Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hagelstein ziet Duitse zwemmer het onmogelijk geachte waarmaken

Hagelstein ziet Duitse zwemmer het onmogelijk geachte waarmaken

TOKIO (ANP) - Bondscoach Thijs Hagelstein van de Nederlandse openwaterzwemmers had in de olympische race in Tokio met veel dingen rekening gehouden, maar niet met het scenario zoals zich dat ontvouwde in het open water. De Duitser Florian Wellbrock verbaasde iedereen door al bij de start van de 10 kilometer weg te zwemmen en 1 uur en iets meer dan 48 minuten later als eerste aan te tikken. "De afgelopen vijf jaar heeft niemand een poging gedaan om zo te winnen. Florian durfde het wel én bewees ook nog eens dat hij zo goed is, dat hij het kan afmaken", aldus Hagelstein.

De bondscoach had vooraf met titelverdediger Ferry Weertman tal van scenario's doorgenomen. Maar het scenario zoals zich dat ontvouwde in het water van Odaiba Marine Park, daar hadden ze geen rekening mee gehouden. Wat Wellbrock deed, werd als een kamikazeactie beschouwd in het snikhete Tokio. Hagelstein moest terugdenken aan de olympische race van Rio 2016, toen de Australiër Jarrod Poort ook direct na de start wegzwom. Poort bouwde een grote voorsprong op, maar zakte in het slot van de race ver terug. Weertman pakte toen het goud.

"Sindsdien heeft niemand ook maar een poging gedaan om zo te winnen. We hebben dit scenario vooraf wel besproken, maar gezien de omstandigheden hier dachten we dat zoiets kansloos zou zijn. Florian is echter een zwemmer van een ander kaliber, zo bewijst hij", aldus Hagelstein.

Harakiri

Wat de Duitser deed, leek aanvankelijk op 'harakiri'. "Ik weet niet wat het Japanse woord is voor 'glorieuze overwinning', maar dat is nu meer op z'n plaats", zei de bondscoach. "Het is fantastisch wat hij deed. Hij trok het veld open en zwom op het einde nog eens weg bij jongens die de afgelopen jaren steeds op het podium hebben gestaan. Wellbrock was zonder twijfel de allerbeste. Als liefhebber van de sport vind ik het enorm mooi om te zien dat hij op deze manier durft te racen en het ook waar weet te maken. Maar ik had hier natuurlijk liever heel anders gestaan", aldus Hagelstein.

Zijn pupil Weertman kwam niet verder dan de zevende plaats, op bijna 3 minuten van Wellbrock. "Op een gegeven moment ontvouwt het zich voor je ogen. Ik zag de achterstand van Ferry oplopen, de buikpijn werd steeds groter. Hij is geflikt. Hij zat er in het begin niet bij en daarom kon hij het hier niet laten zien."

Meer uit Sport

Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

26 minuten geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

43 minuten geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

53 minuten geleden
Pogacar wint zijn derde Ronde van Vlaanderen, Van der Poel tweede

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer de Ronde van Vlaanderen gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië kwam alleen over de eindstreep in Oudenaarde nadat hij zijn concurrenten een voor een van zich had afgeschud. Mathieu van der Poel werd tweede, de derde plaats was voor Remco Evenepoel.

1 uur geleden
Wielrenners die in Ronde van Vlaanderen door rood reden vervolgd

OUDENAARDE (ANP/Belga) - De wielrenners die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen het rode licht van een spoorwegovergang negeerden, worden strafrechtelijk vervolgd. Dat meldt het Belgische persbureau Belga op basis van de openbaar aanklager van de provincie Oost-Vlaanderen. Het gaat om enkele tientallen renners.

3 uur geleden
Golfer McIlroy aast op 'zeldzame' titelprolongatie in Masters

AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy wil in de voetsporen treden van Tiger Woods, Jack Nicklaus en Nick Faldo, grootheden in de sport die de Masters twee keer achter elkaar wonnen. "Ik weet dat prolongeren van de Masters-titel vrij zeldzaam is, maar het is wel iets wat ik heel graag wil", zei de 36-jarige Noord-Ier in aanloop naar het fameuze majortoernooi, dat donderdag begint. "Ik heb het toernooi al eens gewonnen en ik denk dat dat het wat makkelijker maakt om opnieuw te winnen."

3 uur geleden
Wiebes niet gewend aan favorietenrol voor de Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Lorena Wiebes is er "nog niet helemaal" aan gewend dat ze tot de topfavorieten behoort in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei de Nederlands kampioen voor de start van de koers in Oudenaarde.

4 uur geleden