Hackers verkregen toegang tot informatie over Britse kiezers
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse kiescommissie heeft gemeld dat het in oktober 2022 het doelwit is geweest van cyberaanvallen. Op X, voorheen Twitter, schreef de commissie dat "vijandige actoren actief waren" en dat die "toegang hadden tot e-mails, controlesystemen en kiezersregisters". Wie de "vijandige actoren" zijn, is niet bekend.
De informatie die ze buitmaakten zou betrekking hebben op kiezers die zich tussen 2014 en 2022 geregistreerd hebben. Maar de kiescommissie, die de verkiezingen in goede banen moet leiden en ook partijfinanciering overziet, kon niet specificeren welke gegevens precies in handen van de hackers zijn gekomen.
De kieswaakhond laat weten dat sindsdien wordt samengewerkt met het Nationale Veiligheidscentrum voor Cybersecurity en ook externe experts om de inbraakpogingen te onderzoeken en de systemen beter te beveiligen.
Verkiezingsuitslagen kunnen in principe niet beïnvloed worden, schrijft de commissie nog, omdat het kiesproces in het Verenigd Koninkrijk grotendeels handmatig en op papier verloopt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
2 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
2 uur geledenTAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.
4 uur geledenSANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.
9 uur geleden