Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haase trekt stand gelijk in Daviscup

Haase trekt stand gelijk in Daviscup

MADRID (ANP) - Robin Haase heeft de stand gelijkgetrokken in de ontmoeting met Kazachstan tijdens de Daviscup Finals: 1-1. De kopman van de Nederlandse ploeg won in Madrid in een spannende driesetter van Alexander Boeblik. Het werd 7-5 3-6 7-6 (5). Haase, die op 5-4 al een wedstrijdpunt had gemist, maakte het in de tiebreak op zijn tweede matchpoint af met een ace.

In de beslissende set vielen er geen breaks te noteren. Haase was in de tiende game één punt verwijderd van de zege, maar zag op het beslissende moment zijn backhandpassing net achter de lijn verdwijnen. In de absolute slotfase van de partij herpakte Haase zich. In de tiebreak liet hij nog wel een 4-1-voorsprong glippen, maar bij 4-4 nam hij de leiding met een knappe volley. De onberekenbare Boeblik, de mondiale nummer 5, noteerde bij 5-5 in de tiebreak een onnodige fout, waarna Haase het afmaakte met een winnende service.

De vreugdekreten na afloop waren veelzeggend. Haase heeft de afgelopen weken weinig partijen gewonnen. Op de laatste twee challengertoernooien verloor hij zijn eerste partij. De beste tennisser van Nederland is op de wereldranglijst afgezakt naar plek 163.

Verlies

Eerder op de dag moest Botic van de Zandschulp met ondubbelzinnige cijfers zijn meerdere erkennen in Michail Koekoesjkin: 6-2 6-2.

De Daviscup beleeft in Madrid de eerste editie in een nieuw format. Achttien landen, verdeeld over zes groepen van drie, strijden om de bokaal. Uit elke groep plaatst de winnaar zich voor de kwartfinales, evenals de twee beste nummers twee. Oranje treft woensdag Groot-Brittannië.

Meer uit Sport

Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

3 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

8 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

21 uur geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

23 uur geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

1 dag geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

1 dag geleden