Haarlemmermeer wil zonneakker naast landingsbaan Schiphol
HOOFDDORP (ANP) - De gemeente Haarlemmermeer wil een veld rondom de landingsbanen bij Schiphol vol leggen met zonnepanelen, laat het college van burgemeester en wethouders weten. Wethouder Jurgen Nobel (energietransitie) noemt het "een logische keuze, waar ik veel van verwacht".
De gemeente wil door het aanleggen van zogeheten zonneakkers op een grootschalige manier invulling geven aan de energietransitie. Volgens een woordvoerder werd ook overwogen om zonneakkers aan te leggen bij de snelwegen A4 en A5. "Uiteindelijk hebben we toch gekozen voor het gebied rond de landingsbanen van Schiphol, mede omdat daar verder weinig anders mogelijk is, bijvoorbeeld qua woningbouw of bedrijventerreinen."
Haarlemmermeer wil behalve de zonneakkers ook veel zonnepanelen plaatsen op daken, parkeerterreinen en in wegbermen. "Maar we willen ook dat de kwaliteit van het landschap blijft zoals die is of zelfs versterkt wordt op bepaalde plekken", aldus de gemeente.
Een zonneakker in het gebied, dat zo'n 1000 hectare telt, kan volgens de gemeente in 2050 een terawattuur elektriciteit per jaar opwekken. Dat zou genoeg zijn voor de gehele toekomstige elektriciteitsbehoefte van huishoudens, bedrijven en vervoer in de hele gemeente Haarlemmer, inclusief de luchthaven Schiphol.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zes Nederlandse hulporganisaties gaan meer noodhulp aan Libanon geven. Ze krijgen daarvoor 3 miljoen euro van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het geld is onder meer bedoeld om de komende maanden eten en schoon drinkwater te kopen. Door Israƫlische aanvallen zijn veel Libanezen op de vlucht geslagen.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke partijen gebruiken in hun verkiezingsprogramma's voor de gemeenteraadsverkiezingen regelmatig letterlijke teksten van lobbyisten, zonder dit te vermelden, zegt de Open State Foundation. De organisatie onderzocht in samenwerking met NOS Bureau Regio ruim duizend verkiezingsprogramma's en zo'n 2300 lobbydocumenten uit 37 gemeenten via een geautomatiseerde tekstanalyse.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creƫren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.
11 uur geledenLEIDEN (ANP) - Onderwijsminister Rianne Letschert wil ervoor zorgen dat er binnen vier jaar geen groot lerarentekort meer is. "In een land met een structureel lerarentekort wordt het fundament waar we voor staan, de jeugd opleiden, wel kwetsbaar."
14 uur geledenBERLIJN (ANP) - Er is nog geen plan voor een missie in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten op bezoek bij de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in Berlijn. "Zoals altijd staat Nederland open voor suggesties, maar op dit moment ligt er geen concreet voorstel op tafel", aldus Jetten op een gezamenlijke persconferentie.
14 uur geleden