Haas wil punten scoren met nieuwe Formule 1-bolide
KANNAPOLIS (ANP) - Het Formule 1-team Haas heeft als eerste zijn auto voor het nieuwe seizoen gepresenteerd. De Amerikaanse renstal deed dat aan de hand van een aantal foto's. De VF-22 is de auto waarin de Duitser Mick Schumacher en de Rus Nikita Mazepin het kampioenschap zullen racen.
Haas zal het met de nieuwe auto beter willen doen dan in 2021, toen het team geen enkel WK-punt wist te scoren en ook als laatste eindigde in de stand bij de constructeurs. Het team gaf aan dat het vorig jaar praktisch niets heeft gedaan om de auto beter te maken en zijn geld vooral heeft gestoken in de ontwikkeling van de auto voor 2022.
De Formule 1 heeft voor 2022 nieuwe technische regels ingevoerd. Er is veel veranderd in de aerodynamica, met als doel dat de auto's dichter achter elkaar kunnen rijden. Zo moet inhalen makkelijker worden. Opvallende veranderingen zijn ook het grotere formaat banden en de terugkeer van wieldoppen.
Competitieve auto
De nieuwe bolide van Haas is grotendeels wit, met rood en blauw als steunkleuren. De voor- en achtervleugel zien er ook heel anders uit dan die van de auto van vorig jaar. De auto zal voor het eerst in het echt zijn te zien tijdens de testraces in Barcelona van 23 tot en met 25 februari.
"Het is de tijd van het jaar waarin je natuurlijk optimistisch bent en dat het harde werk en de inspanningen van iedereen zich zullen vertalen in een competitieve auto op de baan," zegt eigenaar Gene Haas. "We hebben in 2020 de beslissing genomen om alle tijd en middelen in de VF-22 te steken. Hopelijk werpt die beslissing zijn vruchten af en kunnen we weer meedingen naar punten."
Van de tien Formule 1-teams heeft alleen Williams nog geen datum van onthulling bekendgemaakt. Red Bull, het team van wereldkampioen Max Verstappen, komt woensdag 9 februari met een digitale presentatie van de nieuwe wagen, de RB18.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviƫr Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
6 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
20 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
21 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden