Haase baalt dat hij zijn ranking niet heeft kunnen verbeteren
MELBOURNE (ANP) - Robin Haase baalt ervan dat hij op de Australian Open zijn ranking niet een boost heeft kunnen geven. De Nederlander verloor in de openingsronde in vier sets van de Serviër Filip Krajinovic (6-7 (4) 3-6 6-4 2-6).
"Jammer dat ik hier niet een rondje kon winnen om aan het begin van het jaar wat punten te scoren. Het is momenteel heel lastig om toernooien te spelen dus het zou lekker zijn geweest als ik mijn ranking wat had kunnen verbeteren", zei de 33-jarige Haase, afgezakt naar plek 197 op de wereldranglijst.
"Het was heel zonde van de eerste set, waarin ik in de tiebreak met 3-0 voorstond. Vervolgens miste ik met mijn service net een ace en speelde hij een paar goede punten. Credits voor hem hoe hij het omdraaide. Wat ik mezelf kwalijk kan nemen, is dat ik in de tweede set een heel slordige game speelde. Ik kwam goed terug in de derde, zat er goed in, maar in de vierde set serveerde hij geweldig en was hij ontketend."
Relatief goede start
Haase kijkt ondanks zijn verlies terug op een relatief goede start van het seizoen; hij won in de kwalificaties van de Australian Open in Doha twee partijen en bereikte op een voorbereidingstoernooi in Melbourne de tweede ronde.
"Het niveau was goed, net als vorige week in de partijen tegen Kimmer Coppejans en Pablo Cuevas, die zowaar nog beter speelde dan ik. En fysiek voel ik me goed", aldus Haase, die het in Melbourne zonder coach Raymond Knaap moest stellen. "Het is alleen jammer dat ik de partij vandaag niet naar me toe kon trekken."
Haase komt nog in actie in het dubbelspel. Zijn partner Oliver Marach kampte in aanloop naar het toernooi met een blessure maar is daarvan hersteld. "Hij traint weer volle bak, dus hopelijk kunnen we in het dubbelspel wat moois neerzetten."
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
5 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
13 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
13 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
14 uur geleden