Haase begint kwalificatie tegen Braziliaan Seyboth Wild
DOHA (ANP) - Tennisser Robin Haase neemt het in de eerste ronde van het kwalificatietoernooi voor de Australian Open op tegen de Braziliaan Thiago Seyboth Wild, de nummer 6 van de plaatsingslijst. Dat is het resultaat van de loting die zaterdag plaatsvond. Voor de kwalificatie wordt vanwege de coronamaatregelen uitgeweken naar Doha. Voor de tennissers die zich plaatsen volgen daarna twee weken quarantaine in Australië. De Australian Open begint op 8 februari.
De 20-jarige Seyboth Wild is de nummer 117 van de wereld, Haase staat 198e. Botic van de Zandschulp treft in de eerste ronde eveneens een jonge speler. De 18-jarige Italiaan Lorenzo Musetti staat 127e op de ATP-ranking, Van de Zandschulp volgt een kleine dertig plaatsen lager. Tallon Griekspoor, op plaats 155 de hoogst geklasseerde Nederlander, lootte Harry Bourchier, een 24-jarige Australiër die met een wildcard tot de kwalificaties is toegelaten.
Van de Zandschulp komt zondag al in actie, Haase en Griekspoor volgen maandag.
Meer uit Sport
DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
1 uur geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
15 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
1 dag geleden