Haase verliest op NK tennis van De Jong
AMSTELVEEN (ANP) - Robin Haase is op de NK tennis in Amstelveen in de kwartfinales uitgeschakeld. De nummer 1 van Nederland verloor in drie sets van de 20-jarige Jesper de Jong. Het werd 4-6 7-6 (5) 6-2 voor de nummer 369 van de wereld. Haase staat op de wereldranglijst op plek 170.
De Jong benutte in de derde set op eigen service zijn derde wedstrijdpunt na een onnodige fout van Haase, die lange tijd zijn favorietenrol leek waar te maken. Na winst van de spannende tiebreak, pakte de onervaren De Jong door en plaatste hij twee servicebreaks.
"Dit is denk ik wel de mooiste overwinning voor mij tot nu toe", zei De Jong. "Het is toch Haase, de beste tennisser van Nederland. Vroeger was ik vaak ballenjongen bij hem en was hij mijn idool, nu zijn we concurrenten."
Sparringpartner
De Jong behoort tot de selectie op het Nationaal Tennis Centrum en werd door Daviscup-captain Paul Haarhuis al een aantal keer meegenomen als zogenoemde sparringpartner. "Ik had een goed jaar achter de rug en Haarhuis wilde me een beetje laten proeven. Dat is voor mij echt een inspiratiebron geweest", aldus De Jong. "Ik was er weliswaar alleen om te trainen, maar het is niet zo dat ik me maar een waterdrager voelde. Dat waren voor mij mooie ervaringen."
Voor een plek in de halve finales neemt De Jong het vrijdag op tegen Tim van Rijthoven, die de laatste NK op zijn naam wist te schrijven. Die werden in december in Alphen aan den Rijn gehouden.
Wedstrijdritme
De NK in Amstelveen werden op het laatste moment georganiseerd en zijn bedoeld om de Nederlandse top wedstrijdritme te laten opdoen in aanloop naar de herstart van het internationale tennisseizoen. De Jong: "Ik kon echt niet wachten om weer te gaan spelen, want toen het onderbroken werd, zat ik er net lekker in. Tijdens de coronapauze heb ik maandenlang fysiek gewerkt en aan mijn discipline gewerkt, bijvoorbeeld door in de regen te gaan hardlopen. Je ziet nu wie er tijdens corona hard hebben gewerkt."
Ook de als derde geplaatste Tallon Griekspoor bleef steken in de kwartfinales. De speler van het Daviscup-team werd verrast door Gijs Brouwer, die uit kansloze positie terugkwam: 1-6 7-5 6-3. Eerder werd Botic van de Zandschulp, het tweede reekshoofd, al in de eerste ronde uitgeschakeld.
In het vrouwentoernooi voldoet de als eerste geplaatste Richèl Hogenkamp vooralsnog wel aan de verwachtingen. Zij zag bij de laatste acht Lian Tran opgeven, omdat zij was flauwgevallen: 6-2 2-0.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij wedstrijden in Rome het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige Nederlandse noteerde een tijd van 51,68. Ze was daarmee een fractie sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (51,71), die het record sinds 2017 in handen had.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).
2 uur geledenSANTA PONSA (ANP/AFP) - Tennisser Alejandro Davidovich Fokina heeft op Mallorca zijn eerste ATP-titel veroverd. Hij verloor zijn vijf eerdere finales op het hoogste niveau. De 27-jarige Spanjaard versloeg in de eindstrijd op Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-6 (4) 6-3. Hij is op het Spaanse eiland de opvolger van Tallon Griekspoor, die vorig jaar het voorbereidingstoernooi op Wimbledon won.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser en turner Aaron Enser hebben bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy de meerkamptitels gewonnen. Voor Enser, die dit jaar debuteert bij de senioren, is het zijn eerste meerkamptitel. Visser greep voor de vierde keer in haar loopbaan meerkampgoud, na eerdere overwinningen in 2023, 2022 en 2019.
3 uur geledenASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was tevreden met zijn veertiende tijd in de kwalificatie voor de TT van Assen. De 20-jarige Moto2-rijder moest kort na elkaar twee sessies afwerken op het smoorhete circuit van Assen en dat viel hem niet mee. "In het racepak is het een sauna en dan met de motor erbij heb je een Turks stoombad. Het was aardig warm", zei hij na afloop.
3 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is gecrasht tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.
5 uur geledenLUZERN (ANP) - Acht Nederlandse boten komen zondag in actie in de finales van de wereldbeker in het Zwitserse Luzern. Op de tweede dag van de World Cup III veroverden lichte roeiers Femke van de Vliet en Cornelus Palsma allebei zilver in de lichte skiff.
6 uur geleden