Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haase trekt stand gelijk in Daviscup

Haase trekt stand gelijk in Daviscup

MADRID (ANP) - Robin Haase heeft de stand gelijkgetrokken in de ontmoeting met Kazachstan tijdens de Daviscup Finals: 1-1. De kopman van de Nederlandse ploeg won in Madrid in een spannende driesetter van Alexander Boeblik. Het werd 7-5 3-6 7-6 (5). Haase, die op 5-4 al een wedstrijdpunt had gemist, maakte het in de tiebreak op zijn tweede matchpoint af met een ace.

In de beslissende set vielen er geen breaks te noteren. Haase was in de tiende game één punt verwijderd van de zege, maar zag op het beslissende moment zijn backhandpassing net achter de lijn verdwijnen. In de absolute slotfase van de partij herpakte Haase zich. In de tiebreak liet hij nog wel een 4-1-voorsprong glippen, maar bij 4-4 nam hij de leiding met een knappe volley. De onberekenbare Boeblik, de mondiale nummer 5, noteerde bij 5-5 in de tiebreak een onnodige fout, waarna Haase het afmaakte met een winnende service.

De vreugdekreten na afloop waren veelzeggend. Haase heeft de afgelopen weken weinig partijen gewonnen. Op de laatste twee challengertoernooien verloor hij zijn eerste partij. De beste tennisser van Nederland is op de wereldranglijst afgezakt naar plek 163.

Verlies

Eerder op de dag moest Botic van de Zandschulp met ondubbelzinnige cijfers zijn meerdere erkennen in Michail Koekoesjkin: 6-2 6-2.

De Daviscup beleeft in Madrid de eerste editie in een nieuw format. Achttien landen, verdeeld over zes groepen van drie, strijden om de bokaal. Uit elke groep plaatst de winnaar zich voor de kwartfinales, evenals de twee beste nummers twee. Oranje treft woensdag Groot-Brittannië.

Meer uit Sport

Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

4 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

5 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

6 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

6 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

7 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

7 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

13 uur geleden