Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haenen krijgt onderscheiding voor oprichten Betty Asfalt Complex

Haenen krijgt onderscheiding voor oprichten Betty Asfalt Complex

AMSTERDAM (ANP) - Acteur en schrijver Paul Haenen en zijn echtgenoot Dammie van Geest hebben zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen. De onderscheiding wordt uitgereikt aan mensen die meer dan twaalf jaar van grote betekenis zijn geweest voor de gemeente Amsterdam. Burgemeester Femke Halsema gaf het echtpaar de penning bij de overdracht van hun theater Het Betty Asfalt Complex aan het gezelschap De Theatertroep.

Haenen en Van Geest namen in 1989 het theatertje aan de Nieuwezijds Voorburgwal over. Zij maakten van het podium volgens de gemeente "een culturele plek voor álle Amsterdammers: een uniek podium voor zowel de gevestigde als opkomende talenten". Haenen en Van Geest hebben het complex de afgelopen jaren flink verbouwd en uitgebreid met onder meer een nieuwe zaal.

De exploitatie van het podium is vanaf 1 juli overgenomen door De Theatertroep. Haenen blijft wel een aantal maanden per jaar voorstellingen maken voor De Richel, zoals het theater nu heet. Zo verzorgt hij samen met zijn echtgenoot al tientallen jaren een drukbezochte eindejaarsvoorstelling, voor mensen die net als Haenen zelf niet tegen de geforceerde kerstgezelligheid kunnen. In deze jaarlijkse show spelen ook Dominee Gremdaat en Margreet Dolman, twee vaste alter ego's van Haenen, een grote rol.

Meer uit Binnenland

Maandag code geel in noordoosten om gladheid

DE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.

8 uur geleden
Aandacht voor huidige politieke situatie bij Holocaust Herdenking

AMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.

12 uur geleden
Dick Berlijn: uitspraken Trump over Afghanistan stuitend

HILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.

12 uur geleden
Schade kunstroof Drents Museum bedraagt ongeveer 250.000 euro

ASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.

12 uur geleden
RIVM geeft smogwaarschuwing af voor noordelijke helft Nederland

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft een smogwaarschuwing afgegeven voor de noordelijke helft van het land, meldt het instituut zondag. Het gaat om smog door fijnstof.

12 uur geleden
Vogelgriep ontdekt op kippenbedrijf Kesteren

KESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.

15 uur geleden
D66, VVD en CDA zijn 'heel ver' met afspraken over financiën

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.

23 uur geleden