Hackers TU/e 'op heterdaad betrapt', systemen maandag online
EINDHOVEN (ANP) - De hackers die afgelopen weekend probeerden de computersystemen van de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) aan te vallen, zijn daarbij "op heterdaad betrapt", zegt vicevoorzitter Patrick Groothuis woensdag. Volgens hem is erger voorkomen door goede beveiliging en door "het kordate ingrijpen van onze ICT-experts". De universiteit wil de systemen komend weekeinde testen, zodat het onderwijs maandag kan worden hervat.
De universiteit besloot zondag om haar netwerk uit de lucht te halen in verband met de cyberaanval. Studenten en medewerkers konden daardoor geen gebruik meer maken van belangrijke zaken als hun mail, wifi, de online-leeromgeving Canvas en Microsoft Teams. Veel werk aan de TU kwam stil te liggen. Colleges werden geschrapt. Door al die maatregelen heeft de universiteit besloten de tentamens die volgende week op de agenda stonden een week uit te stellen.
Het is niet duidelijk wie er achter de hackpoging zitten en wat ze van plan waren.
De computersystemen van SURF waren woensdag doelwit van een ddos-aanval. Daardoor waren de systemen van veel universiteiten in het zuiden van het land moeilijk bereikbaar. Ook in Eindhoven hadden mensen op de campus daar last van. De universiteit zegt dat dit een andere cyberaanval was dan die op de TU/e afgelopen weekeinde. In SURF werken alle universiteiten, hogescholen, universitaire ziekenhuizen en een groep mbo's en onderzoeksinstituten samen op IT-gebied.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.
13 uur geleden