Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hagelstein ziet Duitse zwemmer het onmogelijk geachte waarmaken

Hagelstein ziet Duitse zwemmer het onmogelijk geachte waarmaken

TOKIO (ANP) - Bondscoach Thijs Hagelstein van de Nederlandse openwaterzwemmers had in de olympische race in Tokio met veel dingen rekening gehouden, maar niet met het scenario zoals zich dat ontvouwde in het open water. De Duitser Florian Wellbrock verbaasde iedereen door al bij de start van de 10 kilometer weg te zwemmen en 1 uur en iets meer dan 48 minuten later als eerste aan te tikken. "De afgelopen vijf jaar heeft niemand een poging gedaan om zo te winnen. Florian durfde het wel én bewees ook nog eens dat hij zo goed is, dat hij het kan afmaken", aldus Hagelstein.

De bondscoach had vooraf met titelverdediger Ferry Weertman tal van scenario's doorgenomen. Maar het scenario zoals zich dat ontvouwde in het water van Odaiba Marine Park, daar hadden ze geen rekening mee gehouden. Wat Wellbrock deed, werd als een kamikazeactie beschouwd in het snikhete Tokio. Hagelstein moest terugdenken aan de olympische race van Rio 2016, toen de Australiër Jarrod Poort ook direct na de start wegzwom. Poort bouwde een grote voorsprong op, maar zakte in het slot van de race ver terug. Weertman pakte toen het goud.

"Sindsdien heeft niemand ook maar een poging gedaan om zo te winnen. We hebben dit scenario vooraf wel besproken, maar gezien de omstandigheden hier dachten we dat zoiets kansloos zou zijn. Florian is echter een zwemmer van een ander kaliber, zo bewijst hij", aldus Hagelstein.

Harakiri

Wat de Duitser deed, leek aanvankelijk op 'harakiri'. "Ik weet niet wat het Japanse woord is voor 'glorieuze overwinning', maar dat is nu meer op z'n plaats", zei de bondscoach. "Het is fantastisch wat hij deed. Hij trok het veld open en zwom op het einde nog eens weg bij jongens die de afgelopen jaren steeds op het podium hebben gestaan. Wellbrock was zonder twijfel de allerbeste. Als liefhebber van de sport vind ik het enorm mooi om te zien dat hij op deze manier durft te racen en het ook waar weet te maken. Maar ik had hier natuurlijk liever heel anders gestaan", aldus Hagelstein.

Zijn pupil Weertman kwam niet verder dan de zevende plaats, op bijna 3 minuten van Wellbrock. "Op een gegeven moment ontvouwt het zich voor je ogen. Ik zag de achterstand van Ferry oplopen, de buikpijn werd steeds groter. Hij is geflikt. Hij zat er in het begin niet bij en daarom kon hij het hier niet laten zien."

Meer uit Sport

Historisch olympisch ticket voor kunstrijpaar Tsiba en Danilova

ARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.

1 uur geleden
Tennisser Griekspoor heeft geen spijt van deelname in Rusland

AMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.

2 uur geleden
EK judo in 2027 na 22 jaar weer in Nederland

NIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.

20 uur geleden
Van der Poel laat concurrentie kansloos in Koksijde

KOKSIJDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook zijn derde wedstrijd in de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 30-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck was een dag na zijn zege in Antwerpen ook oppermachtig in Koksijde. Hij won voor de Belgen Laurens Sweeck en Niels Vandeputte.

20 uur geleden
'Verstappen blijft nog lang bij Red Bull racen in de Formule 1'

AMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen (28) zal volgens Oliver Mintzlaff nog lang bij Red Bull blijven. Dat heeft de Duitse manager van het Oostenrijkse Formule 1-team zondag gezegd in een interview met De Telegraaf. "Het belangrijkste voor een sporter is dat hij ziet dat iedereen in het team alles voor hem geeft. En ik denk dat Max onder de indruk is van hoe de resultaten en de sfeer in het team zich dit jaar hebben ontwikkeld", zei de directeur bedrijfsprojecten en nieuwe investeringen van Red Bull.

21 uur geleden
Brand overtuigend de beste in wereldbekercross Koksijde

KOKSIJDE (ANP) - Lucinda Brand heeft na de wereldbekerwedstrijd van zaterdag in Antwerpen ook de wereldbekercross in Koksijde gewonnen. De leidster in het klassement kwam in de Duinencross na vijf ronden solo over de streep. Shirin van Anrooij werd op 36 seconden tweede. Ceylin del Carmen Alvarado eindigde na een minuut op de derde plaats.

22 uur geleden
Ajax speelt gelijk in uitduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).

1 dag geleden