Haase plaatst zich niet voor hoofdtoernooi Australian Open
DOHA (ANP) - Tennisser Robin Haase heeft zich niet weten te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Australian Open. De Haagse prof verloor in de derde en laatste ronde van het kwalificatietoernooi in Doha in twee sets van de Fransman Quentin Halys: 3-6 4-6.
Botic van de Zandschulp is nu de enige Nederlander in het hoofdtoernooi bij de mannen van het grandslamtoernooi in Melbourne, dat pas op 8 februari begint. Hij won van de Fransman Mathias Bourgue en maakt volgende maand zijn debuut in het hoofdtoernooi van een grandslamtoernooi.
De 33-jarige Haase stond jarenlang in de top 100 van de wereld en was altijd verzekerd van rechtstreekse deelname aan de grandslams, maar hij is de afgelopen jaren ver weggezakt op de wereldranglijst en genoodzaakt kwalificaties te spelen. Hij leverde tegen Halys in beide sets een keer zijn servicegame in en wist zelf geen breakpoints te benutten. Na een kleine anderhalf uur was het klaar voor Haase.
Meer uit Sport
CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
3 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
21 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geleden