Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haase werkt rustig toe naar Roland Garros en zet kunstclub op

Haase werkt rustig toe naar Roland Garros en zet kunstclub op

PARIJS (ANP) - Robin Haase heeft rustig toegewerkt naar het kwalificatietoernooi van Roland Garros, dat maandag van start gaat. Wegens onder meer licht fysiek ongemak, een vaccinatieafspraak en een onverwachte reserverol kwam de nummer 204 van de wereld de afgelopen maanden nauwelijks in actie. Daardoor had hij wel tijd voor een nieuwe bezigheid: een kunstclub, die hij samen met zijn oude coach Raymond Knaap heeft opgezet.

Al op donderdag reed de 34-jarige Haase richting Parijs, anderhalve week voor de start van het hoofdtoernooi. Vanaf 2010 tot en met 2019 was hij verzekerd van een plek in het hoofdtoernooi, maar tegenwoordig is hij veroordeeld tot de kwalificaties. Waar Haase in zijn beste jaren in aanloop naar Roland Garros veel in actie kwam, speelde hij sinds het ABN AMRO World Tennis Tournament - begin maart - slechts drie toernooien.

"Helaas heb ik nog maar weinig op gravel gespeeld", aldus Haase, die deze week een toernooi liet schieten omdat hij in Duitsland gevaccineerd kon worden. "Het gravel heeft voor wat fysieke problemen gezorgd en ik heb weer wat meer last van mijn knie. Het weer helpt ook niet echt mee. Als het zo rond de 8 graden is, merk ik gewoon dat ik problemen heb."

Geen progressie

Zodoende heeft Haase, die eerder deze maand naar Praag afreisde voor een challenger maar niet werd toegelaten, in de eerste vijf maanden geen progressie kunnen boeken op de wereldranglijst. "Hopelijk wordt het na de versoepelingen ook wat makkelijker om toernooien te spelen."

Haase maakte in de coronatijd serieus werk van een andere passie: kunst. Samen met Raymond Knaap, van wie hij onlangs afscheid nam, zette hij de R & R Art Club op. "We hebben vijf jaar lang samen gereisd en als we door de stad liepen hadden we altijd oog voor musea en gallery's", aldus Haase.

Community

"Op een bepaald moment hebben we gezegd: waarom gaan we er niet wat mee doen? Met de club willen we een community creëren, mensen enthousiast maken voor kunst en er bijvoorbeeld aan bijdragen dat kantines wat gezelliger worden. We vonden het belangrijk dat het betaalbaar en geen massaproductie zou zijn. Nederlanders geven van alle Europeanen bijna het minst geld uit aan kunst."

Haase benadrukt dat het niet zijn eigen kunst is die hij in zijn webshop toont. "Ik zou willen dat ik er goed in ben, maar ik kan hooguit iets inkleuren", aldus de voormalig nummer 33 van de wereld. "Maar ik heb in samenwerking met een kunstenaar wel een kunstwerkje gemaakt. Het is allemaal eigenlijk best snel gegaan."

Mogelijk dat Haase zich na zijn loopbaan intensiever gaat inzetten voor zijn kunstclub. "Vooralsnog is de passie voor kunst aan te wakkeren belangrijker dan winst maken. Maar in de toekomst willen we meer gaan doen en onze passie voor kunst en sport gaan combineren."

Meer uit Sport

Provincie Limburg voelt niets voor organiseren Vuelta-start

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.

2 uur geleden
Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

11 uur geleden
ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

12 uur geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

23 uur geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

1 dag geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

1 dag geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

1 dag geleden