Hadjar (20) volgt Lawson op bij Formule 1-team Racing Bulls
MILAAN (ANP/AFP) - De 20-jarige Fransman Isack Hadjar debuteert volgend seizoen als vaste rijder in de Formule 1 bij Racing Bulls. Hadjar neemt de plaats over van de Nieuw-Zeelander Liam Lawson, die bij Red Bull gaat racen aan de zijde van wereldkampioen Max Verstappen. Racing Bulls is het zusterteam van Red Bull, dat afscheid nam van de Mexicaan Sergio Pérez.
Hadjar werd afgelopen seizoen tweede in het Formule 2-kampioenschap. Hij is na onder anderen Verstappen, de Duitser Sebastian Vettel en de Australiër Daniel Ricciardo de volgende rijder die vanuit het Red Bull juniorenprogramma doorgroeit naar de koningsklasse van de autosport. "Dit is enorm voor mezelf, mijn familie en iedereen die vanaf het begin in mij heeft geloofd", reageerde de Fransman in een persbericht van zijn nieuwe team. "Ik heb hier mijn hele leven naartoe gewerkt, het is een droom. Ik stap een heel nieuw universum binnen, ga met een veel snellere wagen rijden en het opnemen tegen de beste rijders in de wereld. Het wordt een enorm leerproces, maar ik ben klaar om hard te werken en mijn best te doen voor het team."
Hadjar wordt bij het Italiaanse Racing Bulls teamgenoot van de Japanner Yuki Tsunoda.
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
8 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
13 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
14 uur geleden