Haase en Van Rijthoven door in kwalificaties Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De tennissers Robin Haase en Tim van Rijthoven hebben de eerste ronde van het kwalificatietoernooi voor de Australian Open doorstaan. De 34-jarige Hagenaar won in drie sets van de Slowaak Andrej Martin, die als eerste was geplaatst (6-0 4-6 7-5). Van Rijthoven versloeg de Argentijn Facundo Mena in twee sets: 6-4 6-3.
Haase, die is afgezakt naar de 229e plaats op de wereldranglijst, had 1 uur en 47 minuten nodig om Martin te verslaan. De 34-jarige Nederlander won de eerste set overtuigend met 6-0, maar verloor de tweede met 6-4. In de derde en beslissende set kwam Haase met 5-0 voor, maar liet hij zijn tegenstander tot 5-5 terugkomen. Hij herpakte zich en wist met winst in de volgende twee games alsnog de set met 7-5 en daarmee de partij te winnen.
In de tweede ronde van de kwalificaties treft Haase de Kazach Michail Koekoesjkin. De 24-jarige Van Rijthoven, nummer 258 van de wereld, gaat het opnemen tegen de als achtste geplaatste Yannick Hanfmann uit Duitsland.
Drie overwinningen geven recht op een plek in het hoofdtoernooi, dat op maandag 17 januari begint. Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn op basis van hun posities op de wereldranglijst rechtstreeks toegelaten.
Dinsdag komen in de kwalificaties Jesper de Jong, Lesley Pattinama-Kerkhove, Arianne Hartono, Indy de Vroome en Richèl Hogenkamp in actie in Melbourne.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
4 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
4 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
4 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
8 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
9 uur geleden