Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hack bij softwarebedrijf raakt ook Jumbo: 'impact heel beperkt'

Hack bij softwarebedrijf raakt ook Jumbo: 'impact heel beperkt'

VEGHEL (ANP) - De hack bij softwareleverancier Blue Yonder heeft ook gevolgen voor Jumbo, dat gebruikmaakt van de software van het bedrijf. De impact voor de supermarktketen is "heel beperkt", liet een woordvoerster donderdag weten.

"Op dit moment kunnen we in een beperkt deel van de winkeloperatie geen gebruik maken van de software", aldus de zegsvrouw. Jumbo gebruikt een klein onderdeel van de software van Blue Yonder en de hinder die het bedrijf door de hack ondervindt, wordt door andere, bestaande werkwijzen beperkt. De klanten hebben hier geen last van, voegde de woordvoerster daaraan toe.

HEMA moest het werk in zijn distributiecentrum aanpassen door de hack bij Blue Yonder, meldde dat bedrijf woensdag. Ook andere bedrijven moesten noodgedwongen anders te werk gaan. Blue Yonder, dat wereldwijd software levert aan logistieke bedrijven, meldde op zijn website vorige week donderdag te zijn getroffen door een ransomwareaanval. Het softwarebedrijf zei woensdag samen met cybersecuritybedrijven te werken aan het herstellen van de systemen.

Starbucks

Bij een aanval met ransomware, ook wel gijzelsoftware genoemd, versleutelen indringers de computersystemen van een organisatie. De aanvallers eisen vervolgens losgeld van het slachtoffer. Een organisatie kan door zo'n aanval deels of helemaal stilvallen.

Ook Starbucks had last van de hack. Werknemers van de koffieketen moesten door de ransomwareaanval handmatig roosters maken en gewerkte uren bijhouden, meldden internationale media woensdag. DHL is ook een klant van Blue Yonder, maar de pakketbezorger ondervindt geen hinder door de hack, zei een woordvoerder. Voor de distributie van pakketten wordt de software van de leverancier niet gebruikt.

Albert Heijn laat weten niet te werken met de software van Blue Yonder.

Meer uit Financieel

Britse regering wil met hervorming sneller kerncentrales bouwen

LONDEN (ANP) - De Britse regering wil regelgeving voor de bouw van kerncentrales grondig hervormen om versneld meer kernenergie te kunnen gebruiken. Het gaat onder andere om een afzwakking van regels voor natuurbehoud, wat kritiek oogst.

46 minuten geleden
Economen: Duitsland moet frackingverbod opheffen door oliecrisis

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland moet overwegen fracking toe te staan om de energieprijzen te drukken en de afhankelijkheid van energie uit het buitenland te verminderen. Dat schrijven economische adviseurs van de Duitse minister van Economie Katherina Reiche in een rapport over de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de Duitse energiemarkt.

1 uur geleden
Onderzoek: supermarkten nemen steeds vaker plek in van winkels

DEN HAAG (ANP) - Het aantal winkels in de Randstad is de afgelopen jaren verder afgenomen. Supermarkten nemen de plek in van onder meer mode- en elektronicazaken, melden de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht op basis van onderzoek dat ze lieten uitvoeren door Ipsos I&O, Movares en Sweco.

1 uur geleden
VS starten nieuw onderzoek naar 60 landen om dwangarbeid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is begonnen met een tweede onderzoek naar oneerlijke handelspraktijken van handelspartners dat de weg vrij moet maken voor nieuwe importheffingen. In het nieuwe onderzoek naar zestig landen wordt gekeken of ze wel genoeg doen om dwangarbeid te voorkomen. De Europese Unie, China, Japan, Zuid-Korea, Canada, Mexico, India, Taiwan en het Verenigd Koninkrijk behoren tot de landen die het doelwit zijn van het onderzoek.

2 uur geleden
Chipbedrijf Besi koploper in lagere AEX door overnamespeculatie

AMSTERDAM (ANP) - Besi was vrijdag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier werd bijna 10 procent meer waard door overnamespeculatie. Volgens persbureau Reuters hebben verschillende partijen interesse getoond in een overname van het bedrijf uit Duiven. Besi zou de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley hebben ingehuurd om de overnamevoorstellen te beoordelen.

4 uur geleden
Reuters: chipbedrijf Besi onderzoekt interesse kopers

DUIVEN (ANP) - Besi onderzoekt avances van bedrijven die interesse hebben in een overname van de Nederlandse fabrikant van apparatuur voor de chipindustrie, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het bedrijf uit Duiven zou zakenbank Morgan Stanley in de arm hebben genomen om de voorstellen te beoordelen.

4 uur geleden
Mediabedrijf BuzzFeed in financiële problemen

NEW YORK (ANP) - Mediabedrijf BuzzFeed, bekend van de gelijknamige site, zit in financiële problemen. Het bedrijf heeft moeite om zijn betalingsverplichtingen na te komen en kreeg onlangs uitstel van schuldeisers bij het aflossen van een lening.

5 uur geleden