Hackers verkregen toegang tot informatie over Britse kiezers
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse kiescommissie heeft gemeld dat het in oktober 2022 het doelwit is geweest van cyberaanvallen. Op X, voorheen Twitter, schreef de commissie dat "vijandige actoren actief waren" en dat die "toegang hadden tot e-mails, controlesystemen en kiezersregisters". Wie de "vijandige actoren" zijn, is niet bekend.
De informatie die ze buitmaakten zou betrekking hebben op kiezers die zich tussen 2014 en 2022 geregistreerd hebben. Maar de kiescommissie, die de verkiezingen in goede banen moet leiden en ook partijfinanciering overziet, kon niet specificeren welke gegevens precies in handen van de hackers zijn gekomen.
De kieswaakhond laat weten dat sindsdien wordt samengewerkt met het Nationale Veiligheidscentrum voor Cybersecurity en ook externe experts om de inbraakpogingen te onderzoeken en de systemen beter te beveiligen.
Verkiezingsuitslagen kunnen in principe niet beïnvloed worden, schrijft de commissie nog, omdat het kiesproces in het Verenigd Koninkrijk grotendeels handmatig en op papier verloopt.
Meer uit Buitenland
COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
31 minuten geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
33 minuten geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.
54 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
4 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
5 uur geleden