Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hackers TU/e 'op heterdaad betrapt', systemen maandag online

Hackers TU/e 'op heterdaad betrapt', systemen maandag online

EINDHOVEN (ANP) - De hackers die afgelopen weekend probeerden de computersystemen van de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) aan te vallen, zijn daarbij "op heterdaad betrapt", zegt vicevoorzitter Patrick Groothuis woensdag. Volgens hem is erger voorkomen door goede beveiliging en door "het kordate ingrijpen van onze ICT-experts". De universiteit wil de systemen komend weekeinde testen, zodat het onderwijs maandag kan worden hervat.

De universiteit besloot zondag om haar netwerk uit de lucht te halen in verband met de cyberaanval. Studenten en medewerkers konden daardoor geen gebruik meer maken van belangrijke zaken als hun mail, wifi, de online-leeromgeving Canvas en Microsoft Teams. Veel werk aan de TU kwam stil te liggen. Colleges werden geschrapt. Door al die maatregelen heeft de universiteit besloten de tentamens die volgende week op de agenda stonden een week uit te stellen.

Het is niet duidelijk wie er achter de hackpoging zitten en wat ze van plan waren.

De computersystemen van SURF waren woensdag doelwit van een ddos-aanval. Daardoor waren de systemen van veel universiteiten in het zuiden van het land moeilijk bereikbaar. Ook in Eindhoven hadden mensen op de campus daar last van. De universiteit zegt dat dit een andere cyberaanval was dan die op de TU/e afgelopen weekeinde. In SURF werken alle universiteiten, hogescholen, universitaire ziekenhuizen en een groep mbo's en onderzoeksinstituten samen op IT-gebied.

Meer uit Binnenland

VU koppelt systemen los na hack, mogelijk gevolgen voor onderwijs

AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.

49 minuten geleden
Uithoorn plaatst tijdelijk camera's in straat waar azc moet komen

UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.

4 uur geleden
Jetten na aanval op D66-kantoor: laten ons niet zwijgen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".

6 uur geleden
Minister Heerma noemt aanval op D66-partijkantoor 'laffe daad'

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."

6 uur geleden
Verdachte aangehouden voor explosie bij partijkantoor van D66

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.

6 uur geleden
Explosie bij partijkantoor D66 in Den Haag, geen gewonden

DEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.

6 uur geleden
Talpa: voorlopig geen nieuwe opnames realityserie Peter Gillis

HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.

9 uur geleden