Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haarlemse investeerder Nederlands Merkgoed koopt surfmerk Mistral

Haarlemse investeerder Nederlands Merkgoed koopt surfmerk Mistral

HAARLEM (ANP) - Watersport- en lifestylemerk Mistral heeft Nederlands Merkgoed als nieuwe eigenaar. De Haarlemse investeerder, die ook belangen heeft in onder andere kauwgommerk BenBits, maker van accessoires voor in huis Riverdale en limonademerk Ranja, wil Mistral helpen sneller te groeien.

Mistral maakt onder andere surfboards, kleding en schoeisel voor watersport. Het bedrijf was vorig jaar goed voor een omzet van 80 miljoen euro. Daarbij merkt de onderneming vooral een groeiende vraag naar materieel voor nieuwere watersporten als wingfoiling, waarbij een surfer gebruik maakt van een speciaal board en een soort van vleugel waarmee de surfer boven het water wordt gelift. Verder is ook peddelsurfen populair waarbij mensen zich staand op een supboard met een peddel voortbewegen. Alleen al in Duitsland werden volgens Mistral 200.000 supboards verkocht.

Volgens Ado Huisman van Mistral is er jaren geleden al contact gelegd met Nederlands Merkgoed. Volgens hem is gekozen voor een bedrijf met een duidelijke merkvisie. Mistral werd in 1976 opgericht en stond naar eigen zeggen aan de wieg van de windsurfsport. Bij het bedrijf werken momenteel zo'n zestig mensen. Een overnameprijs werd niet genoemd.

Meer uit Financieel

Reuters: China koopt minstens 10 ladingen Amerikaanse sojabonen

BEIJING/SINGAPORE (ANP/RTR) - China heeft minstens tien ladingen Amerikaanse sojabonen gekocht in contracten die sinds dinsdag zijn getekend. Dat meldt persbureau Reuters op basis van twee handelaren met kennis van de deals. Dit versterkt de piek in Chinese aankopen van Amerikaanse goederen na de recente dooi in de handelsbetrekkingen tussen de VS en China.

40 minuten geleden
Computerfabrikant HP gaat komende jaren tot 6000 banen schrappen

PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Computerfabrikant HP gaat de komende jaren duizenden banen schrappen. Het bedrijf kondigde aan dat 4000 tot 6000 banen zullen verdwijnen door meer gebruik te maken van AI-tools. Dat moet over drie jaar een jaarlijkse besparing van 1 miljard dollar opleveren.

8 uur geleden
Nvidia zakt op Wall Street na zorgen over concurrentie AI-chips

NEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat Meta AI-chips van Google wil gebruiken. Nvidia domineert momenteel de sector voor AI-chips. Maar bedrijven zoals de eigenaar van Facebook en Instagram zoeken naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.

8 uur geleden
Warner schikt zaak en start samenwerking met AI-muziekplatform

CAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Warner Music Group en AI-muziekstart-up Suno hebben een schikking getroffen in een auteursrechtszaak en zijn een samenwerking gestart voor het maken van muziek. Warner en andere grote platenlabels hebben Suno en zijn branchegenoot Udio vorig jaar aangeklaagd, omdat de start-ups auteursrechtelijk beschermd materiaal zouden hebben gebruikt in hun AI-platforms zonder compensatie voor de artiesten of bedrijven.

9 uur geleden
Bloomberg: Hassett gezien als favoriet voor nieuwe Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - Adviseurs en bondgenoten van president Donald Trump zien Kevin Hassett als de favoriet om de volgende voorzitter van de Federal Reserve te worden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met Hassett zou Trump een nauwe bondgenoot bij de Amerikaanse centrale bank hebben die hij goed kent en vertrouwt, volgens de bronnen.

10 uur geleden
Pantserhouwitsers krijgen beschermend net tegen drones

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse pantserhouwitsers krijgen netten die ze tegen kamikazedrones kunnen beschermen. Een Nederlands defensiebedrijf gaat die maken.

11 uur geleden
ABN AMRO stijgt fors in AEX na banenreductie

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.

12 uur geleden