Hackers verkregen toegang tot informatie over Britse kiezers
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse kiescommissie heeft gemeld dat het in oktober 2022 het doelwit is geweest van cyberaanvallen. Op X, voorheen Twitter, schreef de commissie dat "vijandige actoren actief waren" en dat die "toegang hadden tot e-mails, controlesystemen en kiezersregisters". Wie de "vijandige actoren" zijn, is niet bekend.
De informatie die ze buitmaakten zou betrekking hebben op kiezers die zich tussen 2014 en 2022 geregistreerd hebben. Maar de kiescommissie, die de verkiezingen in goede banen moet leiden en ook partijfinanciering overziet, kon niet specificeren welke gegevens precies in handen van de hackers zijn gekomen.
De kieswaakhond laat weten dat sindsdien wordt samengewerkt met het Nationale Veiligheidscentrum voor Cybersecurity en ook externe experts om de inbraakpogingen te onderzoeken en de systemen beter te beveiligen.
Verkiezingsuitslagen kunnen in principe niet beïnvloed worden, schrijft de commissie nog, omdat het kiesproces in het Verenigd Koninkrijk grotendeels handmatig en op papier verloopt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner gebeld over zijn plannen voor een paasbestand en de Russische afwijzende reactie. Ook NAVO-chef Mark Rutte en de Amerikaanse senator Lindsey Graham sloten aan bij het telefoongesprek. Zelensky sprak van een "positief" overleg.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.
6 uur geleden