Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haase verliest in Ahoy na goede start in drie sets van Murray

Haase verliest in Ahoy na goede start in drie sets van Murray

ROTTERDAM (ANP) - Het is Robin Haase niet gelukt zich ten koste van Andy Murray te plaatsen voor de tweede ronde van het ABN AMRO World Tennis Tournament. Haase verloor met 2-6 7-6 (2) 6-3 van de voormalig nummer 1 van de wereld en drievoudig grandslamwinnaar. Zowel Haase als Murray kreeg van toernooidirecteur Richard Krajicek een wildcard.

Haase begon goed aan het duel in het lege Ahoy. Hij trok met overtuigend spel in ruim een half uur de eerste set naar zich toe. Haase brak de gefrustreerde en slordige Murray, tegenwoordig de mondiale nummer 123, twee keer.

In de tweede set verzuimde Haase door te drukken en het kwam aan op een tiebreak, waarin de knokkende Murray met zijn beste tennis voor de dag kwam. Haase herstelde zich echter knap en nam in de derde set een 3-0-voorsprong. Hij verloor echter zes games op een rij. Na tweeënhalf uur benutte de Schot op de service van Haase zijn eerste wedstrijdpunt. Murray won in totaal 99 punten, Haase pakte er 4 minder.

Het is de derde keer op een rij dat Haase, afgezakt naar plek 193 op de wereldranglijst, op het grootste toernooi van Nederland de eerste ronde niet weet te overleven. Drie jaar geleden verloor hij in de kwartfinales van Roger Federer.

De 33-jarige Haase maakte al voor de dertiende keer zijn opwachting in het hoofdtoernooi. Hij won in Ahoy zes wedstrijden. In 2008 was hij in de openingsronde nog te sterk voor Murray.

In de tweede ronde neemt Murray het op tegen de winnaar van het duel tussen de Rus Andrej Roeblev en de Amerikaanse qualifier Marcos Giron.

Door de uitschakeling van Haase is Botic van de Zandschulp de enige overgebleven Nederlander in het enkelspel. Hij treft dinsdag de Kroaat Borna Coric.

Meer uit Sport

De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

5 uur geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

6 uur geleden
Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

7 uur geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

8 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

9 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

9 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

11 uur geleden