Hacker achter Football Leaks krijgt voorwaardelijke celstraf
LISSABON (ANP) - Een rechtbank in Lissabon heeft de Portugese hacker die achter de website Football Leaks zat veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier jaar. De rechtszaak tegen de inmiddels 34-jarige Rui Pinto begon drie jaar geleden.
Er waren in totaal 89 aanklachten voor hacking-overtredingen tegen Pinto. Vanaf 2015 lekte hij gedurende drie jaar tijd 18,6 miljoen documenten.
"Over het geheel genomen worden de door de aanklagers beschreven feiten als bewezen beschouwd", zei de voorzitter van de rechtbank. "De vrijheid om te informeren rechtvaardigt geen schending van de privacy", zei ze, eraan toevoegend dat "het duidelijk is vastgesteld dat hij hoopte geld te krijgen." Pinto had zelf eerder gezegd dat hij zich niet als een hacker zag, maar als klokkenluider.
Via het platform Football Leaks, dat samenwerkte met enkele Europese onderzoeksmedia, kwamen veel vertrouwelijke documenten naar buiten. Zo raakte FC Twente in grote problemen door contracten waaruit bleek dat investeringsmaatschappij Doyen Sports invloed zou hebben op het transferbeleid van de club uit Enschede. Ook onthulde Football Leaks onder meer details over transfers, belastingontduiking van voetballers en etnische 'selectie' in de jeugd van Paris Saint-Germain.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
5 minuten geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard huurt tot het einde van het seizoen Lance Duijvestijn van Sparta. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 27-jarige middenvelder speelde sinds afgelopen zomer voor Sparta.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het inkomen van FIFA-voorzitter Gianni Infantino is vier keer zo hoog sinds zijn aanstelling in 2016. Dat blijkt uit documenten die door de Franse krant Le Monde zijn ingezien. Infantino verdiende in 2024 ruim 5 miljoen euro. Hij kreeg tien jaar geleden een beginsalaris van 1,28 miljoen euro.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Ruud van Nistelrooij (49) maakt vanaf 1 februari deel uit van de technische staf van het Nederlands elftal. De voormalige spits van Oranje wordt assistent van bondscoach Ronald Koeman in aanloop naar het WK voetbal deze zomer in de VS, Canada en Mexico.
3 uur geledenROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.
5 uur geleden