Haase en Griekspoor overleven matchpoint in dubbelspel Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Tennissers Robin Haase en Tallon Griekspoor hebben in de eerste ronde van het dubbelspel van het ATP-toernooi van Rosmalen een wedstrijdpunt overleefd. Het Nederlandse gelegenheidsduo won op de grasbanen van het Autotron met 6-7 (5) 6-3 11-9 van de Kazach Aleksandr Boeblik en Mackenzie McDonald uit de Verenigde Staten.
Haase en Griekspoor stonden in de beslissende match-tiebreak met 9-8 achter, maar wonnen drie punten op een rij. Boeblik besloot het duel met een dubbele fout.
In de kwartfinales nemen Haase en Griekspoor het mogelijk op tegen Jean-Julien Rojer en zijn partner Marcelo Arévalo uit El Salvador.
Schuurs
Demi Schuurs bereikte in het vrouwendubbelspel de laatste acht. De beste dubbelspeelster van Nederland was met de Belgische Elise Mertens duidelijk te sterk voor de Amerikaanse Ashlyn Krueger en Erin Routliffe uit Canada: 6-2 6-2.
Schuurs en Mertens zijn als eerste geplaatst. Ze wonnen het toernooi vijf jaar geleden.
Schoofs
Lesley Pattinama-Kerkhove en Bibiane Schoofs werden in de openingsronde uitgeschakeld. Oksana Kalasjnikova uit Georgië en Aljaksandra Sasnovitsj uit Belarus waren met 6-2 6-4 te sterk.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op Curaçao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.
27 minuten geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
11 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
12 uur geleden