Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hack bij softwarebedrijf raakt ook Jumbo: 'impact heel beperkt'

Hack bij softwarebedrijf raakt ook Jumbo: 'impact heel beperkt'

VEGHEL (ANP) - De hack bij softwareleverancier Blue Yonder heeft ook gevolgen voor Jumbo, dat gebruikmaakt van de software van het bedrijf. De impact voor de supermarktketen is "heel beperkt", liet een woordvoerster donderdag weten.

"Op dit moment kunnen we in een beperkt deel van de winkeloperatie geen gebruik maken van de software", aldus de zegsvrouw. Jumbo gebruikt een klein onderdeel van de software van Blue Yonder en de hinder die het bedrijf door de hack ondervindt, wordt door andere, bestaande werkwijzen beperkt. De klanten hebben hier geen last van, voegde de woordvoerster daaraan toe.

HEMA moest het werk in zijn distributiecentrum aanpassen door de hack bij Blue Yonder, meldde dat bedrijf woensdag. Ook andere bedrijven moesten noodgedwongen anders te werk gaan. Blue Yonder, dat wereldwijd software levert aan logistieke bedrijven, meldde op zijn website vorige week donderdag te zijn getroffen door een ransomwareaanval. Het softwarebedrijf zei woensdag samen met cybersecuritybedrijven te werken aan het herstellen van de systemen.

Starbucks

Bij een aanval met ransomware, ook wel gijzelsoftware genoemd, versleutelen indringers de computersystemen van een organisatie. De aanvallers eisen vervolgens losgeld van het slachtoffer. Een organisatie kan door zo'n aanval deels of helemaal stilvallen.

Ook Starbucks had last van de hack. Werknemers van de koffieketen moesten door de ransomwareaanval handmatig roosters maken en gewerkte uren bijhouden, meldden internationale media woensdag. DHL is ook een klant van Blue Yonder, maar de pakketbezorger ondervindt geen hinder door de hack, zei een woordvoerder. Voor de distributie van pakketten wordt de software van de leverancier niet gebruikt.

Albert Heijn laat weten niet te werken met de software van Blue Yonder.

Meer uit Financieel

Kleine minnen op Wall Street, Apple toont wat herstel

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.

3 uur geleden
Trump dreigt Europa met heffingen om belasting digitale diensten

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Europese landen invoerheffingen van 100 procent op te leggen als die een belasting op digitale diensten van Amerikaanse techbedrijven invoeren. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

6 uur geleden
Nieuwe raad van toezicht bij vakbond FNV

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft een nieuwe raad van toezicht. De Bondsraad van FNV heeft vrijdag ingestemd met die nieuwe raad, die daardoor direct van start kan gaan. Met die stap neemt ook de huidige raad van toezicht, onder wie de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts, rond 1 juli afscheid.

6 uur geleden
AEX-index sluit met verlies, chipbedrijven bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies gesloten. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden bij de dalers op het Damrak. Ook Shell was een verliezer door een daling van de olieprijzen.

7 uur geleden
Zorgen over techsector drukken stemming op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag overwegend met verlies aan de handelsdag begonnen. Een uitverkoop van techaandelen zorgde voor minnen op Wall Street. Techbeurs Nasdaq is daarmee mogelijk op weg naar de vijfde dag met verlies op rij. Beleggers lijken bezorgd over aangekondigde prijsstijgingen van Apple en Microsoft. Ook drukt het nieuws dat OpenAI zijn beursgang mogelijk uitstelt tot volgend jaar het sentiment.

9 uur geleden
Topman ASN Bank nieuwe voorzitter Duits-Nederlandse Handelskamer

DEN HAAG (ANP) - Topman Roland Boekhout van ASN Bank is de nieuwe voorzitter van de Duits-Nederlandse Handelskamer (DNHK). Hij volgt Eva van Pelt op, die het voorzitterschap na haar termijn van drie jaar overdraagt en vicevoorzitter wordt. DNHK ondersteunt de Nederlands-Duitse zakelijke betrekkingen. Duitsland is de belangrijkste handelspartner van Nederland.

10 uur geleden
Italiaans onderzoek naar Microsoft om prijsverhoging abonnement

ROME (ANP) - De Italiaanse mededingingsautoriteit AGCM onderzoekt Microsoft vanwege oneerlijke handelspraktijken. Het gaat om de informatie die consumenten kregen over de prijsverhoging van een Microsoft 365-abonnement.

12 uur geleden