Haase verliest op NK tennis van De Jong
AMSTELVEEN (ANP) - Robin Haase is op de NK tennis in Amstelveen in de kwartfinales uitgeschakeld. De nummer 1 van Nederland verloor in drie sets van de 20-jarige Jesper de Jong. Het werd 4-6 7-6 (5) 6-2 voor de nummer 369 van de wereld. Haase staat op de wereldranglijst op plek 170.
De Jong benutte in de derde set op eigen service zijn derde wedstrijdpunt na een onnodige fout van Haase, die lange tijd zijn favorietenrol leek waar te maken. Na winst van de spannende tiebreak, pakte de onervaren De Jong door en plaatste hij twee servicebreaks.
"Dit is denk ik wel de mooiste overwinning voor mij tot nu toe", zei De Jong. "Het is toch Haase, de beste tennisser van Nederland. Vroeger was ik vaak ballenjongen bij hem en was hij mijn idool, nu zijn we concurrenten."
Sparringpartner
De Jong behoort tot de selectie op het Nationaal Tennis Centrum en werd door Daviscup-captain Paul Haarhuis al een aantal keer meegenomen als zogenoemde sparringpartner. "Ik had een goed jaar achter de rug en Haarhuis wilde me een beetje laten proeven. Dat is voor mij echt een inspiratiebron geweest", aldus De Jong. "Ik was er weliswaar alleen om te trainen, maar het is niet zo dat ik me maar een waterdrager voelde. Dat waren voor mij mooie ervaringen."
Voor een plek in de halve finales neemt De Jong het vrijdag op tegen Tim van Rijthoven, die de laatste NK op zijn naam wist te schrijven. Die werden in december in Alphen aan den Rijn gehouden.
Wedstrijdritme
De NK in Amstelveen werden op het laatste moment georganiseerd en zijn bedoeld om de Nederlandse top wedstrijdritme te laten opdoen in aanloop naar de herstart van het internationale tennisseizoen. De Jong: "Ik kon echt niet wachten om weer te gaan spelen, want toen het onderbroken werd, zat ik er net lekker in. Tijdens de coronapauze heb ik maandenlang fysiek gewerkt en aan mijn discipline gewerkt, bijvoorbeeld door in de regen te gaan hardlopen. Je ziet nu wie er tijdens corona hard hebben gewerkt."
Ook de als derde geplaatste Tallon Griekspoor bleef steken in de kwartfinales. De speler van het Daviscup-team werd verrast door Gijs Brouwer, die uit kansloze positie terugkwam: 1-6 7-5 6-3. Eerder werd Botic van de Zandschulp, het tweede reekshoofd, al in de eerste ronde uitgeschakeld.
In het vrouwentoernooi voldoet de als eerste geplaatste Richèl Hogenkamp vooralsnog wel aan de verwachtingen. Zij zag bij de laatste acht Lian Tran opgeven, omdat zij was flauwgevallen: 6-2 2-0.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Iga Świątek heeft probleemloos de derde ronde van de US Open bereikt. De Poolse oud-winnares was in de tweede ronde met 6-3 6-2 te sterk voor de Argentijnse Nadia Podoroska. In haar openingspartij tegen de Chinese Wang Xiyu stond Świątek ook maar vijf games af.
1 uur geledenCALAR ALTO (ANP) - Wielrenner Enric Mas heeft zijn leiderspositie verstevigd in de twaalfde etappe van de Vuelta. De Spanjaard van Movistar finishte in de bergrit van Vera naar Calar Alto op bijna drie minuten van ritwinnaar Jakob Omrzel uit Slovenië van Bahrain - Victorious als vijfde, maar liep uit op zijn concurrenten Primoz Roglic uit Slovenië, de Oostenrijker Felix Gall en Richard Carapaz uit Ecuador.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn in de kwartfinales van het EK uitgeschakeld. Het team van bondscoach Felix Koslowski verloor in Istanbul met 3-1 in sets van Polen (16-25 25-20 20-25 23-25).
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Oud-zwemster Ranomi Kromowidjojo treedt op 1 oktober toe tot de directie van wereldzwembond World Aquatics. De drievoudig olympisch kampioene krijgt als 'engagement director' de taak om de sporters zo goed mogelijk te begeleiden en ondersteunen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft extra vertrouwen gekregen van haar laatste race op de 800 meter bij de Diamond League in Zürich. De 26-jarige atlete rende een groot deel van die race aan de leiding en eindigde in een nieuw Nederlands record. Broeders-Bol moest wel Europees kampioene Audrey Werro voor zich dulden, maar liep met de tweede tijd van 1.54,71 0,7 seconde van haar eigen beste toptijd af.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Mathieu van der Poel is de kopman van de Nederlandse wielerploeg voor de wegrace op de WK in Montréal. De winnaar van de laatste etappe van de Tour de France krijgt op 27 september hulp van zijn ploeggenoten Daan Hoole, Bart Lemmen, Tim van Dijke, Bauke Mollema, Pascal Eenkhoorn, Menno Huising en Mathijs Paasschens. Hoole fietst ook de tijdrit.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft op de US Open haar jacht op titelprolongatie voortgezet met een vlotte zege in de tweede ronde op de Russische qualifier Polina Jatsenko. De als eerste geplaatste Belarussische won in New York met 6-1 6-1 van de nummer 160 van de wereldranglijst.
16 uur geleden