Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hagenaar (16) vast wegens zwaar vuurwerk

Hagenaar (16) vast wegens zwaar vuurwerk

DEN HAAG (ANP) - De politie in Den Haag heeft dinsdagavond in totaal vijf mensen aangehouden om de rust in Duindorp te bewaren. Onder hen is een 16-jarige Hagenaar die is opgepakt omdat hij zwaar vuurwerk en brandbare stoffen bij zich had. Hij zit nog vast. In Duindorp is het al enkele dagen onrustig.

De 16-jarige werd aangehouden op de Laan van Poot in Den Haag. Mogelijk was hij op weg naar Duindorp. De politie voerde dinsdag controles uit op toegangswegen naar de wijk om te voorkomen dat daar mensen naartoe gingen die er niet thuishoren. De afgelopen dagen richtten jongeren vernielingen aan, zoals het in brand steken van containers. Ook werd de mobiele eenheid met stenen en vuurwerk bekogeld.

Dinsdagavond laat werden nog eens vier jongeren (15, 16, 21 en 23 jaar oud) aangehouden. Zij wonen volgens de politie niet in Duindorp. Zij luisterden niet naar aanwijzingen van de politie dat ze weg moesten gaan. Met een boete op zak mochten zij woensdag weer naar huis.

Maandag werden al twaalf mensen aangehouden, onder wie zes jongeren. Een dag eerder werden er dertien mensen opgepakt.

Meer uit Binnenland

Trump: ik ga akkoord met geen aanvallen op Iran voor 2 weken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij heeft ingestemd "met het opschorten van de bombardementen en aanvallen op Iran voor een periode van twee weken". Eerder op dinsdag vroeg bemiddelaar Pakistan de Verenigde Staten en Iran om een wapenstilstand van twee weken.

7 uur geleden
Ziekenhuizen: patiëntgegevens veilig na cyberaanval

AMSTERDAM (ANP) - Diverse ziekenhuizen houden de ontwikkelingen rond een cyberaanval op softwareleverancier ChipSoft nauwlettend in de gaten. Ze zijn door expertisecentrum Z-CERT op de hoogte gebracht van de aanval op het bedrijf, dat onder meer een grote speler is in elektronische patiëntendossiers, meldt onder meer ziekenhuis Rijnstate in Arnhem. Ook dat ziekenhuis gebruikt de bewuste software, maar benadrukt dat gegevens daar veilig zijn.

7 uur geleden
Israël akkoord met wapenstilstand van twee weken met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël maakt deel uit van het twee weken durende staakt-het-vuren met Iran, melden de Israëlische staatsomroep Kan en CNN op basis van een hoge functionaris van het Witte Huis.

7 uur geleden
Marcouch: uitspraken Ye geen reden om vergunning te weigeren

ARNHEM (ANP) - De uitspraken die rapper Ye in het verleden heeft gedaan, zijn op zich geen reden om een vergunning te weigeren, "hoe verwerpelijk ook". Dat zegt burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem dinsdag. Ye, ook bekend als Kanye West, treedt op 6 en 8 juni op in stadion GelreDome in de Gelderse hoofdstad.

11 uur geleden
Politie: neerstorten vliegtuigje Middelburg waarschijnlijk bewust

RITTHEM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de piloot van het neergestorte sportvliegtuigje bij Middelburg het voertuig opzettelijk heeft laten neerstorten. Dat meldt een woordvoerder. De piloot is overleden.

13 uur geleden
Selectie PSV op Stadhuisplein voor huldiging

EINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn iets na 18.00 uur verschenen op het bordes van het stadhuis in Eindhoven. Daar wordt de selectie, die voor de derde keer op rij landskampioen is, gehuldigd. Op het plein worden in de uitzinnige rood-witte menigte met fans veel rode fakkels afgestoken. Ook klinken er af en toe knallen, ondanks het vuurwerkverbod van de gemeente.

14 uur geleden
Nederland krijgt vijfde Patriot-luchtverdedigingsbatterij

VREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.

17 uur geleden