Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haase ziet enkelspel als bonus en mikt op medaille in dubbelspel

Haase ziet enkelspel als bonus en mikt op medaille in dubbelspel

PARIJS (ANP) - Tennisser Robin Haase ziet zijn deelname aan het enkelspel als een leuke bonus bij zijn derde olympische deelname. In het dubbelspel mikt hij op de Olympische Spelen in Parijs met Jean-Julien Rojer op een medaille.

Donderdagmiddag circuleerde op sociale media de naam van Haase (37) om mogelijk te fungeren als alternate, oftewel reserve. Het tennistoernooi werd geplaagd door een aantal afmeldingen, dus kwamen de dubbelspelers in beeld om een opengevallen plek in te nemen.

"Ik hoorde het kort na mijn vlucht vanuit Oostenrijk dat er een plekje vrij was. Heel veel dubbelaars mochten óf wilden niet spelen. Sommigen mochten niet omdat er al vier landgenoten in het schema zaten. Anderen wilden niet en dachten van: ik heb vier jaar niet gesingeld, ik ga mezelf dat niet aandoen", zei Haase telefonisch. "Maar ik ben gewoon fit en heb de afgelopen jaren mijn enkelwedstrijden gespeeld, vooral in de competitie."

Rosmalen

Haase deed deze zomer mee aan de kwalificaties van het grastoernooi van Rosmalen. Omdat hij daar won van Wesley Koolhof verzamelde hij punten die hem goed van pas kwamen bij de toelating tot het enkelspel van de Spelen.

"Maar doordat ik nu ook in het enkelspel speel, verandert er niets aan het toernooi. Donderdag hebben we gewoon dubbelspeltraining gedaan en vandaag ook. Het is niet zo dat ik ineens een sessie van drie uur ga maken", aldus Haase, die hoopt te verrassen met een medaille.

Veel mogelijk

"Natuurlijk hebben we dat als team zo uitgesproken. We hebben twee keer eerder samen meegedaan aan de Spelen en beide keren in de eerste ronde verloren. Maar we hadden zomaar een medaille kunnen pakken, dat is tennis. In het dubbelspel is er heel veel mogelijk als we goed spelen en een beetje geluk hebben. In het enkelspel is het héél anders met maar drie echte kanshebbers."

Hoewel het waarschijnlijk zijn laatste Spelen worden, benadert Haase het niet ineens anders. "Al toen ik 27 of 28 was, kreeg ik in Rotterdam vragen of het mijn laatste seizoen zou kunnen worden. Maar ik heb nog nooit gezegd dat ik ga stoppen. Ik zie het wel."

Het olympisch tennistoernooi begint zaterdag.

Meer uit Sport

Bosz zag PSV niet onder druk uitkomen en noemt nederlaag terecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.

31 minuten geleden
Handbalsters treffen Noorwegen bij bereiken halve finale WK

DORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.

5 uur geleden
Vier jaar celstraf voor kickbokser Ben Saddik wegens ontvoering

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.

9 uur geleden
Red Bull bevestigt vertrek topadviseur Marko na ruim 20 jaar

MILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.

11 uur geleden
Klamer beëindigt na lang nadenken triatlonloopbaan

BEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.

17 uur geleden
F1-kampioen Norris neemt nummer 1 over van Verstappen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.

1 dag geleden
Handbalsters verslaan titelverdediger Frankrijk op hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.

1 dag geleden