Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haase ziet enkelspel als bonus en mikt op medaille in dubbelspel

Haase ziet enkelspel als bonus en mikt op medaille in dubbelspel

PARIJS (ANP) - Tennisser Robin Haase ziet zijn deelname aan het enkelspel als een leuke bonus bij zijn derde olympische deelname. In het dubbelspel mikt hij op de Olympische Spelen in Parijs met Jean-Julien Rojer op een medaille.

Donderdagmiddag circuleerde op sociale media de naam van Haase (37) om mogelijk te fungeren als alternate, oftewel reserve. Het tennistoernooi werd geplaagd door een aantal afmeldingen, dus kwamen de dubbelspelers in beeld om een opengevallen plek in te nemen.

"Ik hoorde het kort na mijn vlucht vanuit Oostenrijk dat er een plekje vrij was. Heel veel dubbelaars mochten óf wilden niet spelen. Sommigen mochten niet omdat er al vier landgenoten in het schema zaten. Anderen wilden niet en dachten van: ik heb vier jaar niet gesingeld, ik ga mezelf dat niet aandoen", zei Haase telefonisch. "Maar ik ben gewoon fit en heb de afgelopen jaren mijn enkelwedstrijden gespeeld, vooral in de competitie."

Rosmalen

Haase deed deze zomer mee aan de kwalificaties van het grastoernooi van Rosmalen. Omdat hij daar won van Wesley Koolhof verzamelde hij punten die hem goed van pas kwamen bij de toelating tot het enkelspel van de Spelen.

"Maar doordat ik nu ook in het enkelspel speel, verandert er niets aan het toernooi. Donderdag hebben we gewoon dubbelspeltraining gedaan en vandaag ook. Het is niet zo dat ik ineens een sessie van drie uur ga maken", aldus Haase, die hoopt te verrassen met een medaille.

Veel mogelijk

"Natuurlijk hebben we dat als team zo uitgesproken. We hebben twee keer eerder samen meegedaan aan de Spelen en beide keren in de eerste ronde verloren. Maar we hadden zomaar een medaille kunnen pakken, dat is tennis. In het dubbelspel is er heel veel mogelijk als we goed spelen en een beetje geluk hebben. In het enkelspel is het héél anders met maar drie echte kanshebbers."

Hoewel het waarschijnlijk zijn laatste Spelen worden, benadert Haase het niet ineens anders. "Al toen ik 27 of 28 was, kreeg ik in Rotterdam vragen of het mijn laatste seizoen zou kunnen worden. Maar ik heb nog nooit gezegd dat ik ga stoppen. Ik zie het wel."

Het olympisch tennistoernooi begint zaterdag.

Meer uit Sport

EK judo in 2027 na 22 jaar weer in Nederland

NIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.

3 uur geleden
Van der Poel laat concurrentie kansloos in Koksijde

KOKSIJDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook zijn derde wedstrijd in de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 30-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck was een dag na zijn zege in Antwerpen ook oppermachtig in Koksijde. Hij won voor de Belgen Laurens Sweeck en Niels Vandeputte.

3 uur geleden
'Verstappen blijft nog lang bij Red Bull racen in de Formule 1'

AMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen (28) zal volgens Oliver Mintzlaff nog lang bij Red Bull blijven. Dat heeft de Duitse manager van het Oostenrijkse Formule 1-team zondag gezegd in een interview met De Telegraaf. "Het belangrijkste voor een sporter is dat hij ziet dat iedereen in het team alles voor hem geeft. En ik denk dat Max onder de indruk is van hoe de resultaten en de sfeer in het team zich dit jaar hebben ontwikkeld", zei de directeur bedrijfsprojecten en nieuwe investeringen van Red Bull.

4 uur geleden
Brand overtuigend de beste in wereldbekercross Koksijde

KOKSIJDE (ANP) - Lucinda Brand heeft na de wereldbekerwedstrijd van zaterdag in Antwerpen ook de wereldbekercross in Koksijde gewonnen. De leidster in het klassement kwam in de Duinencross na vijf ronden solo over de streep. Shirin van Anrooij werd op 36 seconden tweede. Ceylin del Carmen Alvarado eindigde na een minuut op de derde plaats.

5 uur geleden
Ajax speelt gelijk in uitduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).

21 uur geleden
Van der Poel overtuigt in veldrit Antwerpen bij rentree Van Aert

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.

1 dag geleden
Brand wint ook wereldbeker veldrijden in Antwerpen

ANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.

1 dag geleden