Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haase en Van Rijthoven door in kwalificaties Australian Open

Haase en Van Rijthoven door in kwalificaties Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De tennissers Robin Haase en Tim van Rijthoven hebben de eerste ronde van het kwalificatietoernooi voor de Australian Open doorstaan. De 34-jarige Hagenaar won in drie sets van de Slowaak Andrej Martin, die als eerste was geplaatst (6-0 4-6 7-5). Van Rijthoven versloeg de Argentijn Facundo Mena in twee sets: 6-4 6-3.

Haase, die is afgezakt naar de 229e plaats op de wereldranglijst, had 1 uur en 47 minuten nodig om Martin te verslaan. De 34-jarige Nederlander won de eerste set overtuigend met 6-0, maar verloor de tweede met 6-4. In de derde en beslissende set kwam Haase met 5-0 voor, maar liet hij zijn tegenstander tot 5-5 terugkomen. Hij herpakte zich en wist met winst in de volgende twee games alsnog de set met 7-5 en daarmee de partij te winnen.

In de tweede ronde van de kwalificaties treft Haase de Kazach Michail Koekoesjkin. De 24-jarige Van Rijthoven, nummer 258 van de wereld, gaat het opnemen tegen de als achtste geplaatste Yannick Hanfmann uit Duitsland.

Drie overwinningen geven recht op een plek in het hoofdtoernooi, dat op maandag 17 januari begint. Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn op basis van hun posities op de wereldranglijst rechtstreeks toegelaten.

Dinsdag komen in de kwalificaties Jesper de Jong, Lesley Pattinama-Kerkhove, Arianne Hartono, Indy de Vroome en Richèl Hogenkamp in actie in Melbourne.

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verslaat Van Veen in finale Bahrein Masters

BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.

1 uur geleden
Slovenië en Montenegro vestigen doelpuntenrecord op EK handbal

OSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.

1 uur geleden
Waterpoloërs gaan onderuit tegen Hongarije op EK

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.

2 uur geleden
IJsdanspaar Verhaegh/Van Geffen strandt in ritmische dans op EK

SHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.

3 uur geleden
Kopvrouw Velzeboer bij EK shorttrack foutloos op eerste dag

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.

5 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als vierde in Altenberg

ALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.

6 uur geleden
Trucker Van den Brink wint twaalfde etappe Dakar Rally

YANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.

7 uur geleden