Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hack bij softwarebedrijf raakt ook Jumbo: 'impact heel beperkt'

Hack bij softwarebedrijf raakt ook Jumbo: 'impact heel beperkt'

VEGHEL (ANP) - De hack bij softwareleverancier Blue Yonder heeft ook gevolgen voor Jumbo, dat gebruikmaakt van de software van het bedrijf. De impact voor de supermarktketen is "heel beperkt", liet een woordvoerster donderdag weten.

"Op dit moment kunnen we in een beperkt deel van de winkeloperatie geen gebruik maken van de software", aldus de zegsvrouw. Jumbo gebruikt een klein onderdeel van de software van Blue Yonder en de hinder die het bedrijf door de hack ondervindt, wordt door andere, bestaande werkwijzen beperkt. De klanten hebben hier geen last van, voegde de woordvoerster daaraan toe.

HEMA moest het werk in zijn distributiecentrum aanpassen door de hack bij Blue Yonder, meldde dat bedrijf woensdag. Ook andere bedrijven moesten noodgedwongen anders te werk gaan. Blue Yonder, dat wereldwijd software levert aan logistieke bedrijven, meldde op zijn website vorige week donderdag te zijn getroffen door een ransomwareaanval. Het softwarebedrijf zei woensdag samen met cybersecuritybedrijven te werken aan het herstellen van de systemen.

Starbucks

Bij een aanval met ransomware, ook wel gijzelsoftware genoemd, versleutelen indringers de computersystemen van een organisatie. De aanvallers eisen vervolgens losgeld van het slachtoffer. Een organisatie kan door zo'n aanval deels of helemaal stilvallen.

Ook Starbucks had last van de hack. Werknemers van de koffieketen moesten door de ransomwareaanval handmatig roosters maken en gewerkte uren bijhouden, meldden internationale media woensdag. DHL is ook een klant van Blue Yonder, maar de pakketbezorger ondervindt geen hinder door de hack, zei een woordvoerder. Voor de distributie van pakketten wordt de software van de leverancier niet gebruikt.

Albert Heijn laat weten niet te werken met de software van Blue Yonder.

Meer uit Financieel

FT: Brussel wil soepelere regels voor fusies

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil fusies binnen de EU eerder goedkeuren als ze de Europese markt verder vooruithelpen. Dat meldt de Financial Times op basis van richtlijnen voor fusies die de Europese Commissie binnenkort mogelijk gaat herzien.

25 minuten geleden
Iranoorlog doet groei koopkracht teniet, raamt CPB

DEN HAAG (ANP) - Door de Iranoorlog gaan Nederlanders er dit jaar in doorsnee waarschijnlijk niet op vooruit in hun portemonnee. Daarvoor waarschuwt het Centraal Planbureau in een nieuwe analyse van de gevolgen van het conflict, dat voor een sterke stijging van de olie- en gasprijzen heeft gezorgd.

33 minuten geleden
Brussel wil dat Google data deelt met andere zoekmachines

BRUSSEL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Commissie wil dat Google andere zoekmachines toegang geeft tot de zoekdata van Google. Dat is een van de maatregelen die Brussel voorstelt zodat het bedrijf voldoet aan de Digital Markets Act. Volgens Google brengt het de privacy van mensen in gevaar.

45 minuten geleden
Bakfietsmerk Babboe weer op de markt na terugroepactie

HEERENVEEN (ANP) - Bakfietsen van het merk Babboe komen weer op de markt. Dat meldt moederbedrijf Accell donderdag. Babboe moest in 2024 op last van Nederlandse autoriteiten stoppen met de verkoop van zijn bakfietsen en tal van verkochte fietsen terugroepen in verschillende landen, omdat veel modellen onveilig bleken.

1 uur geleden
NVM vreest minder nieuwbouw door veranderende voorrang stroomnet

UTRECHT (ANP) - De NVM vreest dat mogelijk minder huizen worden gebouwd als de voorrangregels voor een aansluiting op het volle stroomnet later dit jaar veranderen. Nu kunnen woningbouwprojecten nog prioriteit krijgen over de aanvragen van sommige andere sectoren. Maar bouwers kunnen door onzekerheid over welke projecten straks nog maatschappelijke prioriteit krijgen in een bepaalde regio, besluiten om minder nieuwe huizen te bouwen.

1 uur geleden
Onderzoek: aantal gokaccounts en verliezen per speler nemen toe

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gokaccounts waarmee per maand legaal wordt gespeeld is opnieuw gestegen. Ook nam het verlies per speler in de afgelopen periode iets toe. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in de monitoringsrapportage voorjaar 2026.

1 uur geleden
Dure benzine kan heel verschillend uitpakken per gezin, zegt CPB

DEN HAAG (ANP) - De effecten van hogere brandstofprijzen door de Iranoorlog voor huishoudens met lagere inkomens kunnen sterk verschillen. Daarvoor waarschuwt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport over de economische gevolgen van het conflict. In doorsnee lijken de gevolgen beperkt, maar in bepaalde scenario's kunnen grootverbruikers van de auto in deze inkomensgroep dit jaar 1000 euro duurder uit zijn.

1 uur geleden