Haase speelt minder voor ranking maar vooral voor mooie momenten
PARIJS (ANP) - Robin Haase wil vooral genieten van de laatste jaren van zijn tennisloopbaan. Bijvoorbeeld van momenten zoals komende week, als hij op basis van een wildcard zijn opwachting maakt op het grastoernooi van Rosmalen.
Hij was ooit de nummer 33 van de wereld en was jarenlang present op de grandslamtoernooien. Momenteel is de 35-jarige Haase de nummer 264 van de wereld en vorige maand werd hij niet toegelaten tot de kwalificaties van Roland Garros. In plaats daarvan speelde hij een challenger in Kazachstan.
"Ik ben niet zo heel erg met de ranking bezig", aldus Haase. "De top 100 is niet mijn doel, maar ik wil gewoon nog mooie dingen laten zien. Me nog eens kwalificeren voor een grand slam bijvoorbeeld en een gave wedstrijd spelen. Of om nog een keer kans maken op het hoofdtoernooi in Rotterdam bijvoorbeeld. Dat zijn mooie momenten die ik nog een keer wil meemaken. Ik tennis niet meer om ATP-toernooien te winnen, ik wil aan mezelf laten zien dat ik er nog wel ben."
Wildcard
Komende week krijgt Haase die kans op het Autotron-complex, want hij heeft van toernooidirecteur Marcel Hunze een wildcard ontvangen. "Ik heb hem niet eens zelf aangevraagd, maar Marcel belde mij op. De afgelopen jaren kreeg ik geen wildcard in Rotterdam en die had ik ook niet verdiend. Ik ken tegenwoordig mijn plek en een wildcard moet je verdienen. Voor Rosmalen was het een ander verhaal met al vier Nederlanders in het hoofdtoernooi."
Vorige maand beleefde Haase weer eens een sportief hoogtepuntje in het Kazachse Sjimkent, waar hij net naast zijn eerste toernooizege sinds 2016 greep. Maar in hetzelfde Sjimkent vroeg hij zich een week daarvoor nog af waar hij het allemaal nog voor doet. Zijn pijnlijke knie speelde weer op.
Doorspelen
"Sinds 2013 speel ik elke dag met pijn en die eist zijn tol en is van invloed op je gemoedstoestand. In Kazachstan wist ik het niet meer en dacht ik: wat ben ik aan het doen? Soms voelt het alsof de grens is bereikt, maar een week later voelde ik me weer hartstikke goed. Rafael Nadal had de laatste tijd best wat uitspraken waar ik me echt in kon vinden. Bijvoorbeeld: Als je niet meer happy kan zijn door de pijn, dan moet het echt klaar zijn."
Voorlopig wil Haase van een afscheid nog niets weten. "Twee jaar geleden heb ik alles op alles gezet, bijvoorbeeld door een fysio mee te nemen, om nog door te spelen. Vervolgens heeft corona roet in het eten gegooid, maar zo wilde ik niet stoppen. Zolang ik kan dubbelen op de grand slams en op de grote toernooien kwalificatie kan spelen, wil ik dit nog wel even doen. Ondanks dat ik al jaren bijleg op het tennis."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
48 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
3 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
13 uur geleden