Hadjar (20) volgt Lawson op bij Formule 1-team Racing Bulls
MILAAN (ANP/AFP) - De 20-jarige Fransman Isack Hadjar debuteert volgend seizoen als vaste rijder in de Formule 1 bij Racing Bulls. Hadjar neemt de plaats over van de Nieuw-Zeelander Liam Lawson, die bij Red Bull gaat racen aan de zijde van wereldkampioen Max Verstappen. Racing Bulls is het zusterteam van Red Bull, dat afscheid nam van de Mexicaan Sergio Pérez.
Hadjar werd afgelopen seizoen tweede in het Formule 2-kampioenschap. Hij is na onder anderen Verstappen, de Duitser Sebastian Vettel en de Australiër Daniel Ricciardo de volgende rijder die vanuit het Red Bull juniorenprogramma doorgroeit naar de koningsklasse van de autosport. "Dit is enorm voor mezelf, mijn familie en iedereen die vanaf het begin in mij heeft geloofd", reageerde de Fransman in een persbericht van zijn nieuwe team. "Ik heb hier mijn hele leven naartoe gewerkt, het is een droom. Ik stap een heel nieuw universum binnen, ga met een veel snellere wagen rijden en het opnemen tegen de beste rijders in de wereld. Het wordt een enorm leerproces, maar ik ben klaar om hard te werken en mijn best te doen voor het team."
Hadjar wordt bij het Italiaanse Racing Bulls teamgenoot van de Japanner Yuki Tsunoda.
Meer uit Sport
ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
1 dag geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
1 dag geleden