Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haase gaat op NK dubbelen met zoon Krajicek

Haase gaat op NK dubbelen met zoon Krajicek

AMSTELVEEN (ANP) - Robin Haase vormt op de NK tennis in Amstelveen in het dubbelspeltoernooi een koppel met Alec Deckers, de zoon van Richard Krajicek. Het duo heeft een wildcard ontvangen.

"Hij benaderde mij of ik met hem wilde spelen. Hij had een wildcard nodig en die zou hij met mij eerder krijgen", aldus Haase. "Eerst zou hier om best-of-five gespeeld worden, waardoor ik het niet zou doen. Maar dat werd teruggedraaid naar best-of-three en toen leek het me wel wat."

De 20-jarige Deckers, die bewust de achternaam van zijn moeder heeft gekregen, is de nummer 1856 van de wereldranglijst. De zoon van de voormalig Wimbledonkampioen doet op de NK alleen aan het dubbelspel mee.

Ritme met oog op herstart tennisseizoen

Haase hoopt op het Nationaal Tennis Centrum ritme op te doen in aanloop naar de herstart van het internationale circuit. Hij beperkte zich de voorbije maanden vooral tot demonstratiewedstrijden in eigen land, maar deed de afgelopen weken ook mee aan de Italiaanse competitie. De voormalig nummer 33 van de wereld had een uitnodiging op zak voor de Adria Tour, het omstreden tennistoernooi van Novak Djokovic, maar die invitatie besloot hij naast zich neer te leggen.

"Ik heb het niet gedaan, want ik vond het veel te vroeg en onverantwoord", aldus Haase (33). "Als er een foto van mij zou zijn rondgegaan waarop ik zij-aan-zij met iemand zou staan, dan zou ik zijn afgemaakt in Nederland."

Op de Adria Tour, die onder meer Belgrado aandeed, was publiek gewoon toegestaan. Spelers schudden elkaar de hand en op beelden was te zien dat de spelers buiten de wedstrijden om gezamenlijk feestvierden. Onder anderen Djokovic zelf bleek besmet te zijn, evenals Grigor Dimitrov. "Wat zij daar hebben gedaan is heel erg dom. Daarom ben ik blij dat ik het niet heb gedaan", zei Haase eerder over het gedrag van zijn collega's.

Meer uit Sport

Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

2 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

4 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

5 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

6 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

7 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

8 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

10 uur geleden