Haase gaat op NK dubbelen met zoon Krajicek
AMSTELVEEN (ANP) - Robin Haase vormt op de NK tennis in Amstelveen in het dubbelspeltoernooi een koppel met Alec Deckers, de zoon van Richard Krajicek. Het duo heeft een wildcard ontvangen.
"Hij benaderde mij of ik met hem wilde spelen. Hij had een wildcard nodig en die zou hij met mij eerder krijgen", aldus Haase. "Eerst zou hier om best-of-five gespeeld worden, waardoor ik het niet zou doen. Maar dat werd teruggedraaid naar best-of-three en toen leek het me wel wat."
De 20-jarige Deckers, die bewust de achternaam van zijn moeder heeft gekregen, is de nummer 1856 van de wereldranglijst. De zoon van de voormalig Wimbledonkampioen doet op de NK alleen aan het dubbelspel mee.
Ritme met oog op herstart tennisseizoen
Haase hoopt op het Nationaal Tennis Centrum ritme op te doen in aanloop naar de herstart van het internationale circuit. Hij beperkte zich de voorbije maanden vooral tot demonstratiewedstrijden in eigen land, maar deed de afgelopen weken ook mee aan de Italiaanse competitie. De voormalig nummer 33 van de wereld had een uitnodiging op zak voor de Adria Tour, het omstreden tennistoernooi van Novak Djokovic, maar die invitatie besloot hij naast zich neer te leggen.
"Ik heb het niet gedaan, want ik vond het veel te vroeg en onverantwoord", aldus Haase (33). "Als er een foto van mij zou zijn rondgegaan waarop ik zij-aan-zij met iemand zou staan, dan zou ik zijn afgemaakt in Nederland."
Op de Adria Tour, die onder meer Belgrado aandeed, was publiek gewoon toegestaan. Spelers schudden elkaar de hand en op beelden was te zien dat de spelers buiten de wedstrijden om gezamenlijk feestvierden. Onder anderen Djokovic zelf bleek besmet te zijn, evenals Grigor Dimitrov. "Wat zij daar hebben gedaan is heel erg dom. Daarom ben ik blij dat ik het niet heb gedaan", zei Haase eerder over het gedrag van zijn collega's.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
5 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
19 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
19 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden