Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haase en Middelkoop als 'oudjes' op winnaarsring Ahoy

Haase en Middelkoop als 'oudjes' op winnaarsring Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Robin Haase en Matwé Middelkoop zagen in de nadagen van hun loopbaan een wens in vervulling gaan. Hun namen prijken vanaf nu namelijk op de winnaarsring van sportpaleis Ahoy. Het Nederlandse duo, met een wildcard toegelaten, won zondag het dubbeltoernooi van het ABN AMRO World Tennis Tournament.

"Het gaat momenteel allemaal wat stroever, maar blijkbaar kan ik het toch nog een beetje", zei de 34-jarige Haase, na zijn zege op de Zuid-Afrikaan Lloyd Harris en Tim Pütz uit Duitsland. In het enkelspel werd Haase ruim een week geleden al in de kwalificaties uitgeschakeld.

"Het was fantastisch om weer met Matwé te spelen. De laatste keren gingen niet zo goed, maar daarvoor hebben we een aantal titels gewonnen. Maar dit is toch de mooiste. Mensen realiseren het zich misschien niet altijd in Nederland, maar dit is het allerbeste indoortoernooi ter wereld."

Hoogtepunt

De 38-jarige Middelkoop beleefde het hoogtepunt uit zijn loopbaan. "Vorige week hebben we een wildcardje gekregen en in een keer staan we hier. Robin zei: ik wil heel graag op de ring. Ik heb geen idee hoe we deze hebben gewonnen. Wow", aldus Middelkoop.

"Toen ik tien jaar oud was, was ik hier ballenjongen en nu pak ik hier op mijn 38e de grootste titel uit mijn leven. Volgende week bereik ik ook mijn hoogste ranking ooit. Mijn boodschap voor de ballenkinderen is dan ook: blijf je dromen najagen."

Mooi cadeautje

Haase sloot nog af met een boodschap voor toernooidirecteur Richard Krajicek. "Bedankt Richard voor de wildcard voor het enkelspel voor volgend jaar. Dat is een mooi cadeautje", zei hij gekscherend. Dit jaar kregen Andy Murray en Jo-Wilfried Tsonga de voorkeur boven Haase en Jesper de Jong.

Haase en Middelkoop vormden in het verleden korte tijd een vast koppel. Ze pakten in 2018 drie dubbeltitels.

Meer uit Sport

Cricketers verslaan Namibië op WK T20

DELHI (ANP) - Het Nederlandse cricketteam heeft zijn eerste overwinning geboekt op het WK T20. Het team van bondscoach Ryan Cook versloeg in het Indiase Delhi Namibië. Nederland verloor zaterdag zijn eerste wedstrijd van Pakistan.

24 minuten geleden
Shorttrackster Velzeboer op olympische 500 meter naar kwartfinale

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zich bij de start van de Olympische Spelen overtuigend geplaatst voor de kwartfinale van de 500 meter. De 24-jarige kopvrouw van de Nederlandse ploeg eindigde in de voorrondes als eerste in haar heat. Velzeboer reed in de Milano Ice Skating Arena vanaf de start weg bij de andere drie deelneemsters en was niet meer te achterhalen.

30 minuten geleden
Commotie om 'oorlogshelm' Oekraïense skeletonner op Winterspelen

CORTINA (ANP) - Een olympische skeletonner uit Oekraïne heeft van het Internationaal Olympisch Comité te horen gekregen dat hij op de Winterspelen geen helm mag dragen met daarop afbeeldingen van omgekomen Oekraïense sporters in de oorlog met Rusland. "Het is een beslissing die me diep raakt", meldde Vladyslav Jeraskevitsj, die ook de vlag droeg van Oekraïne tijdens de openingsceremonie, op Instagram.

2 uur geleden
Leerdam ziet haar grote doel uitkomen: superbijzonder moment

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.

13 uur geleden
Sterk optreden geeft Kok vertrouwen voor 500 én 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.

14 uur geleden
Kok dacht dat haar tijd goed genoeg was voor olympisch goud

MILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.

15 uur geleden
Emotionele Leerdam blij dat ze haar hart heeft gevolgd

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.

15 uur geleden