Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hack bij softwarebedrijf raakt ook Jumbo: 'impact heel beperkt'

Hack bij softwarebedrijf raakt ook Jumbo: 'impact heel beperkt'

VEGHEL (ANP) - De hack bij softwareleverancier Blue Yonder heeft ook gevolgen voor Jumbo, dat gebruikmaakt van de software van het bedrijf. De impact voor de supermarktketen is "heel beperkt", liet een woordvoerster donderdag weten.

"Op dit moment kunnen we in een beperkt deel van de winkeloperatie geen gebruik maken van de software", aldus de zegsvrouw. Jumbo gebruikt een klein onderdeel van de software van Blue Yonder en de hinder die het bedrijf door de hack ondervindt, wordt door andere, bestaande werkwijzen beperkt. De klanten hebben hier geen last van, voegde de woordvoerster daaraan toe.

HEMA moest het werk in zijn distributiecentrum aanpassen door de hack bij Blue Yonder, meldde dat bedrijf woensdag. Ook andere bedrijven moesten noodgedwongen anders te werk gaan. Blue Yonder, dat wereldwijd software levert aan logistieke bedrijven, meldde op zijn website vorige week donderdag te zijn getroffen door een ransomwareaanval. Het softwarebedrijf zei woensdag samen met cybersecuritybedrijven te werken aan het herstellen van de systemen.

Starbucks

Bij een aanval met ransomware, ook wel gijzelsoftware genoemd, versleutelen indringers de computersystemen van een organisatie. De aanvallers eisen vervolgens losgeld van het slachtoffer. Een organisatie kan door zo'n aanval deels of helemaal stilvallen.

Ook Starbucks had last van de hack. Werknemers van de koffieketen moesten door de ransomwareaanval handmatig roosters maken en gewerkte uren bijhouden, meldden internationale media woensdag. DHL is ook een klant van Blue Yonder, maar de pakketbezorger ondervindt geen hinder door de hack, zei een woordvoerder. Voor de distributie van pakketten wordt de software van de leverancier niet gebruikt.

Albert Heijn laat weten niet te werken met de software van Blue Yonder.

Meer uit Financieel

Wall Street vrijwel vlak na rustige handel op tweede kerstdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.

25 minuten geleden
Frankrijk onderzoekt Britse website om verkoop sekspoppen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten doen onderzoek naar een Britse webwinkel die ervan wordt verdacht op kinderen lijkende sekspoppen te verkopen. Dat hebben openbaar aanklagers tegen het Franse persbureau AFP gezegd. Eerder was er nog grote ophef in Frankrijk over de verkoop van sekspoppen op de Chinese webwinkel Shein. Shein heeft de poppen al verwijderd van zijn platform.

2 uur geleden
FT: bedrijfsfusies en overnames 4,5 biljoen dollar waard in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde markt voor bedrijfsfusies en overnames is dit jaar gestegen naar een totale waarde van 4,5 biljoen dollar, oftewel 4500 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant Financial Times die zich baseert op cijfers van het Britse beursbedrijf LSE. Dat is het hoogste niveau sinds 2021 en een waardestijging van bijna 50 procent vergeleken met vorig jaar.

6 uur geleden
Wall Street opent vrijwel vlak op tweede kerstdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. Wall Street is op tweede kerstdag in tegenstelling tot de Europese beurzen wel gewoon geopend voor de beurshandel, al zal die naar verwachting erg rustig verlopen omdat veel handelaren vrij zijn. De hoeveelheid aandelen die wordt verhandeld, ligt doorgaans een stuk lager dan normaal.

6 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in New York om sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Honderden vluchten op de grote luchthavens van New York zijn geschrapt in verband met een grote sneeuwstorm. Er wordt verwacht dat er vanaf vrijdagmiddag tot en met zaterdag zware sneeuwval is in New York City en op Long Island, met een mogelijke ophoping van wel 20 centimeter sneeuw voordat de storm afneemt.

7 uur geleden
Kans op een baan voor werklozen in Duitsland 'lager dan ooit'

BERLIJN (ANP/DPA) - De kansen op werk voor werklozen in Duitsland zijn op een historisch dieptepunt, waarschuwt de directeur van de Bundesagentur für Arbeit. In opmerkingen die vrijdag werden vrijgegeven, vertelt Andrea Nahles aan nieuwssite web.de dat de Duitse arbeidsmarkt al enkele maanden stagneert en geen vooruitgang boekt.

8 uur geleden
Extra vertraging gezamenlijk ruimteproject Rusland en Kazachstan

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland en Kazachstan hebben de eerste lancering onder hun gezamenlijke Baiterek-ruimteproject uitgesteld. De debuutlancering van de Russische Soejoz 5-raket wordt verschoven naar een nader te bepalen tijdstip om extra controles mogelijk te maken.

8 uur geleden