Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haase ziet enkelspel als bonus en mikt op medaille in dubbelspel

Haase ziet enkelspel als bonus en mikt op medaille in dubbelspel

PARIJS (ANP) - Tennisser Robin Haase ziet zijn deelname aan het enkelspel als een leuke bonus bij zijn derde olympische deelname. In het dubbelspel mikt hij op de Olympische Spelen in Parijs met Jean-Julien Rojer op een medaille.

Donderdagmiddag circuleerde op sociale media de naam van Haase (37) om mogelijk te fungeren als alternate, oftewel reserve. Het tennistoernooi werd geplaagd door een aantal afmeldingen, dus kwamen de dubbelspelers in beeld om een opengevallen plek in te nemen.

"Ik hoorde het kort na mijn vlucht vanuit Oostenrijk dat er een plekje vrij was. Heel veel dubbelaars mochten óf wilden niet spelen. Sommigen mochten niet omdat er al vier landgenoten in het schema zaten. Anderen wilden niet en dachten van: ik heb vier jaar niet gesingeld, ik ga mezelf dat niet aandoen", zei Haase telefonisch. "Maar ik ben gewoon fit en heb de afgelopen jaren mijn enkelwedstrijden gespeeld, vooral in de competitie."

Rosmalen

Haase deed deze zomer mee aan de kwalificaties van het grastoernooi van Rosmalen. Omdat hij daar won van Wesley Koolhof verzamelde hij punten die hem goed van pas kwamen bij de toelating tot het enkelspel van de Spelen.

"Maar doordat ik nu ook in het enkelspel speel, verandert er niets aan het toernooi. Donderdag hebben we gewoon dubbelspeltraining gedaan en vandaag ook. Het is niet zo dat ik ineens een sessie van drie uur ga maken", aldus Haase, die hoopt te verrassen met een medaille.

Veel mogelijk

"Natuurlijk hebben we dat als team zo uitgesproken. We hebben twee keer eerder samen meegedaan aan de Spelen en beide keren in de eerste ronde verloren. Maar we hadden zomaar een medaille kunnen pakken, dat is tennis. In het dubbelspel is er heel veel mogelijk als we goed spelen en een beetje geluk hebben. In het enkelspel is het héél anders met maar drie echte kanshebbers."

Hoewel het waarschijnlijk zijn laatste Spelen worden, benadert Haase het niet ineens anders. "Al toen ik 27 of 28 was, kreeg ik in Rotterdam vragen of het mijn laatste seizoen zou kunnen worden. Maar ik heb nog nooit gezegd dat ik ga stoppen. Ik zie het wel."

Het olympisch tennistoernooi begint zaterdag.

Meer uit Sport

Oud-wielrenner Schleck wordt sportdirecteur vrouwenteam Lidl-Trek

LUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.

1 uur geleden
Unieke documentaire over Johan Cruijff op jubileum sterfdag

AMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.

15 uur geleden
Zwaargewicht Anthony Joshua bokst in december tegen Jake Paul

MIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.

15 uur geleden
Sinner naar halve finales in Turijn na zege op Zverev

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.

20 uur geleden
Kogelstootster Schilder Nederlandse atleet van het jaar

APELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.

21 uur geleden
Golfer Toorop derde Nederlander op Europese Tour

TARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.

21 uur geleden
Signell neemt ervaren Polman en Abbingh op in selectie WK handbal

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.

1 dag geleden