Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haase verliest in Ahoy na goede start in drie sets van Murray

Haase verliest in Ahoy na goede start in drie sets van Murray

ROTTERDAM (ANP) - Het is Robin Haase niet gelukt zich ten koste van Andy Murray te plaatsen voor de tweede ronde van het ABN AMRO World Tennis Tournament. Haase verloor met 2-6 7-6 (2) 6-3 van de voormalig nummer 1 van de wereld en drievoudig grandslamwinnaar. Zowel Haase als Murray kreeg van toernooidirecteur Richard Krajicek een wildcard.

Haase begon goed aan het duel in het lege Ahoy. Hij trok met overtuigend spel in ruim een half uur de eerste set naar zich toe. Haase brak de gefrustreerde en slordige Murray, tegenwoordig de mondiale nummer 123, twee keer.

In de tweede set verzuimde Haase door te drukken en het kwam aan op een tiebreak, waarin de knokkende Murray met zijn beste tennis voor de dag kwam. Haase herstelde zich echter knap en nam in de derde set een 3-0-voorsprong. Hij verloor echter zes games op een rij. Na tweeënhalf uur benutte de Schot op de service van Haase zijn eerste wedstrijdpunt. Murray won in totaal 99 punten, Haase pakte er 4 minder.

Het is de derde keer op een rij dat Haase, afgezakt naar plek 193 op de wereldranglijst, op het grootste toernooi van Nederland de eerste ronde niet weet te overleven. Drie jaar geleden verloor hij in de kwartfinales van Roger Federer.

De 33-jarige Haase maakte al voor de dertiende keer zijn opwachting in het hoofdtoernooi. Hij won in Ahoy zes wedstrijden. In 2008 was hij in de openingsronde nog te sterk voor Murray.

In de tweede ronde neemt Murray het op tegen de winnaar van het duel tussen de Rus Andrej Roeblev en de Amerikaanse qualifier Marcos Giron.

Door de uitschakeling van Haase is Botic van de Zandschulp de enige overgebleven Nederlander in het enkelspel. Hij treft dinsdag de Kroaat Borna Coric.

Meer uit Sport

Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

2 uur geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

8 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

10 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

21 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

22 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

1 dag geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

1 dag geleden