Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haase verliest op NK tennis van De Jong

Haase verliest op NK tennis van De Jong

AMSTELVEEN (ANP) - Robin Haase is op de NK tennis in Amstelveen in de kwartfinales uitgeschakeld. De nummer 1 van Nederland verloor in drie sets van de 20-jarige Jesper de Jong. Het werd 4-6 7-6 (5) 6-2 voor de nummer 369 van de wereld. Haase staat op de wereldranglijst op plek 170.

De Jong benutte in de derde set op eigen service zijn derde wedstrijdpunt na een onnodige fout van Haase, die lange tijd zijn favorietenrol leek waar te maken. Na winst van de spannende tiebreak, pakte de onervaren De Jong door en plaatste hij twee servicebreaks.

"Dit is denk ik wel de mooiste overwinning voor mij tot nu toe", zei De Jong. "Het is toch Haase, de beste tennisser van Nederland. Vroeger was ik vaak ballenjongen bij hem en was hij mijn idool, nu zijn we concurrenten."

Sparringpartner

De Jong behoort tot de selectie op het Nationaal Tennis Centrum en werd door Daviscup-captain Paul Haarhuis al een aantal keer meegenomen als zogenoemde sparringpartner. "Ik had een goed jaar achter de rug en Haarhuis wilde me een beetje laten proeven. Dat is voor mij echt een inspiratiebron geweest", aldus De Jong. "Ik was er weliswaar alleen om te trainen, maar het is niet zo dat ik me maar een waterdrager voelde. Dat waren voor mij mooie ervaringen."

Voor een plek in de halve finales neemt De Jong het vrijdag op tegen Tim van Rijthoven, die de laatste NK op zijn naam wist te schrijven. Die werden in december in Alphen aan den Rijn gehouden.

Wedstrijdritme

De NK in Amstelveen werden op het laatste moment georganiseerd en zijn bedoeld om de Nederlandse top wedstrijdritme te laten opdoen in aanloop naar de herstart van het internationale tennisseizoen. De Jong: "Ik kon echt niet wachten om weer te gaan spelen, want toen het onderbroken werd, zat ik er net lekker in. Tijdens de coronapauze heb ik maandenlang fysiek gewerkt en aan mijn discipline gewerkt, bijvoorbeeld door in de regen te gaan hardlopen. Je ziet nu wie er tijdens corona hard hebben gewerkt."

Ook de als derde geplaatste Tallon Griekspoor bleef steken in de kwartfinales. De speler van het Daviscup-team werd verrast door Gijs Brouwer, die uit kansloze positie terugkwam: 1-6 7-5 6-3. Eerder werd Botic van de Zandschulp, het tweede reekshoofd, al in de eerste ronde uitgeschakeld.

In het vrouwentoernooi voldoet de als eerste geplaatste Richèl Hogenkamp vooralsnog wel aan de verwachtingen. Zij zag bij de laatste acht Lian Tran opgeven, omdat zij was flauwgevallen: 6-2 2-0.

Meer uit Sport

Motorcrosser Herlings wint opnieuw Grote Prijs van Nederland

ARNHEM (ANP) - Jeffrey Herlings heeft net als vorig jaar de Grote Prijs van Nederland in de MXGP gewonnen. Na de zege in de eerste manche was de 30-jarige Brabander op zijn KTM ook de beste in de tweede manche in Arnhem. Daarvoor moest hij afrekenen met de 18-jarige Belg Lucas Coenen.

7 uur geleden
Vingegaard wint tweede etappe Vuelta en grijpt leiderstrui

LIMONE PIEMONTE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft in Italië de tweede etappe gewonnen in de Vuelta. De Deen van Visma - Lease a Bike was na 159,5 kilometer de beste in de etappe van Alba naar Limone Piemonte met finish bergop. Hij troefde de Italiaan Giulio Ciccone en de Fransman David Gaudu in de sprint af. Vingegaard neemt ook de leiderstrui over van de Belg Jasper Philipsen.

11 uur geleden
Boermans en De Groot opnieuw Nederlands kampioenen beachvolleybal

SCHEVENINGEN (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben hun nationale titel geprolongeerd. Het als eerste geplaatste koppel won in de finale in Scheveningen overtuigend van gelegenheidsduo Steven van de Velde en Dirk Boehlé: 21-12 21-16.

14 uur geleden
Marc Márquez dankzij zevende zege op rij dichter bij MotoGP-titel

BALATONFOKAJAR (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft in de Grote Prijs van Hongarije zijn zevende zege op rij geboekt in de MotoGP. Daarmee is de Spanjaard opnieuw een grote stap dichter bij zijn zevende wereldkampioenschap.

15 uur geleden
Volleybalsters winnen op WK eenvoudig van Egypte

BANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben ook de tweede wedstrijd gewonnen op het WK in Thailand. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg na Zweden (3-2) ook Egypte (3-0) en is daarmee vrijwel zeker van een plaats in de achtste finales. De setstanden waren 25-15 25-13 25-13.

15 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp stijgt 19 plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is dankzij zijn finaleplaats in Winston-Salem negentien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De nieuwe mondiale nummer 73 haalt daardoor Jesper de Jong in en is weer de op een na hoogste Nederlander. De Jong daalde drie plekken, meldt tennisfederatie ATP vlak voor de US Open.

19 uur geleden
Van de Zandschulp grijpt naast eerste ATP-titel in Winston-Salem

WINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp is er bij het toernooi van Winston-Salem niet in geslaagd zijn eerste ATP-titel te winnen. De 29-jarige Veenendaler verloor in de finale in twee sets van de Hongaar Marton Fucsovics: 3-6 6-7(3).

1 dag geleden