Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haase verliest in Ahoy na goede start in drie sets van Murray

Haase verliest in Ahoy na goede start in drie sets van Murray

ROTTERDAM (ANP) - Het is Robin Haase niet gelukt zich ten koste van Andy Murray te plaatsen voor de tweede ronde van het ABN AMRO World Tennis Tournament. Haase verloor met 2-6 7-6 (2) 6-3 van de voormalig nummer 1 van de wereld en drievoudig grandslamwinnaar. Zowel Haase als Murray kreeg van toernooidirecteur Richard Krajicek een wildcard.

Haase begon goed aan het duel in het lege Ahoy. Hij trok met overtuigend spel in ruim een half uur de eerste set naar zich toe. Haase brak de gefrustreerde en slordige Murray, tegenwoordig de mondiale nummer 123, twee keer.

In de tweede set verzuimde Haase door te drukken en het kwam aan op een tiebreak, waarin de knokkende Murray met zijn beste tennis voor de dag kwam. Haase herstelde zich echter knap en nam in de derde set een 3-0-voorsprong. Hij verloor echter zes games op een rij. Na tweeënhalf uur benutte de Schot op de service van Haase zijn eerste wedstrijdpunt. Murray won in totaal 99 punten, Haase pakte er 4 minder.

Het is de derde keer op een rij dat Haase, afgezakt naar plek 193 op de wereldranglijst, op het grootste toernooi van Nederland de eerste ronde niet weet te overleven. Drie jaar geleden verloor hij in de kwartfinales van Roger Federer.

De 33-jarige Haase maakte al voor de dertiende keer zijn opwachting in het hoofdtoernooi. Hij won in Ahoy zes wedstrijden. In 2008 was hij in de openingsronde nog te sterk voor Murray.

In de tweede ronde neemt Murray het op tegen de winnaar van het duel tussen de Rus Andrej Roeblev en de Amerikaanse qualifier Marcos Giron.

Door de uitschakeling van Haase is Botic van de Zandschulp de enige overgebleven Nederlander in het enkelspel. Hij treft dinsdag de Kroaat Borna Coric.

Meer uit Sport

Le Court wint zesde etappe Tour de France Femmes, Pieterse derde

TOURNON-SUR-RHÔNE (ANP) - Kimberley Le Court heeft de zesde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster uit Mauritius van AG Insurance-Soudal was de beste in de heuvelachtige etappe over 153,4 kilometer van Montbrison naar Tournon-sur-Rhône. Cédrine Kerbaol uit Frankrijk werd tweede, voor de Nederlandse bolletjestruidraagster Puck Pieterse.

40 minuten geleden
Landskampioen ontvangt dit Eredivisieseizoen gouden schaal

ZEIST (ANP) - De kampioen van de Eredivisie mag dit seizoen een gouden schaal omhoog houden. De gouden versie van de kampioensschaal wordt ter ere van het 70-jarig bestaan van het betaald voetbal uitgereikt door Eredivisie CV en de KNVB, zo meldt de voetbalbond.

1 uur geleden
Wielrenner Lemmen wint etappe en pakt leiding in Ronde van Polen

KARPACZ (ANP) - De Nederlandse wielrenner Bart Lemmen heeft de vierde etappe van de Ronde van Polen gewonnen, en daarmee de leiding in het algemeen klassement overgenomen. Het is de eerste profzege voor de 30-jarige renner van Visma - Lease a Bike. Hij klopte de Italiaan Christian Scaroni in Karpacz. Axel Laurance uit Frankrijk werd derde op 14 seconden.

1 uur geleden
Peloton onderweg voor opnieuw zware etappe Tour de France Femmes

MONTBRISON (ANP) - De wielrensters in de Tour de France Femmes zijn vertrokken voor opnieuw een zware etappe. De start van de zesde etappe was in het bij Lyon gelegen Montbrison, de finish is na 153 kilometer in Tournon-sur-Rhône.

4 uur geleden
Strijd om WK wielrennen in 2032 gaat tussen Nederland en India

LEEK (ANP) - Groningen en Drenthe strijden alleen nog met India om de organisatie van de WK wielrennen in 2032. Dat heeft voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI bekendgemaakt tijdens een interview. Eigenaar Thijs Rondhuis van wielerorganisatie Courage Event, een van de organisaties achter het Nederlandse WK-bid, is blij met het wegvallen van concurrenten, maar ziet India als "een van de zwaarste tegenkandidaten".

5 uur geleden
Wielrenner Del Toro verlengt bij UAE Emirates na sterke Tour

ABU DHABI (ANP) - De Mexicaan Isaac del Toro heeft na zijn sterke Tour de France zijn contract bij UAE Team Emirates verlengd. De 22-jarige wielrenner ligt daardoor de komende vijf jaar nog vast bij de ploeg met daarin ook onder anderen vijfvoudig Tourwinnaar en regerend wereldkampioen Tadej Pogačar. Del Toro werd zelf derde bij zijn debuut in de Ronde van Frankrijk en won de witte jongerentrui.

8 uur geleden
Van de Zandschulp wint in Montreal verrassend van Medvedev

MONTREAL (ANP/AFP) - Tenniser Botic van de Zandschulp heeft in de nacht van woensdag op donderdag op het masterstoernooi van Montreal verrassend gewonnen van de als vierde geplaatste Daniil Medvedev. Van de Zandschulp versloeg de kampioen van 2021 in twee sets: 6-3 7-6 (5).

15 uur geleden