Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hackers TU/e 'op heterdaad betrapt', systemen maandag online

Hackers TU/e 'op heterdaad betrapt', systemen maandag online

EINDHOVEN (ANP) - De hackers die afgelopen weekend probeerden de computersystemen van de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) aan te vallen, zijn daarbij "op heterdaad betrapt", zegt vicevoorzitter Patrick Groothuis woensdag. Volgens hem is erger voorkomen door goede beveiliging en door "het kordate ingrijpen van onze ICT-experts". De universiteit wil de systemen komend weekeinde testen, zodat het onderwijs maandag kan worden hervat.

De universiteit besloot zondag om haar netwerk uit de lucht te halen in verband met de cyberaanval. Studenten en medewerkers konden daardoor geen gebruik meer maken van belangrijke zaken als hun mail, wifi, de online-leeromgeving Canvas en Microsoft Teams. Veel werk aan de TU kwam stil te liggen. Colleges werden geschrapt. Door al die maatregelen heeft de universiteit besloten de tentamens die volgende week op de agenda stonden een week uit te stellen.

Het is niet duidelijk wie er achter de hackpoging zitten en wat ze van plan waren.

De computersystemen van SURF waren woensdag doelwit van een ddos-aanval. Daardoor waren de systemen van veel universiteiten in het zuiden van het land moeilijk bereikbaar. Ook in Eindhoven hadden mensen op de campus daar last van. De universiteit zegt dat dit een andere cyberaanval was dan die op de TU/e afgelopen weekeinde. In SURF werken alle universiteiten, hogescholen, universitaire ziekenhuizen en een groep mbo's en onderzoeksinstituten samen op IT-gebied.

Meer uit Binnenland

Bussen met asielzoekers uit Ter Apel vertrokken naar Groningen

TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.

4 uur geleden
Rode Kruis deelt weer maaltijden uit aan asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.

8 uur geleden
Parkeerplaatsen Scheveningen en Kijkduin vol met strandgangers

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.

12 uur geleden
Kabinet heeft nog geen excuses van Israël om behandeling flotilla

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.

14 uur geleden
Ruim 160 gevangenen geëvacueerd na brand gevangenisvleugel Vught

VUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.

14 uur geleden
Persoon overleden door brand in seniorencomplex Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.

16 uur geleden
Tientallen asielzoekers weer terug bij aanmeldcentrum in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.

18 uur geleden