Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haenen krijgt onderscheiding voor oprichten Betty Asfalt Complex

Haenen krijgt onderscheiding voor oprichten Betty Asfalt Complex

AMSTERDAM (ANP) - Acteur en schrijver Paul Haenen en zijn echtgenoot Dammie van Geest hebben zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen. De onderscheiding wordt uitgereikt aan mensen die meer dan twaalf jaar van grote betekenis zijn geweest voor de gemeente Amsterdam. Burgemeester Femke Halsema gaf het echtpaar de penning bij de overdracht van hun theater Het Betty Asfalt Complex aan het gezelschap De Theatertroep.

Haenen en Van Geest namen in 1989 het theatertje aan de Nieuwezijds Voorburgwal over. Zij maakten van het podium volgens de gemeente "een culturele plek voor álle Amsterdammers: een uniek podium voor zowel de gevestigde als opkomende talenten". Haenen en Van Geest hebben het complex de afgelopen jaren flink verbouwd en uitgebreid met onder meer een nieuwe zaal.

De exploitatie van het podium is vanaf 1 juli overgenomen door De Theatertroep. Haenen blijft wel een aantal maanden per jaar voorstellingen maken voor De Richel, zoals het theater nu heet. Zo verzorgt hij samen met zijn echtgenoot al tientallen jaren een drukbezochte eindejaarsvoorstelling, voor mensen die net als Haenen zelf niet tegen de geforceerde kerstgezelligheid kunnen. In deze jaarlijkse show spelen ook Dominee Gremdaat en Margreet Dolman, twee vaste alter ego's van Haenen, een grote rol.

Meer uit Binnenland

Waalre vangt tijdelijk 150 asielzoekers op

WAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.

8 minuten geleden
Waalre vangt tijdelijk 150 asielzoekers op

WAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.

14 minuten geleden
Vakbonden: voorstellen kabinet lijken onvoldoende

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP vinden de nieuwste voorstellen van het kabinet voor de AOW, WW en WIA op het eerste gezicht "volstrekt onvoldoende". Volgens de vakbonden is veel rondom de plannen te onduidelijk. Het kabinet wilde door aanpassingen aan die sociale regelingen miljarden besparen, waarop de vakbonden reageerden met de dreiging van stakingen. Na een handreiking van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) geven de bonden aan eerst een verhelderend gesprek met het kabinet te willen. De vakbonden houden de geplande acties op de agenda.

2 uur geleden
Nederland ontbiedt Russische ambassadeur om aanvallen op Kyiv

BRUSSEL (ANP) - Nederland gaat de Russische ambassadeur ontbieden vanwege de meest recente aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen bekend na een vergadering met zijn collega's in Brussel.

2 uur geleden
Eerste Kamer stemt voor strengere asielregels van EU-migratiepact

DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers krijgen over tweeënhalve week te maken met strengere regels. Een meerderheid van de Eerste Kamer heeft namelijk dinsdagmiddag ingestemd met de Nederlandse uitwerking van het Europese migratiepact, dat op 12 juni van kracht wordt. Daardoor kunnen vluchtelingen onder andere geen onbeperkt houdbare verblijfsvergunning meer krijgen en wordt de maximale duur van een tijdelijke vergunning verkort van vijf naar drie jaar.

3 uur geleden
Weeronline: warmste 26 mei sinds begin van de metingen

HOUTEN (ANP) - Het is dinsdag de warmste 26 mei sinds de metingen begonnen in 1901, meldt Weeronline. In De Bilt werd om 14.10 uur een temperatuur gemeten van 30,4 graden, waarmee eveneens de eerste officiële tropische dag van het jaar werd genoteerd.

4 uur geleden
Oud-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht: kinderporno mij toegestuurd

ROTTERDAM (ANP) - Oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. (77), die verdacht wordt van het bezit van kinderporno, zegt dat iemand hem die bestanden heeft toegestuurd. De verdachte verscheen dinsdag voor het eerst op een openbare zitting in de rechtbank in Rotterdam. Hij wordt ook verdacht van ontucht, iets wat hij ontkent.

4 uur geleden