Haase en Middelkoop als 'oudjes' op winnaarsring Ahoy
ROTTERDAM (ANP) - Robin Haase en Matwé Middelkoop zagen in de nadagen van hun loopbaan een wens in vervulling gaan. Hun namen prijken vanaf nu namelijk op de winnaarsring van sportpaleis Ahoy. Het Nederlandse duo, met een wildcard toegelaten, won zondag het dubbeltoernooi van het ABN AMRO World Tennis Tournament.
"Het gaat momenteel allemaal wat stroever, maar blijkbaar kan ik het toch nog een beetje", zei de 34-jarige Haase, na zijn zege op de Zuid-Afrikaan Lloyd Harris en Tim Pütz uit Duitsland. In het enkelspel werd Haase ruim een week geleden al in de kwalificaties uitgeschakeld.
"Het was fantastisch om weer met Matwé te spelen. De laatste keren gingen niet zo goed, maar daarvoor hebben we een aantal titels gewonnen. Maar dit is toch de mooiste. Mensen realiseren het zich misschien niet altijd in Nederland, maar dit is het allerbeste indoortoernooi ter wereld."
Hoogtepunt
De 38-jarige Middelkoop beleefde het hoogtepunt uit zijn loopbaan. "Vorige week hebben we een wildcardje gekregen en in een keer staan we hier. Robin zei: ik wil heel graag op de ring. Ik heb geen idee hoe we deze hebben gewonnen. Wow", aldus Middelkoop.
"Toen ik tien jaar oud was, was ik hier ballenjongen en nu pak ik hier op mijn 38e de grootste titel uit mijn leven. Volgende week bereik ik ook mijn hoogste ranking ooit. Mijn boodschap voor de ballenkinderen is dan ook: blijf je dromen najagen."
Mooi cadeautje
Haase sloot nog af met een boodschap voor toernooidirecteur Richard Krajicek. "Bedankt Richard voor de wildcard voor het enkelspel voor volgend jaar. Dat is een mooi cadeautje", zei hij gekscherend. Dit jaar kregen Andy Murray en Jo-Wilfried Tsonga de voorkeur boven Haase en Jesper de Jong.
Haase en Middelkoop vormden in het verleden korte tijd een vast koppel. Ze pakten in 2018 drie dubbeltitels.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.
25 minuten geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.
43 minuten geledenGUANGZHOU (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben ook hun tweede Pro League-duel met gastland China overtuigend gewonnen. De olympisch kampioen versloeg de verliezend finalist van 2024 in Parijs met 6-1. Felice Albers en Marijn Veen scoorden in Guangzhou ieder twee keer, Frédérique Matla en Yibbi Jansen één keer.
45 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft zich op de Olympische Spelen geplaatst voor de achtste finales op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse zette in de twee kwalificatieruns op het Livigno Snow Park tijden neer van 46,22 en 47,41 seconden. Met een totaaltijd van 1.33,63 eindigde ze als achtste van de 32 deelnemers.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
19 uur geleden