Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hackers EMA bekeken documenten van Pfizer over vaccintest

Hackers EMA bekeken documenten van Pfizer over vaccintest

NEW YORK (ANP) - Bij de cyberaanval op het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) in Amsterdam zijn documenten van farmaceut Pfizer over de tests van het coronavaccin van dat bedrijf ingezien. Dat heeft het Amerikaanse bedrijf in een verklaring bekendgemaakt. Volgens Pfizer heeft het EMA laten weten dat de aanval geen gevolgen heeft voor de tijdlijn voor goedkeuring van het vaccin.

De cyberaanval werd woensdagmiddag door het EMA gemeld. Het is nog niet duidelijk wie er achter de aanval zitten en hoe de kraakpoging is uitgevoerd. Het Team High Tech Crime van de Landelijke Eenheid van de politie is betrokken bij het onderzoek naar de cyberaanval.

Omdat het EMA geen details gaf over de aanval was niet duidelijk of er gegevens zijn gestolen. Pfizer laat nu wel weten dat er documenten zijn ingezien. Volgens de farmaceut zijn er op dit moment geen aanwijzingen dat de gegevens van deelnemers aan het vaccinonderzoek zijn buitgemaakt door de hackers.

Meer uit Binnenland

Marineschip De Ruyter na halfjaar weer terug in Den Helder

DEN HELDER (ANP) - Na bijna een halfjaar is het marineschip Zr.Ms. De Ruyter weer afgemeerd in zijn thuishaven Den Helder. Het luchtverdedigings- en commandofregat met ongeveer tweehonderd bemanningsleden aan boord keerde dinsdag terug van een reis naar het Verre Oosten.

10 minuten geleden
Beledigingen, scheldpartijen en bedreigingen gemeld rond Pride

AMSTERDAM (ANP) - De meeste meldingen bij het meldpunt RITA rond Pride en WorldPride in Amsterdam gingen over uitschelden en beledigen. In 20 procent van de meldingen was sprake van bedreiging of intimidatie. Dat staat in een dinsdag verschenen rapportage van Discriminatie.nl over meldingen via RITA, een meldplatform voor de queergemeenschap.

10 minuten geleden
NPO waarschuwt voor valse e-mails over auditie jeugdserie

HILVERSUM (ANP) - De NPO waarschuwt voor misleidende e-mails waarin kinderen en jongvolwassenen worden benaderd om auditie te doen voor een niet-bestaande jeugdserie, genaamd Nina's Zomer. De e-mails worden verstuurd uit naam van onder meer NPO Zapp en de Nederlandse Publieke Omroep.

36 minuten geleden
Nieuwe aanhouding in internationale belastingfraudezaak

UTRECHT (ANP) - De FIOD heeft vorige week een 55-jarige Rotterdammer aangehouden op verdenking van belastingfraude, witwassen en deelname aan een grensoverschrijdende criminele organisatie. De fraude had een omvang van zo'n 4 miljoen euro, meldt de opsporingsdienst van de Belastingdienst dinsdag.

1 uur geleden
Karremans: eens met Greenpeace dat PFAS in kraanwater minder moet

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) is het met Greenpeace eens dat de hoeveelheid PFAS in kraanwater omlaag moet. Dat laat zijn woordvoerder weten na een analyse van Greenpeace, waarin de milieuorganisatie concludeert dat in grote delen van West-Nederland meer PFAS in het kraanwater zit dan het RIVM adviseert.

2 uur geleden
Droogte in Nederland neemt toe na periode van regen

HOUTEN (ANP) - Het wordt na een periode met regenbuien weer droger in Nederland, meldt Weeronline. Vanaf donderdag valt er bijna geen regen en komt de zon vaker door, waardoor vooral in het zuiden van het land het neerslagtekort, een graadmeter voor de droogte, weer toeneemt.

2 uur geleden
Onderzoek: dierenleed door struisvogelveren in de modewereld

DEN HAAG (ANP) - Het gebruik van struisvogelveren in de modewereld leidt tot leed bij struisvogels, stelt dierenbeschermingsorganisatie World Animal Protection na eigen onderzoek in samenwerking met Collective Fashion Justice, dat misstanden in de modewereld wil aanpakken. Onderzoekers van de organisaties hebben in Zuid-Afrika bewijsmateriaal vergaard bij drie commerciële struisvogelboerderijen.

5 uur geleden