Haase één afzegging verwijderd van hoofdtoernooi Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Robin Haase (33) is dicht bij deelname aan de Australian Open. Na een reeks afmeldingen heeft hij nog maar één afzegging nodig om als zogenoemde lucky loser tot het hoofdtoernooi te worden toegelaten.
Haase verloor eerder deze maand in Doha in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi. Mede omdat de nummer 198 van de wereld op de Australian Open ook in het dubbelspel in actie komt, reisde hij toch af naar Melbourne.
De afgelopen dagen meldden onder anderen de Portugees João Sousa en Alejandro Davidovich Fokina uit Spanje zich af, waardoor er al meerdere lucky losers zijn. Die worden bij een afzegging, op volgorde van hun ranking, alsnog toegevoegd tot het schema.
Haase deed elf keer eerder mee aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Vorig jaar ontbrak hij omdat hij de voorkeur gaf aan het spelen van challengertoernooien.
De Australian Open begint op maandag 8 februari. De loting is nog niet verricht.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
14 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
17 uur geleden