Haase gaat op NK dubbelen met zoon Krajicek
AMSTELVEEN (ANP) - Robin Haase vormt op de NK tennis in Amstelveen in het dubbelspeltoernooi een koppel met Alec Deckers, de zoon van Richard Krajicek. Het duo heeft een wildcard ontvangen.
"Hij benaderde mij of ik met hem wilde spelen. Hij had een wildcard nodig en die zou hij met mij eerder krijgen", aldus Haase. "Eerst zou hier om best-of-five gespeeld worden, waardoor ik het niet zou doen. Maar dat werd teruggedraaid naar best-of-three en toen leek het me wel wat."
De 20-jarige Deckers, die bewust de achternaam van zijn moeder heeft gekregen, is de nummer 1856 van de wereldranglijst. De zoon van de voormalig Wimbledonkampioen doet op de NK alleen aan het dubbelspel mee.
Ritme met oog op herstart tennisseizoen
Haase hoopt op het Nationaal Tennis Centrum ritme op te doen in aanloop naar de herstart van het internationale circuit. Hij beperkte zich de voorbije maanden vooral tot demonstratiewedstrijden in eigen land, maar deed de afgelopen weken ook mee aan de Italiaanse competitie. De voormalig nummer 33 van de wereld had een uitnodiging op zak voor de Adria Tour, het omstreden tennistoernooi van Novak Djokovic, maar die invitatie besloot hij naast zich neer te leggen.
"Ik heb het niet gedaan, want ik vond het veel te vroeg en onverantwoord", aldus Haase (33). "Als er een foto van mij zou zijn rondgegaan waarop ik zij-aan-zij met iemand zou staan, dan zou ik zijn afgemaakt in Nederland."
Op de Adria Tour, die onder meer Belgrado aandeed, was publiek gewoon toegestaan. Spelers schudden elkaar de hand en op beelden was te zien dat de spelers buiten de wedstrijden om gezamenlijk feestvierden. Onder anderen Djokovic zelf bleek besmet te zijn, evenals Grigor Dimitrov. "Wat zij daar hebben gedaan is heel erg dom. Daarom ben ik blij dat ik het niet heb gedaan", zei Haase eerder over het gedrag van zijn collega's.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
4 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
10 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
20 uur geleden