
Hackers konden bij Duitse klantgegevens ING
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Cybercriminelen hebben toegang gehad tot gegevens van enkele duizenden klanten van ING in Duitsland, meldt de bank. Ze konden onder andere namen en rekeningnummers van klanten zien. Het gaat om een aanval via een zwakke plek binnen software voor het versturen van bestanden die al tot veel datalekken heeft geleid.
De aanval gebeurde volgens een woordvoerder voordat de zwakke plek binnen het softwaresysteem MOVEit bekend werd. Slechts één systeem met gegevens van ING-klanten in Duitsland zou zijn geraakt door die hack. Ook andere banken in Duitsland, Deutsche Bank en Commerzbank, zijn hier slachtoffer van geworden. De cybercriminelen konden via het gat in MOVEit namelijk toegang krijgen tot gegevens die de banken hadden overgedragen aan de externe datadienstverlener Majorel.
ING benadrukt dat de eigen systemen van de bank nooit zijn getroffen. Majorel verzorgde de overstapservice voor klanten die een andere rekening wilden. Bij dat bedrijf konden hackers de voornaam, achternaam en het nieuwe bankrekeningnummer van klanten achterhalen. "Tot dusver zijn er geen aanwijzingen dat er misbruik is gemaakt van die gegevens", laat een woordvoerder weten.
TomTom
Ruim een maand geleden werd bekend dat hackers via MOVEit bij gegevens van veel bekende organisaties konden, zoals luchtvaartmaatschappij British Airways, olie- en gasconcern Shell en de Britse omroep BBC. Cyberbeveiligingsbedrijven wijzen naar hackersgroep CL0P als vermoedelijke dader.
In Nederland waarschuwde de uitbater van vakantieparken Landal onlangs dat gegevens van zo'n 12.000 klanten mogelijk via MOVEit in verkeerde handen terecht zijn gekomen. Dinsdag bevestigde ook TomTom dat hackers toegang hebben gehad tot gegevens van het navigatiebedrijf, maar dit zou geen "materiële" impact hebben gehad.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarbij de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq naar nieuwe recordniveaus stegen. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat beter uitviel dan verwacht. Donderdag werd een halve dag gehandeld in New York en op vrijdag 4 juli zijn de Amerikaanse beurzen de hele dag dicht voor de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met winst gesloten. Europese beleggers verwerkten onder meer een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse arbeidsmarkt dat ook voor plussen op Wall Street zorgde. Ook bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen aan het handelsfront. Volgende week loopt de deadline voor de tijdelijke opschorting van de Amerikaanse importheffingen af.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM spant een kort geding aan om de door vakbonden FNV en CNV aangekondigde staking van grondpersoneel op Schiphol komende woensdag van 14.00 tot 22.00 uur te voorkomen. De luchtvaartmaatschappij zegt dat de gevolgen daarvan, zeker in de topdrukte van de zomervakantie, onacceptabel zijn vanwege onder meer operationele en veiligheidsrisico's. Bovendien zijn FNV en CNV niet met KLM tot veiligheidsafspraken gekomen over deze aangekondigde actie, aldus de maatschappij.
2 uur geledenFLENSBURG (ANP/DPA) - De verkoop van Tesla in Duitsland is in de eerste helft van dit jaar met bijna 60 procent gedaald vergeleken met vorig jaar. Volgens de Duitse transportautoriteit KBA werden er 8890 Tesla's verkocht. De algehele Duitse markt voor elektrische auto's liet juist wel groei zien, met 35 procent.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag omhoog. Beleggers reageerden op het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport kwamen er in juni 147.000 banen bij in de grootste economie ter wereld. Dat was meer dan verwacht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het wordt niet eenvoudig voor klanten om geld terug te krijgen van Booking.com voor te hoge tarieven voor verblijven, stelt juridisch specialist Sjaak Drinkenburg van juridisch dienstverlener DAS. Hij reageert daarmee op de massaclaim van de Consumentenbond tegen de bekende hotelboekingssite, die binnen een week al meer dan 180.000 aanmeldingen kreeg.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Een Franse toezichthouder heeft een boete van 40 miljoen euro uitgedeeld voor misleiding rond kortingen in de webshop Shein. In veel gevallen ging het om nepaanbiedingen, stelt de Franse marktwaakhond DGCCRF.
4 uur geleden