
Haarlemse investeerder Nederlands Merkgoed koopt surfmerk Mistral
HAARLEM (ANP) - Watersport- en lifestylemerk Mistral heeft Nederlands Merkgoed als nieuwe eigenaar. De Haarlemse investeerder, die ook belangen heeft in onder andere kauwgommerk BenBits, maker van accessoires voor in huis Riverdale en limonademerk Ranja, wil Mistral helpen sneller te groeien.
Mistral maakt onder andere surfboards, kleding en schoeisel voor watersport. Het bedrijf was vorig jaar goed voor een omzet van 80 miljoen euro. Daarbij merkt de onderneming vooral een groeiende vraag naar materieel voor nieuwere watersporten als wingfoiling, waarbij een surfer gebruik maakt van een speciaal board en een soort van vleugel waarmee de surfer boven het water wordt gelift. Verder is ook peddelsurfen populair waarbij mensen zich staand op een supboard met een peddel voortbewegen. Alleen al in Duitsland werden volgens Mistral 200.000 supboards verkocht.
Volgens Ado Huisman van Mistral is er jaren geleden al contact gelegd met Nederlands Merkgoed. Volgens hem is gekozen voor een bedrijf met een duidelijke merkvisie. Mistral werd in 1976 opgericht en stond naar eigen zeggen aan de wieg van de windsurfsport. Bij het bedrijf werken momenteel zo'n zestig mensen. Een overnameprijs werd niet genoemd.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Drie op de tien werknemers kunnen minder thuiswerken dan twee jaar geleden. Ruim een op de drie werkgevers staat hier kritischer tegenover, meldt vakbond CNV na onderzoek onder 1200 werknemers.
1 minuut geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is vorig jaar met een kwart gestegen. Dat meldt de Nationale Agenda Laadinfrastructuur (NAL), een samenwerkingsverband van overheden, netbeheerders en kennisinstellingen voor de uitrol van landelijke laadinfrastructuur. Ondanks die stijging houdt de NAL rekening met stagnatie op den duur, bijvoorbeeld door het overvolle stroomnet en een tekort aan installateurs.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën heeft geen goed woord over voor het verlagen van de kredietrating van de Verenigde Staten door beoordelaar Moody's. "Moody's loopt achter de feiten aan, dat denkt iedereen over kredietbeoordelaars", zei minister Scott Bessent zondag in een interview met nieuwszender NBC.
15 uur geledenCANNES (ANP) - Er wordt een televisieserie gemaakt over het verhaal van de broers Adolf en Rudolf Dassler, de oprichters van sportkledingmerken Adidas en Puma. Dat hebben de producenten zondag aangekondigd. De in Hollywood gevestigde filmproducent No Fat Ego steunt het project, dat ook de goedkeuring heeft van de familie achter het Adidas-imperium. Scriptschrijver Mark Williams, de maker van de populaire Netflix-serie Ozark, is aangetrokken om het project te leiden.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Horecazaken in en bij Den Haag verwachten veel minder gasten vanwege de NAVO-top in juni. Mensen hebben restaurantreserveringen afgezegd en bedrijven vrezen omzetverlies, sommige zelfs wekenlang. De Rijksoverheid heeft mensen opgeroepen om van maandag 23 tot en met donderdag 26 juni de Randstad te mijden vanwege wegafsluitingen in en rond Den Haag.
22 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft zondag heffingen tot bijna 75 procent opgelegd aan de import van POM-copolymeren, een soort technisch plastic voor industriële toepassingen. Daarmee wil de regering in Beijing dumping tegengaan. Het Chinese ministerie meldt dat de heffingen gelden voor de Europese Unie, de Verenigde Staten, Japan en Taiwan.
22 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Nvidia-topman Jensen Huang ziet geen bewijs dat chips van het Amerikaanse concern ondanks exportbeperkingen alsnog op de Chinese markt terechtkomen. De Verenigde Staten hebben deze beperkingen ingevoerd op bepaalde geavanceerde AI-chips om te voorkomen dat China ze voor militaire doeleinden kan gebruiken. Er bestaan al langer zorgen dat deze chips via andere landen alsnog in China komen.
1 dag geleden