Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haase verliest op NK tennis van De Jong

Haase verliest op NK tennis van De Jong

AMSTELVEEN (ANP) - Robin Haase is op de NK tennis in Amstelveen in de kwartfinales uitgeschakeld. De nummer 1 van Nederland verloor in drie sets van de 20-jarige Jesper de Jong. Het werd 4-6 7-6 (5) 6-2 voor de nummer 369 van de wereld. Haase staat op de wereldranglijst op plek 170.

De Jong benutte in de derde set op eigen service zijn derde wedstrijdpunt na een onnodige fout van Haase, die lange tijd zijn favorietenrol leek waar te maken. Na winst van de spannende tiebreak, pakte de onervaren De Jong door en plaatste hij twee servicebreaks.

"Dit is denk ik wel de mooiste overwinning voor mij tot nu toe", zei De Jong. "Het is toch Haase, de beste tennisser van Nederland. Vroeger was ik vaak ballenjongen bij hem en was hij mijn idool, nu zijn we concurrenten."

Sparringpartner

De Jong behoort tot de selectie op het Nationaal Tennis Centrum en werd door Daviscup-captain Paul Haarhuis al een aantal keer meegenomen als zogenoemde sparringpartner. "Ik had een goed jaar achter de rug en Haarhuis wilde me een beetje laten proeven. Dat is voor mij echt een inspiratiebron geweest", aldus De Jong. "Ik was er weliswaar alleen om te trainen, maar het is niet zo dat ik me maar een waterdrager voelde. Dat waren voor mij mooie ervaringen."

Voor een plek in de halve finales neemt De Jong het vrijdag op tegen Tim van Rijthoven, die de laatste NK op zijn naam wist te schrijven. Die werden in december in Alphen aan den Rijn gehouden.

Wedstrijdritme

De NK in Amstelveen werden op het laatste moment georganiseerd en zijn bedoeld om de Nederlandse top wedstrijdritme te laten opdoen in aanloop naar de herstart van het internationale tennisseizoen. De Jong: "Ik kon echt niet wachten om weer te gaan spelen, want toen het onderbroken werd, zat ik er net lekker in. Tijdens de coronapauze heb ik maandenlang fysiek gewerkt en aan mijn discipline gewerkt, bijvoorbeeld door in de regen te gaan hardlopen. Je ziet nu wie er tijdens corona hard hebben gewerkt."

Ook de als derde geplaatste Tallon Griekspoor bleef steken in de kwartfinales. De speler van het Daviscup-team werd verrast door Gijs Brouwer, die uit kansloze positie terugkwam: 1-6 7-5 6-3. Eerder werd Botic van de Zandschulp, het tweede reekshoofd, al in de eerste ronde uitgeschakeld.

In het vrouwentoernooi voldoet de als eerste geplaatste Richèl Hogenkamp vooralsnog wel aan de verwachtingen. Zij zag bij de laatste acht Lian Tran opgeven, omdat zij was flauwgevallen: 6-2 2-0.

Meer uit Sport

Martín herovert in MotoGP met winst sprintrace in Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - De Spaanse motorcoureur Jorge Martín (Aprilia) heeft de leiding in de WK-stand in de MotoGP heroverd op Marc Márquez (Ducati). De Spanjaard won zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Oostenrijk voor zijn landgenoot. De Italiaanse nummer 3 in de WK-stand Marco Bezzecchi (Aprilia) werd ook derde in de sprintrace.

2 uur geleden
Tennisster Lamens uitgeschakeld in kwartfinale São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is in de nacht van vrijdag op zaterdag uitgeschakeld op het WTA-toernooi van São Paulo. In de kwartfinales was de Argentijnse Nadia Podoroska in drie sets te sterk voor de Nederlandse: 7-6 (5) 3-6 6-3.

10 uur geleden
Darter Nijman ronde verder bij World Series Finals

AMSTERDAM (ANP) - Wessel Nijman heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van de World Series of Darts Finals. De 26-jarige Noord-Hollander versloeg in de AFAS Live in Amsterdam de 57-jarige Australiër Simon Whitlock met 6-4.

21 uur geleden
Reinderink volgende Nederlandse ritwinnaar in Ronde van Luxemburg

DIEKIRCH (ANP/BELGA) - Pepijn Reinderink heeft voor het volgende Nederlandse dagsucces gezorgd in de Ronde van Luxemburg. De 24-jarige Nederlander van Soudal Quick-Step was de snelste in de derde etappe, een rit over 179,6 kilometer van Wiltz naar Diekirch. Reinderink won na een solo van 7 kilometer.

1 dag geleden
Griekspoor overtuigt tegen Mejía en zet tennissers op 2-0

DEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn in de Davis Cup dicht bij een plek in de eerste ronde van de Qualifiers van volgend jaar. Tallon Griekspoor won in de Maaspoort van Den Bosch overtuigend van de Colombiaan Nicolás Mejía in twee sets (6-2 6-4) en zette het team van captain Paul Haarhuis op een voorsprong van 2-0.

1 dag geleden
UEFA en CONCACAF eisen onderzoek naar reserves FIFA

NYON (ANP) - UEFA-voorzitter Aleksander Čeferin en CONCACAF-voorzitter Victor Montagliani eisen een onafhankelijk onderzoek naar de financiële reserves van wereldvoetbalbond FIFA. Ook doen ze een voorstel om in de periode van 2027 tot en met 2030 minstens 10 miljoen dollar (ruim 8,7 miljoen euro) beschikbaar te stellen aan elk van de 211 aangesloten nationale voetbalbonden. Dat schrijven ze vrijdag in een brief aan FIFA-voorzitter Gianni Infantino.

1 dag geleden
Van de Zandschulp zet Davis Cup-team moeizaam op 1-0

DEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft het Nederlandse tennisteam op voorsprong gezet tegen Colombia in de Davis Cup. Hij won in de Maaspoort van Den Bosch met de nodige moeite de eerste partij van de landenstrijd in drie sets van Johan Alexander Rodriguez: 4-6 6-1 7-5.

1 dag geleden