het al enkele dagen onrustig.
De 16-jarige werd aangehouden op de Laan van Poot in Den Haag. Mogelijk was hij op weg naar Duindorp. De politie voerde dinsdag controles uit op toegangswegen naar de wijk om te voorkomen dat daar mensen naartoe gingen die er niet thuishoren. De afgelopen dagen richtten jongeren vernielingen aan, zoals het in brand steken van containers. Ook werd de mobiele eenheid met stenen en vuurwerk bekogeld.
Dinsdagavond laat werden nog eens vier jongeren (15, 16, 21 en 23 jaar oud) aangehouden. Zij wonen volgens de politie niet in Duindorp. Zij luisterden niet naar aanwijzingen van de politie dat ze weg moesten gaan. Met een boete op zak mochten zij woensdag weer naar huis.
Maandag werden al twaalf mensen aangehouden, onder wie zes jongeren. Een dag eerder werden er dertien mensen opgepakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
10 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
1 dag geleden