Haase baalt dat hij zijn ranking niet heeft kunnen verbeteren
MELBOURNE (ANP) - Robin Haase baalt ervan dat hij op de Australian Open zijn ranking niet een boost heeft kunnen geven. De Nederlander verloor in de openingsronde in vier sets van de Serviër Filip Krajinovic (6-7 (4) 3-6 6-4 2-6).
"Jammer dat ik hier niet een rondje kon winnen om aan het begin van het jaar wat punten te scoren. Het is momenteel heel lastig om toernooien te spelen dus het zou lekker zijn geweest als ik mijn ranking wat had kunnen verbeteren", zei de 33-jarige Haase, afgezakt naar plek 197 op de wereldranglijst.
"Het was heel zonde van de eerste set, waarin ik in de tiebreak met 3-0 voorstond. Vervolgens miste ik met mijn service net een ace en speelde hij een paar goede punten. Credits voor hem hoe hij het omdraaide. Wat ik mezelf kwalijk kan nemen, is dat ik in de tweede set een heel slordige game speelde. Ik kwam goed terug in de derde, zat er goed in, maar in de vierde set serveerde hij geweldig en was hij ontketend."
Relatief goede start
Haase kijkt ondanks zijn verlies terug op een relatief goede start van het seizoen; hij won in de kwalificaties van de Australian Open in Doha twee partijen en bereikte op een voorbereidingstoernooi in Melbourne de tweede ronde.
"Het niveau was goed, net als vorige week in de partijen tegen Kimmer Coppejans en Pablo Cuevas, die zowaar nog beter speelde dan ik. En fysiek voel ik me goed", aldus Haase, die het in Melbourne zonder coach Raymond Knaap moest stellen. "Het is alleen jammer dat ik de partij vandaag niet naar me toe kon trekken."
Haase komt nog in actie in het dubbelspel. Zijn partner Oliver Marach kampte in aanloop naar het toernooi met een blessure maar is daarvan hersteld. "Hij traint weer volle bak, dus hopelijk kunnen we in het dubbelspel wat moois neerzetten."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na de eerste dag van het WK allround derde in het algemeen klassement. De 27-jarige schaatsster kwam op de tweede afstand, de 3000 meter, tot de tweede tijd met 3.57,37. Ragne Wiklund uit Noorwegen en Miho Takagi uit Japan gaan na de eerste dag gedeeld aan de leiding.
22 minuten geledenMANSFIELD (ANP) - Arsenal heeft de kwartfinale van de FA Cup bereikt met een 2-1-uitoverwinning op Mansfield Town. Dat is de nummer 16 van de League One, het derde niveau van de Engelse voetbalpiramide.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiër Niels de Langen kan zijn geluk niet op na zijn zilveren medaille op de afdaling. "Dit is wel een hele bijzondere", zei De Langen na de medailleceremonie telefonisch tegen het ANP. "Om zo de Spelen te beginnen, en met mensen op de tribune, dat is een onbeschrijfelijk gevoel."
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn in de achterhoede begonnen bij het WK allround. Marcel Bosker was met 37,17 de beste Nederlander op de vijftiende plaats. Jordan Stolz won de 500 meter in 34,22.
2 uur geledenSIENA (ANP) - De Zwitserse wielrenster Elise Chabbey heeft de Strade Bianche gewonnen. In de straten van Siena was ze de sterkste van een groep van acht vrouwen die samen de voet van de steile Via Santa Catarina haalde. Het is de eerste keer dat de renster van FDJ-Suez de Italiaanse voorjaarsklassieker wint. De tweede plaats was voor Kasia Niewiadoma uit Polen, voor de Duitse Franziska Koch.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong is het WK allround in Heerenveen begonnen met de tweede plaats op de 500 meter. De olympisch kampioene op de 1500 meter reed 38,59 en moest alleen de Japanse Miho Takagi voor zich dulden met 37,75. Titelverdedigster Joy Beune kwam tot 38,94 en werd daarmee zesde.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen (28) heeft niets overgehouden aan zijn crash in de kwalificaties voor de GP van Melbourne. De viervoudig wereldkampioen liet uit voorzorg een scan van zijn handen maken. "Ik voel me helemaal goed, dat is het belangrijkste", stelde Verstappen in een persbericht van zijn team Red Bull Racing.
2 uur geleden