Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Haarlemmermeer sluit zich aan bij kort geding tegen ov-staking

Haarlemmermeer sluit zich aan bij kort geding tegen ov-staking

HAARLEMMERMEER (ANP) - De gemeente Haarlemmermeer voegt zich bij het kort geding dat Schiphol heeft aangespannen vanwege de vakbondsstaking op het spoor komende woensdag. Tussen 04.00 uur en 08.00 uur staken medewerkers van NS en het streekvervoer omdat ze een betere vroegpensioenregeling willen.

Schiphol wil dinsdag bij de rechter afdwingen dat tussen Amsterdam Centraal en Schiphol een "minimale treinverbinding" blijft tijdens de staking. De burgemeester van Haarlemmermeer Marianne Schuurmans sluit zich hierbij aan, omdat zij de gevolgen van de actie "onaanvaardbaar en ontwrichtend" vindt.

"Ik kan de veiligheid op en rond de luchthaven niet garanderen. We verwachten als gevolg van de staking een grote toename van het wegverkeer, met name op de A4. Daarmee wordt de luchthaven onbereikbaar voor hulpdiensten", aldus Schuurmans. Ook benoemt zij het risico "dat vertrekkende en aankomende passagiers stranden en voor gevaarlijke situaties op de wegen op en rond de luchthaven zorgen. In het kader van de terroristische dreiging is het bovendien onverantwoord als de terminals vollopen met gestrande reizigers".

Maandag gaf de NS aan niet precies te weten welke gevolgen de staking heeft voor het treinverkeer, maar reizigers hebben sowieso hinder. De ANWB en Rijkswaterstaat voorzien geen grote problemen op de weg door de actie.

Meer uit Binnenland

Bijna 8 procent corporatiewoningen naar statushouders

DEN HAAG (ANP) - Bijna 8 procent van de huurwoningen van woningcorporaties die in 2023 vrijkwamen, ging dat jaar naar statushouders, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is ongeveer een procentpunt meer dan het jaar daarvoor, toen zo'n 7 procent van de corporatiewoningen naar mensen met een verblijfsstatus ging. In de jaren daarvoor schommelde dit percentage tussen de 4 en 7.

48 minuten geleden
Code geel om dichte mist in het noorden

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor dichte mist in het noorden van het land. Het weerinstituut heeft code geel afgegeven voor de provincies Friesland, Groningen en Drenthe.

3 uur geleden
Schoof ziet in Suriname kans voor meer samenwerking in onderwijs

PARAMARIBO (ANP) - Suriname en Nederland willen nauwer gaan samenwerken op het gebied van onderwijs. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in Paramaribo, waar hij aanwezig was bij de viering van vijftig jaar onafhankelijkheid.

6 uur geleden
Van der Wulp: sportrechten bij NOS op het spel door bezuinigingen

AMSTERDAM (ANP) - Xander van der Wulp, hoofdredacteur van NOS Sport, laat weten dat door de bezuinigingen bij de publieke omroep sportrechten op het spel staan. Dat zei Van der Wulp aan tafel bij Pauw & de Wit.

6 uur geleden
OM vreest naam verdachte in zaak-Lisa nooit te achterhalen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.

11 uur geleden
Zoon Sunny Bergman heeft aangifte gedaan van geweldsincident

VENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.

13 uur geleden
NVJ is bang dat bezuinigingen diversiteit in Hilversum raken

AMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.

13 uur geleden