Hack bij softwarebedrijf raakt ook Jumbo: 'impact heel beperkt'
VEGHEL (ANP) - De hack bij softwareleverancier Blue Yonder heeft ook gevolgen voor Jumbo, dat gebruikmaakt van de software van het bedrijf. De impact voor de supermarktketen is "heel beperkt", liet een woordvoerster donderdag weten.
"Op dit moment kunnen we in een beperkt deel van de winkeloperatie geen gebruik maken van de software", aldus de zegsvrouw. Jumbo gebruikt een klein onderdeel van de software van Blue Yonder en de hinder die het bedrijf door de hack ondervindt, wordt door andere, bestaande werkwijzen beperkt. De klanten hebben hier geen last van, voegde de woordvoerster daaraan toe.
HEMA moest het werk in zijn distributiecentrum aanpassen door de hack bij Blue Yonder, meldde dat bedrijf woensdag. Ook andere bedrijven moesten noodgedwongen anders te werk gaan. Blue Yonder, dat wereldwijd software levert aan logistieke bedrijven, meldde op zijn website vorige week donderdag te zijn getroffen door een ransomwareaanval. Het softwarebedrijf zei woensdag samen met cybersecuritybedrijven te werken aan het herstellen van de systemen.
Starbucks
Bij een aanval met ransomware, ook wel gijzelsoftware genoemd, versleutelen indringers de computersystemen van een organisatie. De aanvallers eisen vervolgens losgeld van het slachtoffer. Een organisatie kan door zo'n aanval deels of helemaal stilvallen.
Ook Starbucks had last van de hack. Werknemers van de koffieketen moesten door de ransomwareaanval handmatig roosters maken en gewerkte uren bijhouden, meldden internationale media woensdag. DHL is ook een klant van Blue Yonder, maar de pakketbezorger ondervindt geen hinder door de hack, zei een woordvoerder. Voor de distributie van pakketten wordt de software van de leverancier niet gebruikt.
Albert Heijn laat weten niet te werken met de software van Blue Yonder.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De Britse marktwaakhond CMA start een onderzoek naar Just Eat, onderdeel van het concern achter het Nederlandse Thuisbezorgd, en vier andere bedrijven omdat zij mogelijk "neppe en misleidende" reviews op hun sites plaatsten. De toezichthouder onderzoekt onder meer of de bedrijven lage beoordelingen expres niet publiceerden, personeel vroegen om positieve reviews te schrijven, of kortingen aanboden in ruil voor positieve reviews.
25 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran en verlopen de onderhandelingen met het land "zeer goed".
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India heeft een reeks belastingwijzigingen aangekondigd om consumenten te beschermen tegen de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. India behoort tot de landen die erg veel last hebben van de oorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz. Het land kampt met grote tekorten aan vloeibaar petroleumgas (lpg), dat wordt gebruikt voor koken, en vloeibaar aardgas (lng).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jarenlang is er voor miljoenen per jaar gefraudeerd met de bpm-belasting bij de import van tweedehands motoren. Dat vermoedt RAI Vereniging, die berichtgeving hierover door De Telegraaf bevestigt. De branchekoepel schreef eerder over soortgelijke fraude met de import van tweedehands auto's. Volgens Tom Crooijmans, voorzitter van de sectie motoren bij RAI Vereniging, is dit probleem bij motoren "mogelijk nog groter".
1 uur geledenMECHELEN (ANP) - Het Belgisch-Nederlandse biotechnologiebedrijf Galapagos wil zijn naam veranderen in Lakefront Biotherapeutics. Dat meldt het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf bij het publiceren van zijn jaarverslag.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenrechtenkoepel BEUC is blij dat in Brussel een akkoord is bereikt over een hervorming van de Europese douaneregels. Voortaan kunnen webshops die onveilige producten naar de Europese Unie importeren een boete krijgen. Dat moet de stroom aan pakjes uit onder meer China met spullen die niet aan Europese regels voldoen, tegengaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen lieten vrijdagochtend een kleine daling zien na de stijging een dag eerder. De prijsdaling volgde op het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten verder uit te stellen tot 6 april. Het uitstel zorgt voor enige rust op de gespannen oliemarkt, maar verlengt tegelijkertijd de onzekerheid over het verloop van de oorlog tot ver in april.
2 uur geleden